ارزش ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ رکورد زد و به بالاترین میزان خود در طول سال‌های اخیر دست یافت؛ قیمت بیت کوین مرز ۲۰ هزار دلار را نیز رد کرد و به حدود ۲۴ هزار دلار رسید.
ارزش بیت کوین در روزهای ابتدایی آذر که روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ به شمار می‌رود با افزایشی قابل توجهی به بیش از ۱۹ هزار و ۸۰۰ دلار رسید و حالا با گذشت حدود یک ماه این رقم به ۲۴ هزار دلار رسیده است.
قیمت بیت کوین اواخر سال ۲۰۱۷ به ۱۹ هزار و ۶۶۵ دلار رسید، اما بعد از حدود یک سال با کاهشی قابل توجهی روبه‌رو شد و ارزش آن به زیر ۴ هزار دلار سقوط کرد. حالا برخی از کارشناسان معتقدند که ارزش این پول دیجیتال نسبت به سه سال پیش ماندگاری بیشتری خواهد داشت و حتی پیش بینی می‌کنند که طی سال‌های آینده ارزش بازار این ارز دیجیتال به بیش از ۵۰۰ هزار دلار هم برسد.
اما ارزش ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به چه میزان خواهد رسید؛ با نزدیک شدن به سال میلادی ۲۰۲۱ باز هم ارزش این پول دیجیتال افزایش یافته و به ۲۴ هزار دلار رسیده است. بنابراین کارشناسان معتقدند که ارزش بازار این ارز دیجیتال در طول سالی که در پیش است به بیش از یک تریلیون دلار هم می‌رسد.
بر این اساس است که بسیاری معتقدند افزایش ارزش بازار بیت کوین می‌تواند تهدیدی برای بازار طلا باشد.
در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین نزدیک به ۳۵۰ میلیارد دلار است و ارزش بازار طلا تقریبا به ۱۰ تریلیون دلار می‌رسد؛ با این حال آمارها نشان داده که تعداد بیشتری از مردم به جای خرید طلا، به سمت خرید ارزهای دیجیتال رفته‌اند و در سراسر دنیا حدود ۱۰۰ میلیون نفر مالک ارز دیجیتال هستند.
گزارش‌ها حاکی از آن است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری، کسب و کارهای خانوادگی و کمپانی‌های مدیریت پول حالا بیشتر به جای خرید طلا به خرید ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند.
اما در سال ۲۰۲۱ چه اتفاقی برای ارز دیجیتال می‌افتد و آیا ارزش این پول غیرقابل دستکاری افزایش می‌یابد یا با کاهشی همانند سال ۲۰۱۷ روبه‌رو خواهد شد.
ارز دیجیتال همانطور که از نامش پیداست؛ پول فیزیکی نیست و مهم‌ترین ویژگی آن غیرقابل دستکاری و غیرقابل کنترل از سوی نهادهای واسطه از جمله بانک‌ها است.
مهم‌ترین ارزهای دیجیتال، بیت کوین و اتریوم هستند که حالا به بالاترین میزان ارزش خود در طول تاریخ عرضه‌شان رسیده‌اند؛ یکی از دلایل بالا رفتن ارزش ارزهای دیجیتال را کارشناسان، سقوط ارزش دلار از یک سو به دلیل چاپ بیش از حد اسکناس و از سوی دیگر بحران کرونا می‌دانند. البته نمی‌توان ورود موسسات حقوقی به بازار ارزهای دیجیتال را در راستای افزایش ارزش این پول نادیده گرفت؛ چرا که حالا سرمایه‌گذاران به جای سرمایه‌گذاری در بازارهایی مثل طلا که در برابر تهدیدهای اقتصادی بزرگ قرار دارند، این بازار را انتخاب کرده‌اند.
قیمت بیت‌کوین اوایل سال جاری ‌میلادی ۷۴۱۱ دلار بود و تا آخر سال با افزایش شدیدی به بیش از ۲۰ هزار دلار رسیده است.
ارزهای دیجیتال
ارزش سکه اتریوم اوایل امسال ۱۳۶ دلار بود و حالا به ۵۹۵ دلار رسیده است.
بلومبرگ پیش‌بینی کرده‌ قیمت بیت‌کوین به ۵۰ هزار دلار هم خواهد رسید؛ این در حالی است که برخی از تحلیلگران انتظار دارند که طی یک سال آینده ارزش این پول دیجیتال به ۱۰۰، ۱۷۰ یا ۳۱۸ هزار دلار هم برسد.
با توجه به سابقه‌ی نوسان ارزش بیت کوین که طی سال ۲۰۱۷ به حدود ۲۰ هزار دلار رسید و به شکل کاملا ناگهانی به شدت سقوط کرد، بسیاری از سرمایه‌گذاران نگران هستند، اما بسیاری از تحلیلگران معتقدند که ارزش بیت کوین امسال روند نزولی نخواهد داشت و شاهد افزایش قیمت آن خواهیم بود.
تحلیلگران معتقدند تفاوت قیمت و روند صعود ارزش بیت کوین با سال ۲۰۱۷ از آن جهت است که تعداد کاربرانی که ارزهای دیجیتال را انتخاب کرده‌اند نسبت به گذشته با افزایش چشمگیری روبه‌رو شده است.
خرید بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال از سوی موسسات مالی معتبر در سال جاری میلادی رشد چشمگیری داشته است، بنابراین به نظر می‌رسد افزایش تعداد موسسات حقوقی که اقدام به خرید ارزهای دیجیتال کرده‌اند، بتواند به عنوان یک پشتوانه محکم برای ارزهای دیجیتال عمل کند.
گزارش‌ها حاکی از آن است که در سال جاری میزان سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال ۴.۸ میلیارد دلار افزایش یافته و ۱.۴ میلیارد دلار فقط طی یک ماه گذشته نقدینگی به بازارهای بیت‌کوین سرازیر شده است.
از سوی دیگر فناوری بلاک‌چین که زیرساخت ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود به شدت در حال توسعه است؛ به طوری که حالا هزاران اپلیکیشن بر بستر بلاک‌چین‌های مختلف ساخته شده و این موضوع نقش مهمی در ثبات قیمت ارزهای دیجیتال ایفا می‌کند؛ برای مثال می‌توان به گسترش اپلیکیشن‌های تامین مالی غیرمتمرکز یا دیفای در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد.
غیر از بیت کوین مهم‌ترین ارزهای دیجیتال به ترتیب اتریوم، لایت کوین (LTC)،‌ تزوس (XTZ)،‌ کاردانو (ADA)،‌ مونرو (XMR)،‌ ریپل (XRP)، چین لینک (LINK)،‌ اوه (AAVE)، توکن بیسیک اتنشن (BAT)، سکه کریپتو کام (CRO)، یی ارن فایننس (YFI)، بایننس کوین (BNB) ترون (TRX) و تلور (TRB) هستند که در ادامه به معرفی برخی از آنها می‌پردازیم.
لایت کوین یک ارز دیجیتال نظیر به نظیر است که امکان پرداخت‌های فوری و کم هزینه را در سراسر جهان فراهم می‌کند. این ارز دیجیتال همچنین شامل یک شبکه پرداخت متن باز مبتنی بر بلاک چین است که می‌توان دارایی‌های دیجیتالی را بدون واسطه، به صورت کاملا غیرمتمرکز در سراسر جهان انتقال داد.
کاردانو شبکه‌ای مبتنی بر بلاک چین است که ارز دیجیتال آن «Ada» نام دارد. از طریق شبکه‌ی کاردانو می‌توان پول دیجیتالی را منتقل کرده و نیز برای قراردادهای هوشمند و ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز بهره‌برداری کرد.
مونرو یکی دیگر از ارزهای دیجیتال است که از ویژگی‌های آن می‌توان به امنیت و غیرقابل رهگیری اشاره کرد. این پول از رمزنگاری مخصوصی برخوردار است به طوری که امکان رهگیری و پیگیری تراکنش‌های آن غیرممکن است.
بایننس کوین نیز که توسط بایننس (Binance)، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال عرضه شده، برای کاربرانش ویژگی‌هایی ارایه کرده که از آن جمله می‌توان به کم کردن کارمزد معاملات و افزایش شانس دریافت توکن‌های IEO اشاره کرد.
 
قیمت بیت کوین از دیروز عصر دوباره و به شکل ناگهانی روند صعودی به خود گرفته و حالا به حدود ۴۱ هزار دلار رسیده است.
این ارز دیجیتال هم‌اکنون با قیمت ۴۱ هزار و ۵۰۰ دلار در بازار معامله می‌شود که معادل یک میلیارد و ۱۰۵ میلیون تومان است.
قیمت بیت کوین دوباره به کانال ۳۷ هزار دلار برگشته و با نوسانات کمی نسبت به یکی دو هفته پیش همراه است.
این ارز دیجیتال حالا با قیمت ۳۷ هزار و ۲۲۰ دلار خرید و فروش می‌شود که معادل یک میلیارد و ۵۳ میلیون تومان است.
قیمت بیت کوین از ساعات آغازین امروز دوباره سیر نزولی به خود گرفته و به شکل باورنکردنی به کمترین میزان خود طی چند ماه گذشته رسیده است.
قیمت این ارز دیجیتال هم‌اکنون در بازار جهانی ۳۴ هزار و ۴۳۳ دلار معادل ۹۸۷ میلیون تومان است.
از ساعات ابتدایی امروز قیمت بیت کوین با کاهش زیادی همراه شده و به کمترین میزان خود طی ۶ ماه گذشته رسیده است.
این ارز دیجیتال هم‌اکنون با قیمت ۳۸ هزار و ۷۰۰ دلار معادل یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان محاسبه می‌شود.
قیمت بیت کوین سیر نزولی به خود گرفته و حالا شاهد کاهش آن به زیر ۴۲ هزار دلار هستیم.
از دیروز قیمت این ارز دیجیتال کاهش محسوسی را تجربه کرده و حالا به قیمت ۴۱ هزار و ۶۲۰ دلار رسیده است که معادل یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان است.
قیمت بیت کوین پس از نوساناتی که طی یک ماه گذشته داشت، حالا به کمترین میزان خود رسیده و از دیروز سیر نزولی در پیش گرفته است.
قیمت این ارز دیجیتال حالا به رقم ۴۱ هزار دلار کاهش یافته است که معادل یک میلیارد و ۲۳۱ میلیون تومان محاسبه می‌شود.
قیمت بیت کوین این روزها در کانال ۴۷ هزار دلار است و از هفته پیش که به بیش از ۵۱ هزار دلار هم رسیده بود، حالا با ثبات رسیده است و تغییر خاصی نسبت به چند روز گذشته نداشته است.
این ارز دیجیتال حالا با قیمت ۴۷ هزار و ۱۸۰ دلار در بازار معامله می‌شود که معادل یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.
قیمت بیت کوین از دیروز دوباره روند صعودی به خود گرفته و از مرز ۵۰ هزار دلار گذشته است.
این ارز دیجیتال حالا به قیمت ۵۰ هزار و ۷۹۰ دلار معامله می‌شود که معادل یک میلیارد و ۵۲۷ میلیون تومان است.
قیمت بیت کوین از دیروز دوباره روند صعودی به خود گرفته و قیمت این ارز دیجیتال با افزایش دو هزار دلاری به ۴۸ هزار دلار رسیده است.
این رمز ارز حالا با قیمت ۴۸ هزار و ۵۹۰ دلار در بازار جهانی معامله می‌شود که معادل یک میلیارد و ۴۵۵ میلیون دلار است.
قیمت بیت کوین امشب به کمترین میزان خود طی دو سه روز گذشته رسید.
قیمت این ارز دیجیتال امشب پس از کاهش تقریبا دو هزار دلاری به رقم ۴۶ هزار و ۹۰۰ دلار رسیده که معادل یک میلیارد و ۴۴۴ میلیون تومان است.
قیمت بیت کوین چند روزی است که بعد از نوسانات بسیار، در کانال ۴۸ و ۴۹ هزار تومان باقی مانده است.
این رمز ارز در بازار ارزهای دیجیتال امروز با قیمت ۴۹ هزار و ۳۰۰ دلار معامله می‌شود که معادل یک میلیارد و ۵۲۴ میلیون تومان است.
پس از کاهش حدود ۱۰ هزار دلاری قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته، امروز قیمت این ارز دیجیتال با افزایش دو هزار دلاری همراه شده و هم‌اکنون در بازار به قیمت ۴۹ هزار دلار معامله می‌شود که معادل یک میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان است.
از دیشب قیمت بیت کوین روند نزولی به خود گرفته و در حالی که در ساعات بامداد امروز قیمت این ارز دیجیتال به ۵۳ هزار دلار کاهش یافته بود، حالا قیمت‌ها باز هم روند نزولی به خود گرفته و شاهد رسیدن بهای این ارز به قیمت ۴۷ هزار دلار هستیم.
هم اکنون حوالی ظهر شنبه سیزدهم آذر ماه قیمت بیت کوین ۴۷ هزار و ۸۱۱ دلار معادل یک میلیارد و ۵۲۵ میلیون در بازار معامله می‌شود.
قیمت بیت کوین در ساعات ابتدایی سیزدهم آذرماه با کاهش سه‌هزار دلاری همراه شده است.
قیمت این ارز دیجیتال حالا در بازار به ۵۳ هزار و ۷۰۰ دلار رسیده است که نسبت به چند ساعت پیش کاهش قابل ملاحظه‌ای به شمار می‌رود.
 
قیمت بیت کوین بعد از دو روز متوالی که روند نزولی گرفته بود، دوباره بالا رفت.
قیمت این ارز دیجیتال از بامداد امروز هشتم آذرماه به کانال ۵۶ هزار دلار برگشته و گاهی حتی به رقم ۵۷ هزار دلار هم می‌رسد.
هم‌اکنون قیمت این رمز ارز ۵۶ هزار و ۹۰۰ دلار معادل یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است.
پس از چند روز ثبات در بازار ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین دوباره با نوسانات زیادی همراه شده به طوری که دیروز قیمت این رمز ارز برای ساعاتی با افزایش همراه شد و حتی به بیش از ۵۹ هزار دلار هم رسید و امروز با کاهش همراه شده و این کاهش تا ۵۳ هزار دلار نیز ادامه داشته است.
حالا این ارز دیجیتال با ۵۵ هزار و ۱۲۰ دلار در بازار جهانی معامله می‌شود که معادل یک میلیارد و ۶۴۹ میلیون تومان است.
امروز قیمت ارز دیجیتال بیت کوین با کاهش سه هزار دلاری نسبت به روز گذشته روبه‌رو شده و هم‌اکنون این رمز ارز به قیمت ۵۷ هزار و ۱۹۰ دلار در بازار جهانی معامله می‌شود. این رقم معادل یک میلیارد و ۶۵۹ میلیون تومان است.
 
نرخ بیت کوین با سیر نزولی همراه شده و طی یکی دو هفته اخیر برای اولین بار قیمت این ارز دیجیتال به زیر ۶۰ هزار دلار رسیده است.
قیمت بیت کوین امروز در بازار، ۵۹ هزار و ۳۰۰ دلار معامله می‌شود که معادل یک میلیارد و ۷۱۹ میلیون تومان است.
درحالی که قیمت بیت کوین دیروز به ۶۶ هزار دلار رسیده بود، از ساعات بامداد امروز روند نزولی به خود گرفته و حالا قیمت این ارز دیجیتال به حدود ۶۰ هزار دلار رسیده است.
هم‌اکنون این رمز ارز با قیمت ۶۰ هزار و ۳۵۹ میلیون معادل یک میلیارد و ۷۳۴ میلیون تومان معامله می‌شود.
قیمت بیت کوین امروز بیست و چهارم آبان ماه دوباره با افزایش روبه‌رو شده و به قیمت ۶۶ هزار دلار رسیده است.
عصر روز دوشنبه ۲۴ آبان ماه، این ارز دیجیتال با قیمت یک میلیارد و ۸۸۴ میلیون تومان معامله می‌شود.
قیمت ارز دیجیتال بیت کوین پس از چند روز نوسان و افزایش شدید امروز به رقم ۶۳ هزار دلار رسیده است.
البته همچنان نوسان قیمت بسیار زیاد است و نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از قیمت این ارز داشت.
نوسانات چند روز اخیر قیمت این رمز ارز بسیار زیاد بوده و حتی روز پنجشنبه برای ساعاتی قیمت این ارز به ۶۸ هزار و ۵۰۰ دلار هم رسید.
پس از نوسانات شدید یکی دو روز اخیر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، امروز این ارز با کاهش قیمت همراه شده و به عدد ۶۶ هزار و ۵۰۰ دلار رسیده که معادل یک میلیارد و ۸۳۳ میلیون تومان محاسبه می‌شود.
قیمت بیت کوین امروز از مرز ۶۸ هزار دلار گذشت و هم‌اکنون ساعت حدود ۲ بعد از ظهر با قیمت ۶۸ هزار و ۵۸ دلار معادل یک میلیارد و ۹۰۹ میلیون تومان معامله می‌شود.
قیمت بیت کوین حالا روند صعودی به خود گرفته و طی چند ماه اخیر این اولین بار است که قیمت این ارز مجازی به بالای ۶۰ هزار دلار رسیده است.
امروز بیست و چهارم مهرماه قیمت بیت کوین به بیش از ۶۱ هزار دلار رسیده و بهای آن ۶۱ هزار و ۵۳۱ دلار است که همچنان با نوساناتی همراه است.
این رقم معادل یک میلیارد و ۶۶۳ میلیون و ۷۶۸ هزار تومان است.
قیمت بیت کوین دوباره روند صعودی به خود گرفته و حالا در اولین روز هفته قیمت این ارز دیجیتال به حدود ۵۵ هزار دلار رسیده است.
این روند از روز پنجشنبه آغاز شده و هم‌اکنون نیز با نوسان همراه است.
قیمت این رمز ارز هم‌اکنون ۵۴ هزار و ۹۲۶ دلار معادل یک میلیارد و ۵۲۶ میلیون تومان است.
قیمت بیت کوین پس از حدود دو هفته که روی ۴۳ هزار دلار ثابت مانده بود، دوباره به مرز ۴۹ هزار دلار رسید و افزایش حدود ۶ هزار دلاری را تجربه کرد.
حالا در بامداد روز سه‌شنبه سیزدهم مهرماه قیمت بیت کوین از مرز ۴۹ هزار دلار گذشته و معامل ۴۹ هزار و ۲۱ دلار برابر با یک میلیارد و ۳۸۳ میلیون تومان است.
قیمت بیت کوین از شب گذشته روند نزولی به خود گرفت و یک‌باره عصر دیروز از رقم بالای ۵۰ هزار دلار به ۴۶ هزار دلار سقوط کرد.
امروز نیز نوسانات این رمز ارز با کمی تغییر همراه است و حالا این ارز به بهای ۴۵ هزار و ۱۵۰ دلار در بازار معامله می‌شود که معادل یک میلیارد و ۲۵۷ میلیون تومان است.
قیمت بیت کوین امروز صبح از مرز ۵۱ هزار دلار گذشت و حالا که ساعت ۱۲:۳۰ ظهر دوشنبه است، قیمت این ارز دیجیتال به ۵۱ هزار و ۷۵۸ دلار رسیده که معادل یک میلیارد و ۴۰۴ میلیون و ۱۱۶ هزار تومان می‌شود.
قیمت بیت کوین طی یکی دو روز گذشته با نوسانات شدیدی روبه‌رو شده به طوری که روز سه شنبه و چهارشنبه قیمت این رمز ارز با کاهش سه‌هزار دلاری همراه شده بود و قیمت آن تا حدود ۴۶ هزار دلار هم کاهش یافت اما از دیشب قیمت این ارز دیجیتال با افزایش روبه‌رو شده و دوباره به کانال ۴۹ برگشته و حالا از ساعات نخستین امروز پنجشنبه ۱۱ شهریور قیمت این ارز از مرز ۵۰ هزار دلار گذشته است.
قیمت بیت کوین هم‌اکنون ساعت ۱۱ و ۵۰ دقیقه صبح پنجشنبه معادل ۵۰ هزار و ۱۶۲ دلار است که یک میلیارد و ۳۷۳ میلیون تومان ارزش دارد.

source

توسط funkhabari