طبق جدید‌ترین اخبار بازی، صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان صعودی اعلام کرد که در ازای پرداخت مبلغ یک میلیارد دلار بیش از پنج درصد از سهام شرکت‌های کپکام و نکسون را در اختیار گرفته است.
این روز‌ها بازار در اختیار گرفتن مالکیت شرکت‌ها و استودیو‌های بزرگ و کوچک صنعت ویدیو گیم بسیار داغ است. مدتی پیش شرکت مایکروسافت در اقدامی غیر‌منتظره با پرداخت بیش از 68 میلیارد دلار مالکیت شرکت اکتیویژن بلیزارد را در اختیار گرفت. همچنین شرکت سونی با پرداخت 3.6 میلیارد دلار استودیو بانجی را به زیر مجموعه‌های خود اضافه کرد. استودیو مذکور به عنوان خالق خالق سری بازی‌های Halo و Destiny شناخته می‌شود. حال صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی (به اختصار PIF) باری دیگر شانس خود را برای ورود به صنعت بازی‌های ویدیویی امتحان کرده است.
با استناد به گزارش رسانه Bloomberg، این نهاد دولتی کشور عربستان اخیرا اعلام کرده است که آن‌ها بیش از پنج درصد از سهام شرکت‌های Capcom و Nexon، از مشهور‌ترین فعالین صنعت ویدیو گیم در کشور ژاپن را خریداری کرده است.
صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی یکی از بزرگترین صندوق‌های ثروت ملی در جهان است. دارایی کلی این نهاد حداقل 500 میلیارد دلار است. مجموع مبلغ پرداخت شده این نهاد برای تصاحب سهام شرکت‌های مذکور، بیش از یک میلیارد دلار بوده است. ارزش سهام نهاد PIF در شرکت کپکام در حدود 332 میلیون دلار است. در عین حال ارزش 5.02 درصد سهام نهاد مذکور در شرکت نکسون برابر با 883 میلیون دلار است.
نهاد PIF در طی دو سال گذشته برای ورود به بازی‌های ویدیویی و ورزش‌های الکترونیک تلاش‌های بسیاری کرده است. در سال 2020 صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی، سهام شرکت اکتیویژن بلیزارد با ارزش 37.9 میلیون دلار را خریداری کرد. همچنین مدتی پیش ائتلاف سعودی شرکت ورزش‌های الکترونیک ESL را با قیمت 1 میلیارد دلار خرید.
نظر شما در مورد اقدامات نهاد PIF و خریداری سهام شرکت‌های کپکام و نکسون چیست؟ آیا این امر به سود صنعت بازی‌های ویدیویی خواهد بود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
منبع: Gamingbolt
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، قبل از دانلود هرگونه فایلی، یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM و یا FlashGet نصب کنید.
برای دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
چنانچه در مقابل لینک دانلود عبارت بخش اول، دوم و … مشاهده کردید تمام بخش ها می بایستی حتماً دانلود شود تا فایل قابل استفاده باشد.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.par30game.ir می باشد. تمامی حروف را می بایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.
تمامی زیر دامنه های پارسی گیم که فایل های دانلودی بر روی آنها قرار گرفته اند در سرور های ایران هستند و ترافیک داخلی و نیم بها محاسبه خواهند شد.
در صورتی که ISP شما این مسئله را نقض کرده است از طریق فرم شکایت سازمان ارتباطات رادیویی به نشانی www.195.cra.ir ، این مسئله را پیگیری بفرمایید و نتیجه را به تیم ما اعلام کنید.source

توسط funkhabari