مسائل اکران همچنان یک موضوع تفرقه‌انگیز در صنعت فیلم است
بر اساس شکایتی که به دادگاه عالی لس آنجلس ارائه شده، تهیه‌کنندگان Matrix Resurrections (ماتریکس 4) به دلیل نحوه‌ی اکران این فیلم شکایت کرده‌اند.
استودیو Village Roadshow Pictures از تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران مهم فیلم‌های هالیوود، شکایتی را با این استدلال تنظیم کرده که برادران وارنر در «تلاش‌های هماهنگ عمدی و منسجم» برای کاهش ارزش The Matrix Resurrections به‌عنوان مالکیت معنوی، فیلم را به صورت هم‌زمان در سینماها و HBO Max منتشر کرده است.
این شکایت همچنین ادعا می‌کند که همه‌گیری بیماری کرونا به بهانه‌ای برای افزایش اشتراک HBO Max و یک جریان درآمدی برای برادران وارنر گرفته شده که استودیو Village Roadshow از آن سودی نمی‌برد.
ماتریکس ۴ در باکس آفیس داخلی آمریکا ۳۷ میلیون دلار به دست آورد که کمترین میزان فروش در میان فیلم‌های سری ماتریکس بود اما در فروش جهانی بهتر عمل کرد. در دی ماه، AT&T اعلام کرد که HBO و HBO Max سال ۲۰۲۱ را با ۷۳.۸ میلیون مشترک به پایان رساندند که فراتر از پیش‌بینی‌ها بود.
برادران وارنر در بیانیه‌ای در پاسخ به این شکایت که توسط وال استریت ژورنال گزارش شده، گفت: «این یک تلاش بیهوده توسط Village Roadshow به شمار می‌رود که برای اجتناب از تعهد قراردادی آن‌ها برای شرکت در نتیجه‌ی حکمیتی است که هفته گذشته علیه آن‌ها آغاز کردیم، صورت گرفته است. شک نداریم که این پرونده به نفع ما حل خواهد شد.»
اکران انحصاری در سینماها یک بحث داغ در صنعت فیلم به حساب می‌آید. سال گذشته، جیسون کیلار، مدیر عامل وارنر مدیا گفت که احساس می‌کند صنعت هنوز در «حالت آزمایشی» است و گرگ پیترز، مدیر محصولات نتفلیکس پیش‌بینی کرد که این نحوه‌ی اکران کاملاً از بین خواهد رفت.
ویروس کرونا صنعت فیلم را وادار کرد تا ارزیابی مجددی به این نحوه‌ی اکران داشته باشد، چرا که تماشاگران نمی‌توانند با خیال راحت وارد سالن سینما شوند و فیلم تماشا کنند، اگرچه در حال حاضر در برخی مناطق خاص سینماها باز هستند. با ظهور بیشتر و بیشتر سرویس‌های استریم فیلم و سریال و همچنین تولید محتوای انحصاری بیشتر در هر اکوسیستم، اکران فیلم‌ها حکم مسئله‌ای را دارد که هنوز در حال بررسی و آزمون و خطا است.
ویجی‌لاگ پلاس: خرید سازنده هیلو توسط سونی و تایید ساخت جی تی ای 6
تماشا از کانال یوتیوب ویجیاتو
کلید اصلی موفقیت این آثار دوست‌داشتنی
از جوشکار سگ‌ها تا هویج آتشین… و یک خیابان!

source

توسط funkhabari