instagram gamefa
telegram gamefa
telegram
Google News
دنیای سینمایی مارول قهرمانان مختلفی را از تمامی کهکشان شامل می‌شود، ولی در تیم Avengers کدام یک از همه قدرتمندتر است؟
مارول پس از سال‌ها زمینه چینی موفق شد تا در سال 2012 گروه انتقام جویان (Avengers) را در سینما کنار یک‌دیگر جمع آوری کند. گروهی که به عنوان قدرتمندترین قهرمانان زمین شناخته می‌شوند.
این تیم به مرور گسترش یافت و افراد بیشتری به آن ملحق شدند. از شخصیت‌هایی با توانایی‌های خداگونه گرفته تا افرادی فانی که هر یک وظیفه خاصی را بر عهده داشته و این گروه را تشکیل می‌دهند.
در این بین کسانی هستند که از قدرت‌های کمتری برخوردار بوده و حتی شاید توسط بینندگان نادیده گرفته می‌شوند، اما حضور آنان در سینما و تلویزیون نشان داده که هر یک از آن‌ها می‌توانند در زمانی خاص، پتانسیل واقعی خود را نمایان کنند.
طی سالیان گذشته و به خاطر رویدادهایی که رخ داده است، شخصیت‌های بسیاری از این تیم جدا شده‌اند و در عین حال شاهد ملحق شدن قهرمانان جدیدی نیز هستیم. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا در یک رتبه بندی، به قدرتمندترین عضو این تیم بزرگ دست پیدا کنیم.

19 – Hawkeye / کیت بیشاپ
با وجود این که کیت بیشاپ هنوز به طور رسمی وارد تیم انتقام جویان نشده است، اما وی در کنار کلینت بارتون به مبارزه پرداخته و در پایان سریال Hawkeye نیز مشاهده کردیم که بارتون خواهان اهدای لقب خود به کیت است. همچنین وی یکی از گزینه‌های احتمالی برای حضور در تیم انتقام جویان جوان (Young Avengers) است که به احتمال زیاد به زودی در MCU تشکیل خواهد شد.
در استعداد کیت بیشاپ هیچ شکی نیست. وی توانایی مبارزه با ویلسون فیسک و اراذل اوباشش را داشته و می‌تواند از خود محافظت کند. با این حال هنوز از تجربه کافی برخوردار نبوده و نیازمند تمرینات زیادی است تا بتواند در مقابل تهدیداتی بزرگ، کنار باقی اعضای تیم انتقام جویان ایستادگی کند.
18 – Nick Fury
نیک فیوری آغازگر تمام ماجرا بوده است. شاید به لحاظ تئوری او عضوی از مبارزان انتقام جویان نباشد، ولی کسی است که این تیم را کنار یکدیگر جمع کرد. شخصیتی با اراده که قدرتمندترین قهرمانان زمین را با وجود تمامی اختلافاتشان کنار هم گردآوری کرد.
او شخصیتی است که در اولین نبرد انتقام جویان علیه لوکی، کمک به سزایی کرد و همچنین از وقایع فیلم‌های Captain Marvel و Winter Soldier جان سالم به در برد. رهبری مقتدر که در مبارزه نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.
17 – Hawkeye / کلینت بارتون
با وجود این که کلینت بارتون کمانداری حرفه‌ای است، اما به خاطر این که از قدرت‌های فرابشری برخوردار نیست، به عنوان یک عضو ضعیف گروه انتقام جویان شناخته می‌شود.
او انسانی عادی است که از همسر و فرزند برخوردار است، به همین دلیل آسیب‌پذیرترین عضو قهرمانان زمین است. با این حال به خاطر تجربه زیادی که در نبردها کسب کرده، به تکامل شخصیتی چون واندا ماکسیموف کمک به سزایی کرده است.
16 – Ant-Man / اسکات لنگ
شخصیت اسکات لنگ بیشتر به خاطر صحنه‌های کمدی که رقم می‌زند، شناخته می‌شود. با این حال وی کسی بود که ایده سفر در زمان را داد و باعث بازگشت افرادی شد که توسط تانوس پودر شده بودند. طی نبرد آخر EndGame نیز کمک به سزایی برای جبهه انتقام جویان بود.
وی شاید آن‌چنان که باید تجربه کافی کسب نکرده است و نتواند هم تراز شخصیت‌های قدرتمند انتقام جویان باشد، اما به خاطر قدرت‌های لباس خود می‌تواند به هر سایز و اندازه‌ای که بخواهد تبدیل شده و به کمک تیمش بشتابد.
15 – Black Widow / ناتاشا رومانف
نخستین Black Widow دنیای سینمایی مارول، به نام ناتاشا رومانف شناخته می‌شود. انسانی فانی که هم تراز با Hawkeye بوده و توانایی مبارزه با ارتش‌ چیتاری، التران و یا گروه Black Order را داشته است.
با وجود این که نسبت به باقی اعضای گروه خود از قدرت کمتری برخوردار است، اما به خاطر تجربیات بسیار خود و همچنین ابزارهای منحصر به فردش، توانسته تا فراتر از یک انسان عادی ظاهر شود.
14 – Falcon / Captain America
سم ویلسون، سربازی بازنشسته بود که از جت پکی بالدار استفاده نمود و در کنار استیو راجرز به نبردهای بسیاری پرداخت. پس از این که استیو راجرز در پایان EndGame از انتقام جویان کنار کشید، ویلسون به عنوان کاپیتان آمریکای جدید شناخته می‌شود.
با این حال این نگرانی وجود دارد که ویسلون بدون ابزار خود، در مقابل دشمنان سرسخت آینده انتقام جویان حرفی برای گفتن نخواهد داشت. مخصوصاً که یک انسان عادی بوده و مثل استیو راجرز یا باکی بارنز از سرم ابرساز بهره نبرده است.
در طول سریال The Falcon and the Winter Soldier مشاهده کردیم که وی به لباسی جدید و سپر استیو راجرز مجهز شد و به همین دلیل، قطعاً در پروژه‌های آینده MCU شاهد توانایی بیشتر کاپتیان آمریکای جدید خواهیم بود.
13 – Winter Soldier / White Wolf
یکی از معدود قهرمانان مارول که دارای سرم ابرساز است. باکی بارنز توسط زولا، یک دانشمند آلمانی به این سرم مجهز شده و همچنین به لطف بازوی ویبرانیومی که تی چالا به او اهدا کرده، پکیج کاملی از قاتل کشنده است.
باکی بارنز نسبت به وجهه دیگر خود، یعنی سرباز زمستانی ضعیف‌تر است. به همین دلیل در پروژه‌های Civil War یا The Falcon and the Winter Soldier مشاهده کردیم که می‌تواند در مقابل برخی از حریفان خود، به مشکل بر بخورد.
12 – Captain America / استیو راجرز
به خاطر سرمی که در رگ‌های استیو راجرز جریان دارد، او از توانایی‌های فرابشری بسیاری بهره می‌برد. با این حال هنوز هم هستند کسانی که بتوانند قدرتمندتر از نخستین کاپیتان آمریکای دنیای سینمایی مارول ظاهر شوند.
شخصیتی با اراده‌ای آهنین که مورد احترام همه است. قهرمانی نیرومند که شاید بتواند یک هلیکوپتر در حال حرکت را با یک دست نگه دارد، اما برای مقابله با شرورانی همچون تانوس به مشکل خورده است.
11 – War Machine
جیم رودز، کسی که همیشه زیر سایه Iron Man بوده است، حال پس از مرگ تونی استارک می‌تواند تنها قهرمان زرهی MCU لقب گرفته و به زودی شاهد حضورش در سریال Armor Wars باشیم.
جیم رودز در هیبت War Machine از مواردی برخوردار است که مرد آهنی هرگز نداشته است. او دولت ایالات متحده را همراه خود دارد و از سلاح‌های بسیار سنگین و مرگ‌باری برخوردار است. با این حال در فیلم Civil War مشاهده کردیم که کمر وی شکست و باید دید جراحت وی به کجا ختم خواهد شد.
10 – Black Panther
هنوز از سرنوشت نهایی Black Panther در MCU اطلاع نداریم. تا زمانی که مارول و دیزنی بر سر آینده تی چالا تصمیم بگیرند، وی از لحاظ تئوری هنوز یک عضو قدرتمند انتقام جویان خواهد بود.
با وجود این که تی چالا در قامت Black Panther از پشتیبانی کامل کشورش برخوردار بوده، اما در عین حال نیز به خاطر حفظ منافع آن دارای محدودیت‌هایی است. او دارای قدرت‌های عرفانی پلنگ سیاه بوده و همچنین از تجهیزات ویبرانیومی بسیاری بهره می‌برد که باعث شده تا دارای قدرت‌های بسیاری باشد.
9 – Iron Man
تونی استارک آخرین عضو انتقام جویان است که از قدرت‌های فرابشری بهره نمی‌برد. با این حال دلایل بسیاری وجود دارد که چرا وی جزو قدرتمندترین و باارزش‌ترین اعضای این گروه است.
او نخستین ابرقهرمان دنیای سینمایی مارول بوده و از سطح هوش بسیار بالایی برخوردار است که باعث شده تا بین هم تیمی‌های خود بی‌نظیر جلوه کند.
این هوش بالای او بود که باعث شد تا تبدیل به مرد آهنی شود و مجموعه‌ای از زره‌هایی را خلق کند که برای هر نبرد و شرایطی بتواند از آن‌ها استفاده کند. از مبارزه با هالک و ارتش چیتاری و تانوس گرفته تا کنترل سنگ‌های بی‌نهایت، تونی استارک با وجود این که یک انسان فانی بود ولی در نهایت توانست تا جهان هستی را نجات دهد.
8 – Shang-Chi
جدیدترین عضو گروه انتقام جویان که با فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings به دنیای سینمایی مارول اضافه شد، کسی نیست جز شانگ چی. مبارزی که در انتهای فیلم با بروس بنر و کارول دنورز ارتباط برقرار کرد و به صورت غیر رسمی جزوی از تیم قهرمانان زمین شد.
در مهارت‌های مبارزه تن به تن کسی نمی‌تواند مقابل شانگ چی ایستادگی کند، زیرا وی تمام زندگی خود را وقف یادگیری کرده و حتی ماندارین بزرگ را شکست داد و صاحب ده حلقه شد. سبک مبازه شانگ چی با ده حلقه ترکیبی کشنده خواهد بود که باعث می‌شود جزو قدرتمندترین اعضای تیم انتقام جویان قرار بگیرد.
7 – Spider-Man
پیتر پارکر شاید که جوان‌ترین عضو انتقام جویان باشد، ولی قطعاً جزو قدرتمندترین آن‌ها خواهد بود. توانایی‌های عنکبوتی وی این قدرت را به پیتر پارکر دادند که به راحتی از پس بازوی مکانیکی باکی بارنز بربیاید، یا وسایل نقلیه در حال حرکت و ساختمان‌های در حال فروپاشی را کنترل کرده و حتی بتواند با تانوس و ارتشش مبارزه کند.
تنها دلیلی که پیتر پارکر نمی‌تواند در رتبه های بالاتری قرار بگیرد این است که باقی آن‌ها جزو قدرتمندترین شخصیت‌های تمام عالم مارول شناخته می‌شوند. همچنین مرد عنکبوتی MCU هنوز هم جوان است و راهی طولانی برای بالغ شدن و تسلط بر تمامی قدرت‌هایش دارد.
6 – Vision
ویژن شخصیتی بود که توسط اولتران ساخته شد و سپس توسط تونی استارک و بروس بنر به دنیای موجودات زنده وارد شد. شخصیتی که ترکیبی از بافت اورگانیک و ویبرانیوم بوده و به همین دلیل از قدرت و مقاومت بالایی بهره می‌برد.
منبع اصلی قدرت ویژن، سنگ ذهنی است که بر پیشانی‌اش قرار دارد و توسط آن به طیف گسترده‌ای از توانایی‌ها دست‌ پیدا کرده بود. او همچنین در کنار ثور و استیو راجرز، تنها کسی است که توانسته لیاقت بلند کردن پتک میولنیر را داشته باشد.
5 – Doctor Strange
دکتر استفان استرنج کسی بود که توسط استاد اعظم مارول آموزش دید و پس از مرگش، جایگزین او شد و مسئولیت حفاظت از Sanctum Sanctorum را بر عهده گرفت. وی تا به الان موفق شده تا دورمامور را متوقف کرده و همچنین با تانوس و دستکش بی‌نهایت او مقابله کند.
دکتر استرنج از توانایی‌های بی‌شماری بهره می‌برد. به همین دلیل او جزو قدرتمندترین اعضای انتقام جویان بوده و شاید با افزایش توانایی‌هایش، بتواند رتبه نخست را کسب کند.
4 – Hulk
هالک در یک بازه زمانی به عنوان قدرتمندترین عضو تیم انتقام جویان شناخته می‌شد. با این حال بروس بنر طی فیلم‌های مارول با فراز و نشیب‌های بسیاری روبرو شد و همین مسئله باعث شده تا در مبارزاتی که وی میتوانست پیروز میدان باشد، به راحتی شکست بخورد.
با این حال واضح است که هرچقدر بروس بنر عصبانی‌تر شود، با هالک قدرتمندتری روبرو خواهیم بود. باید منتظر ماند و دید که این شخصیت در پروژه‌های آینده مارول به چه سطحی از قدرت دست پیدا خواهد کرد و چه پایانی برای وی در نظر گرفته شده است.
3 – Captain Marvel
کارول دنورز ملقب به کاپیتان مارول، با وجود این که تا الان تنها در 2 فیلم حاضر شده، ولی به حد کافی قدرت عظیم خود را به نمایش گذاشته است.
او آن چنان قدرتمند است که به تنهایی یک ناوگان از سفینه‌های نژاد کری را نابود کرد، توانست سفینه عظیم تانوس را از بین ببرد و تا حد کشتن خود تانوس نیز پیش رفت.
2 – Thor
ثور با در نظر گرفتن این که عملاً یک خدا بوده، قدرتمندترین عضو تیم اولیه انتقام جویان بوده است. او همچنین پس از وقایع Thor: Ragnarok و با به دست آوردن چکش جدیدش، دارای قدرتی دوچندان نیز شده است.
ثور در دو فیلم Endgame و Infinity War تا مرز کشتن تانوس پیش رفت و نتیجه نبرد واکاندا را تغییر داد. اعمالی که ثابت می‌کند وی حتی در ضعیف‌ترین حالت خود نیز، می‌تواند کابوسی برای دشمنان انتقام جویان باشد.
1 – Scarlet Witch
واندا ماکسیموف ملقب به اسکارلت ویچ ثابت کرده که شخصیتی با قدرتی بی‌اندازه است. کسی که در Infinity War همزمان مشغول دست و پنجه نرم کردن با تانوس و سنگ ذهن بود. در Endgame نیز چیزی نمانده بود که تانوس را تکه تکه کند.
پس از وقایع سریال WandaVision ما شاهد قدرت‌های تکامل یافته وی بودیم. جایی که واندا به راحتی یک شهر را به تصرف جادوی خود درآورد و ویژن را حتی به شکل محدود، به زندگی بازگرداند و در نهایت آگاتا هارکنس را شکست داد و صاحب تمام و کمال جادوی آشوب و کتاب Darkhold شد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
پوریای ولی رو نمیبینم….!!🗿
مشغول فتح imdb هستش
تریلی نمیتونه اسمشو بکشه🗿🤏🏾
🤣🤣🤣ابهت خالص به نظرم مارول باید پوریای ولی هم وارد انتقام جویان کنه🤣🤣کم دنیا رو از دست اسکندر نجات نداده🤣🤣
بنده معتقدم اولیشون ثور بعد واندا بعد ویژن بعد دکی و بعد کاپیتان مارول،داداش ثور یه خداست و میتونست تانوس رو بکشه(با دستکش)اما واندا نتونست.
البته اگه انیمشین what if را دیده باشی زور کاپتان مارول از ثور بیشتره
بنابراین میشه گفت
تانوس
کاپتان مارول
ثور
اسکارلت (واندا)
ویژن
دکتر استرنج
شانگ چی
هالک
و بقیه
در فیلم شانگ چی مشخص شد که زور دوست دکتر استرنج از دشمن هالک بیشتره بنابراین دکی از هالک قوی تره
من کاری به what if ندارم،خود تانوس گفت اگه ثور میزد تو کله تانوس میتونست با وجود دستکش اونو بکشه،کاری که واندا نتونست بدون دستکش انجام بده و تانوس رو بکشه،وس ثور قوی تر از واندا عه.
Spiderman قوی تر از iron Man ????!!!!!
عجبا
Iron Man بدون لباسش قدرتی نداره ولی Spiderman بدون لباسش بازم قدرت بدنی بالا و حس عنکبوتی داره
اگه اینجوریه پس چرا Captain America از Iron Man ضعیف تر شمرده شده تو لیست
من که نویسنده این مقاله نبودم تازه خودمم به این رتبه بندی اعتراض دارم. به هر حال شاید نویسنده نظر شخصی خودش رو توی مقاله آورده
ربطی به این نداره لیست باگ‌ داره
مرد اهنی یه ابر انسان نیست ولی مرد عنکبوتی قابلست های خاصی داره
اونایی که سریال وانداویژن رو دیدن قدرت واندا رو میفهمن
.
.
.
اسپویل:
فقط اون قسمتی که با یه اشاره همه اسلحه ها به سمت یه نفر گرفته شد
سوپرمن اونجور قدرتی نداره آخه
.
.
در ضمن ویژن قدرتش خیلی از این حرفا بیشتره هاا
از هالک که صددرصد بیشتره
در ضمن قدرت spiderman از دکتر استرنج بیشتره (خودم به شددددت مخالفم ولی توی فیلم nwh مشخص شد)
تانوس هم همه اونحرز رو یه بار زد ناکارشون کرد، پس قوی تر از اعضای کروه اونجرزه؟ نه. تو اون فیلم فقط یک صحنش بود اینم در نظر بگیر دکتر استرنج نمیخواست به اسپایدر من صدمه بزنه وگرنه میتونست تو همون دنیای موازی ولش کنه تا اخر عمر همونجا بمونه. اینا رو در نظر بگیر. دکتر استرنج حتی یه درصد هم با اسپایدر من قابل مقایسه نیست‌. هرچند از دکتر استرنج سریالی هم نزدن مثل واندا ویژن ولی شک نکن اکه همچین اتفاقی بیفته و یا حتی قدرتاش تکامل پیدا کنه از واندا ویژن هم سر تر میشه. استرنج راحت میتونه از نیروی تاریکتی استفاده کنه هم جاودان بشه هم قدرتاش ده برابر بشه. خودشونم گفتن دکتر استرنج هنوز خیلی مونده تا تمام قدرتاشو پیدا کنه. قراره بهترینشون باشه.
ایلیا جان همه شخصیت های مارول را جمع کردی بعد همه هم قویترین شدن؟
دو تا آیرون من؟
مرد عن کبوتی؟
فالکون از ویژن قوی تره؟
خود ویژن ضعیف تر از اسکارلته
ثور قوی تر از هالکه نمونه اش جاییکه میخواس چکشش را بر داره و هیچجوره نمیتونست
ناتاشا میتونه حریف کاپتان مارول بشه؟
نیک فیوری؟ شوخی میکنی؟؟؟؟
Black panther رتبه ۱۰ داره بعد اسپایدر من که همه ی قدرتش لباسشه ۷مه؟
حالا گیریم باهوشه ولی انصافا حق پلنگ سیاه ۱۰ نبود
نمیدونم شاید من فقط خوشم نمیاد ولی تام هالند یه اسپایدر من کودن بود از نظر من
اسپایدرمن برتر گارفیلد کبیر🤩🤩
چند تا ایراد داشت دکتر استرنج از هالک قوی تره و کاپیتان مارول از تور شانگ چی هم از اسپایدر من قوی تره با حلقه هاش
اگه What If هم لحاظ میکردی اول دکتر استرنج بود انیمیشن What If
رتبه کپ خیلی پایینه در حالی که جلوی مشت تانوس با پنج سنگ رو گرفت
بین خبیث ها اولی اولتران از همه قوی تر بعد تانوس
اولتران انیمیشن رو میگم لامصب هیچی جلوداری نبود
رتبه بندی سر تا پا اشکال داره خخخخ آخه یکم بیشتر فکر میکردید عجله نبود.. اگه ملاکتون واقعا mcu بود که واقعا افتضاح بار اومد با این رتبه بندی
اخه خود مارول تایید کرده که ثور قوی ترین انتقام جوعه اگه به سر تانوس میزد تانوسو میکشت و همچی تموم میشد لغب خدای آذرخش تو کمیک با هرکول مچ انداخت و نزدیک بود یه سیاره رو از جو خارج کنن اونو با سوپر من مقایسه میکنن و خیلیا میگن ثور میبره بعد نفر اول تو قدرت ها نیست؟ اونو توی اونجرز پایان بازی نبینین اضافه وزن داره و نمیتونه خوب بجنگه از نظر من مارول و خیلیا ثور قویترینه
انگار اضافه وزن بنده خدا ور زمین گیر کرده .اضافه وزن رو فیکس کنه میاد اول 😂
سلام
ممنون بابت مقاله
به نظرم مرد عنکبوتی میتونه جایگاه بهتری داشته باشه
چون توی راهی به خانه نیست (شروع اسپویل)
دکتر استرنج رو شکست داد
عزیزم
دکتر استرنج نمیخواست به مرد عنکبوتی آسیب برسونه ، فقط میخواست اون مکعب رو بگیره که مرد عنکبوتی با هوش خودش پیروز شد. دکتر استرنج میتونه خیلی راحت بکشتش.
سلام ممنون بابت مقاله ولی
هالک از دکتر استرنج قویتره ؟!!! اسپایدی و شانگ چی از آیرون من قویترن ؟!!
این لیست زیادی باگ داره
شما فالکون رو ضعیف تر از وینتر سولدیر تصور می‌کنید؟
من بودم اصلا اسکارلت ویچ رو اول نمیذاشتم
ثور یه خداس کاپیتان مارول یه جنگجوی همه سیاره ایه
ولی بد ترین ناحقی که کردین در حق استیو راجرز
استیو توی civil war هم آیرون من هم بلک پنتر هم اسپایدر من و هم وار ماشین رو زد و مهم ترین چیز تنها کسی بود که تونست چکش ثور رو بلند کنه که یعنی فقط ۲ نفر تونستن اینو انجام بدن و چند تا ضربه درشت به تانوس بزنه در صورتی که حتی اسکارلت ویچ و کاپیتان مارول نتونستن این کارو انجام بدن
بعد دکی از هالک و اسکارلت ویچ هم قوی تره نسبتا قدرت دکی و واندا یکیه مثل قدرت ثور و کاپیتان مارول (ب نظر من ثور بهتره چون ثور تونست تا حد زیادی به تانوس آسیب بزنه ولی کاپیتان مارول تا تانوس ار سنگ قدرت استفاده کرد پوچ شد)
با رتبه یک تا شش مشکل دارم
نظر من :
تور
دکتر استرنج
واندا
کاپیتان مارول
ویژن
هالک
تمام حقوق این سایت متعلق به گیمفا می باشد.
Copyright© 2022 Gamefa All Rights Reserved

source

توسط funkhabari