سلب مسئولیت: ویجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.
به گفته سایت کارکوک آموزش سئو یکی از نیاز هایی است که هر سایتی برای رسیدن به فروش بالا و هر شخصی که قصد متخصص شدن داشته باشد برای رسیدن به درآمد بالا باید آن را فرا بگیرد .
سئو چیه و چطوری باعث رشد کسب و کار میشه ؟
یکی از متداول ترین سوالات صاحبین کسب و کارها این است که سئو سایت یعنی چی ؟ و اصلا چطوری در مسیر اینترنتی شدن کسب و کار قدم برداریم ؟
در این مقاله به صورت کامل این موضوع را همراه با مثال برای شما باز خواهم کرد . سئو سایت یعنی اینکه شما با یک کلمه ای که مخاطب دنبال آن است و این کلمه منجر به فروش کالایی می شود ، سایت شما در نتیجه اول گوگل باشد .
اگر بخوام مثالی در این باره بزنم : کاربر در گوگل جستجو می کند خرید گوشی سامسونگ و اگر سایت اول که براش نمایش داده می شود ، سایت شما باشد ، فروش سایت شما متحول خواهد شد.
حالا همین فرایندی که این کلمه به خط اول گوگل برسد می شود سئو کردن ، که شامل تکنیک های زیادی است و تنها محدود به کار کردن روی همین کلمه نمی شود .
آیا سایت های موفق هم از سئو استفاده کرده اند ؟
بله همینطور است ، یکی از نکاتی که نیاز هست شما بدانید این است که سایت های بزرگی همچون دیجی کالا ، ورزش سه ، نمناک و کارکوک با سئو سایت خودشان به جایگاه بالای گوکل رسانده اند و درآمد های خوبی را برای خود به وجود آورده اند .
مراحل اینترنتی شدن کسب و کار
فرقی نمی کند که شما یک فروشگاه فیزیکی دارید یا یک سایت فروشگاهی اگر دوست دارید که فروش 24 ساعته اینترنتی را تجربه کنید می توانید با راه اندازی یک سایت استارت کار خود را بزنید و روزانه بیش از 1000 نفر مشتری وارد سایت شما شوند و فروش بالایی داشته باشید .
مراحل راه اندازی سایت :
اگر طبق مراحل بالا پیش بروید می توانید کسب و کار فیزیکی خود را به کسب و کار اینترنتی تبدیل کنید .
حالا با توجه به مطالب گفته شده ، سئو سایت مهم ترین بخش مراحل گفته شده می باشد . که نیاز است شما سئو را از یک متخصص فرا بگیرید .
موتور های جستجو از جمله گوگل (گوگل بیشترین کاربر را در بین موتور های جستجوی دنیا دارد) همیشه به دنبال نمایش دادن سایت هایی در نتایج جستجوی خود هستند که کاربر پسند باشد .
به همین خاطر گوگل همه ساله الگوریتم های خود را پیشرفته می کند و با استفاده از هوش مصنوعی ، بهترین نتایج را به مخاطبان نمایش می دهد .
حال برای اینکه ما بتوانیم از سئو سایت به نفع خود استفاده کنیم ، باید استاندارد های گوگل که رضایت کاربر است را در الویت بذاریم. یعنی :
پس سئو سایت شامل اقدامات زیادی می شود که 30% آن مربوط به تولید محتوایی یکتا و کاربرپسند است و 30% از آن مربوط به اقداماتی که خارج از سایت ما شکل می گیرد تا اعتبار صفحات سایت ما زیاد شود . و 10% مربوط به بهینه بودن سایت ما و 30% باقی مانده فاکتورهایی دیگری است که هر کدام یک درصدی را به خود اختصاص می دهند .
به سرعت وب سایت هم باید توجه زیادی نشون داد ، چون علاوه بر جذب مخاطب بیشتر و ماندگاری در سایت این اقدام از نظر گوگل خیلی مورد قبول است و رعایت کردن یکی از استاندارد های سایت هاست . به همین خاطر گوگل اهمیت زیادی به سایت هایی که سرعت بالایی دارند می دهد .
بازاریابی سایت به چه صورت شکل می گیرد ؟
سئو کردن و رسیدن به نتایج بالای گوگل خودش یک نوع بازاریابی است که وقتی مخاطب وارد سایت ما می شود با محصول و یا خدمات و یا آموزش موردنظرش رو به رو می شود و اگر مطالب سایت ما برای مخاطب ما مفید باشد ، مخاطب تبدیل به مشتری می شود .
به همین خاطر موضوع تولید محتوا یکی از رکن های اصلی هر وب سایتی است . تولید محتوا در این رسانه به بیشتر به صورت متنی است ، اما استفاده از تصاویر و صوت و ویدئو باعث خواناتر شدن و درک راحت تر مطالب ما می شود .
به همین خاطر وجود ویدئو در مقاله از دید گوگل یک امتیاز محسوب می شود ، جدای از این موضوع در قسمت ویدئو های سایت گوگل هم می توانیم رتبه بگیریم و از این طریق هم مخاطب هدف خود را جذب سایتمان کنیم.
همونطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید وقتی افزایش سرعت سایت را جستجو کنیم در قسمت ویدئو های گوگل هم سایت کارکوک رتبه اول را دارد و از این طریق هم بازاریابی سایت انجام می شود.
سئو کردن یک سایت چقدر زمان می برد ؟
یکی دیگه از نگرانی هایی که افراد در شروع کار دارند این است که سئو کردن سایت با توجه به تکنیک هایی که وجود دارد ، می تواند زمان بر باشد . هم ما در مجموعه کارکوک و هم دیگر متخصصین سئو بر این باور هستند که صبر اولین قدم در مسیر سئو کردن یک سایت است .
اما بارها به این موضوع اشاره کرده ایم که این صبوری ارزشش را دارد ، شما قرار نیست تحمل کنید و هر روز کلافه باشید ، شما از مسیر سئو کردن سایتتان نهایت لذت را می برید و صبر به خرج می دهید ،اگر به صورت اصولی روی سئو سایت کار کرده باشید بعد از گذشت 6 ماه به بعد ، کم کم سایت شما وارد نتایج گوگل می شود .
آن موقع است که نتایج فروش سایت شما دیگه میترکونه و حسابی درآمد شما افزایش پیدا می کند . همه این ها بر اساس تجربه چند ساله برای ما اتفاق افتاده است . چه روی سایت های خودمان و چه سایت های مشتری ما این روز ها را بارها دیده ایم .
لبخند رضایتی که بعد از این صبر بر لبان شما نقش می بندد خیلی ارزشش را دارد .
جمع بندی
در این مقاله مسیر اینکه چطوری یک کسب و کار را اینترنتی کنیم و اینکه بعد از حضور در نتایج گوگل قرار بگیریم چه اتفاقاتی می افتد را بررسی کردیم . امیدوارم که این محتوا برای شما مفید واقع شود.
بالأخره یک قهرمان دی‌سی محافظت از نیویورک را برعهده می‌گیرد
جلوه‌های ویژه و دیگر هیچ

source

توسط funkhabari