نبرد تمام‌عیار با فرمی جدید
عناوین استراتژی از پرمخاطب‌ترین بازی‌ها در میان گیمرهاست. شاید برخی معنای این دسته از بازی را با جنگ‌های صلیبی درک کرده باشند. اما بدون شک سری Total War توانست هواداران زیادی را به سبک خودش جذب کند. سگا با این نبرد تمام عیار همان چیزی را ساخت که هواداران این فرانچایز از آن انتظار دارند. تا زمان انتشار Total War Warhammer 3 مدت زیادی نمانده. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا هرآنچه لازم است از این عنوان بدانید را با شما به اشتراک بگذاریم.
آشوب
داستان این عنوان قرار است ما را به جهان Chaos Realms می‌برد. در جریان روایت داستان Total War: Warhammer 3 با خدایان مختلف و جنگ‌های آن‌ها برای کسب قدرت مواجه می‌شویم. در بینابین این هیاهو دو نژاد مختلف با نام‌های Grand Cathay و Kislev آشنا می‌شویم. آن‌ها علاوه‌بر اینکه دشمن سرسخت یکدیگر هستند مسئولیت مبارزه با شیاظین هم برعهده دارند. این شاید کلی‌ترین خلاصه ممکن از داستان این بازی باشد.
جدای از این فرم کلی حاکم برجهان کمپین‌های مختلفی بخصوص برای هردو نژاد وجود دارد که داستان را با جزئیات بیشتری روایت می‌کنند. جدای از این کمپین‌ها و با تکیه بر محور اصلی داستان می‌تواند به نقاط مختلف Chaos Realms حمله کنید و با شرکت در مبارزات مختلف حسابی خودتان را به چالش بکشید. آنچه که ویدئوها و حواشی به ما نشان می‌دهند چیزی بسیار پرجزئیات‌تر از آن چیزی است که تاکنون در دسترس قرار گرفته. بنابراین باید تا زمان انتشار صبر کنیم و ببینیم هر کمپین قرار است چه چیزی را دقیقا به ما ارائه کند.
ترکیب بروز شده برای نبرد تمام عیار
بازی Total War: Warhammer 3 دقیقا همان روند تمام نسخه‌های سری Total War را دارد. به عبارت بهتر هارمونی استراتژی نوبتی و تاکتیک‌های ریل تایم را در گیم‌پلی به کرات شاهد هستیم. ارتشی در اختیار شماست و می‌توانید آن‌ها را به هر بخشی از نقشه که می‌خواهید ببرید. نبردهای دیپلماسی هم به وضوح در گیم‌پلی شما تاثیر می‌گذارد.
درگیری‌های دیپلماسی به نوعی زمینه ساز نبردها می‌شوند. درکنار این مسئله بخش چند نفره نیز در دسترس مخاطب است تا به آن شیوه‌ای که دوست دارد و یا با دوستانش به صورت ریل تایم بازی و نبرد تجربه کند. درواقع حالتی که شما به صورت شخصی سازی شده بتوانید بازی را تجربه کنید هم وجود دارد.
مکانیک‌های جدید در راهند
همان‌طور که در بخش قبل اشاره داشتیم فرم کلی گیم‌پلی دقیقا همان چیزی است که در خانواده Total War دیدیم. اما همان‌طور که گفتیم، فرم کلی، و این یعنی المان‌ها و مکانیک‌های جدیدی هم در بازی قرار است ببینیم. از مهم‌ترین مکانیک‌ها می‌توان به Survival Battles اشاره داشته باشیم. دیگر تغییرات در مکانیک‌ها شامل اضافه شدن یا بروزرسانی دسترسی مدافعان و مهاجمان می‌شود.
به عنوان مثال از مدافعان می‌توانند از دام‌هایی استفاده کنند. سیستم‌های نبرد هم براساس فاصله‌ها امکان مدیریت کردن به نوعی خاص خواهند داشت. حفظ نقاط مهم و کلیدی هم از دیگر نکات Total War: Warhammer 3 است که با بروزرسانی‌هایی همراه شده است.
قرار است بازی تا مدت‌ها تازه بماند
در Warhammer 2 تعداد زیادی بسته الحاقی رایگان و پریمیوم درکنار بروزرسانی‌های این عنوان منتشر شد. کریتیو اسمبلی وقتی قبلا این کار را انجام داده پس قطعا باز هم می‌تواند آن را تکرار کند. طبق گزارش‌های اولیه در این بازی هم قرار است چندین و چند بسته الحاقی و بروزرسانی بزرگ را شاهد باشیم. این محتویات جدید که در قالب بسته‌های الحاقی به بازی اضافه خواهند شد می‌توانند مدت‌ها شما را به خود سرگرم کنند. جدای از بحث سرگرمی، این اقدام سبب می‌شود تا Total War: Warhammer 3 تا مدت‌ها پس از انتشار هم تازه بماند.
اقوام مختلف
در بازی Total War: Warhammer 3 هفت جناح مختلف را خواهیم دید. این هفت جناح در دو گروه یا دسته خلاصه خواهند شد. انسان‌ها که شامل Cathay و Kislev می‌شوند. در سوی دیگر ارتش Chaosها هستند که در جناح‌های Khorne، Nurgle، Slaanesh و Tzeentch قرار می‌گیرند. براساس اخبار جناح دیگری با نام Ogre Kingdoms هم با بسته الحاقی زمان انتشار بازی به این عنوان اضافه خواهد شد. درخصوص ارتش و نیروهای Cathay و Kislev هنوز جزئیات زیادی منتشر نشده و این یعنی غافلگیری‌هایی در انتظار ما خواهند بود. همچنین همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره داشتیم نبردهایی بین این نژاد انسانی هم وجود خواهد داشت و الزاما آن‌ها با یکدیگر متحد نخواهند بود.
سوالات پرتکرار
بازی Total War: Warhammer 3 در تاریخ ۲۸ بهمن ماه منتشر خواهد شد.
رایانه‌های شخصی، لینوکس و مک اواس
بله این بازی به صورت چند نفره هم امکان تجربه دارد.
در ابتدا هفت نژاد پایه در بازی جود دارد که در دو دسته قرار گرفتند. اما ظاهرا و به مرور زمان قرار است نژادهای دیگر و بیشتری را هم در بازی ببینیم.
حداقل سیستم مورد نیاز:
سیستم پیشنهادی:
روایت نافرجام از یک درونمایه ارزشمند
مقرون به صرفه‌های بازار لپ تاپ کدامند؟

source

توسط funkhabari