استیکرها تصاویر یا اشکالی هستند که برای بیان حالات کاربران و رساندن دقیق‌تر مفهوم پیام‌ها ارسال می‌شوند. استیکرهای متحرک تلگرام به‌شیوه‌ای هنری و بسیار با ذوق طراحی شده‌اند و  سرگرم‌کننده و معنادار هستند. همچنین، استیکرها احساسات فرستنده را هنگام گپ زدن با مخاطب به تصویر می‌کشند.
ضرب‌المثلی وجود دارد مبنی بر اینکه یک عکس مناسب می‌تواند جایگزین بیان هزاران کلمه باشد. اگر بخواهیم صحت این جمله را در مورد تلگرام تایید کنیم، باید گفت یک استیکر می‌تواند گویای هزاران صحبت ناگفته باشد. استیکرهای تلگرام با توجه به شیوه‌ی نمایش آن‌ها به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می‌شوند. استیکرهای ثابت تصاویری هستند که احساسات خاصی را بیان می‌کنند. اما استیکرهای متحرک صدا دارند و حرکت می‌کنند. استیکرهای متحرک می‌توانند بیش از استیکرهای معمولی حرکت کنند، صدا ایجاد کنند و حالات فرستنده را بیان کنند.
در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه ایجاد استیکرهای متحرک تلگرام، درون خود برنامه صحبت کنیم.
الزامات فنی برای ایجاد استیکر متحرک برای تلگرام
اپلیکیشن تلگرام از هر شکلی از استیکرهای متحرک پشتیبانی می‌کند. بنابراین، می‌توانید با صرف کمی ذوق و وقت، پک‌های جدید استیکرهای متحرک تلگرام را ایجاد و آپلود کنید.
برای ساخت استیکرهای متحرک تلگرام، می‌توانید از ابزارهای مختلف در رایانه شخصی و برنامه‌های شخص ثالث در دستگاه‌های تلفن همراه استفاده کنید. روش‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، فرایند ساخت استیکر متحرک را آسان‌تر می‌کنند.
برای ساخت استیکرهای متحرک تلگرام به ابزارهای زیر در رایانه شخصی/لپ‌تاپ نیاز دارید. علاوه بر این، می‌توانید از گوشی‌های هوشمند نیز برای ساخت استیکر استفاده کنید. اما توصیه ما این است که از رایانه شخصی برای ساخت استیکرهای متحرک سفارشی استفاده کنید، چون ساخت استیکر متحرک در گوشی چندان راحت نیست.
اگر از رایانه شخصی استفاده می‌کنید، می‌توانید از نرم‌افزار Adobe After Effects برای ساخت استیکرهای متحرک تلگرام کمک بگیرید. البته، استفاده از ادوبی افتر افکت در گوشی‌های هوشمند نیز امکان‌پذیر است، اما کار با نرم‌افزار در گوشی ممکن است ساده نباشد.
در ادامه، به دستورالعمل ایجاد استیکرهای متحرک برای تلگرام با استفاده ازAdobe After Effects اشاره شده است:
اگر فکر می‌‌کنید ساخت استیکرهای متحرک تلگرام تنها با استفاده از ابزارهای پیچیده‌ای مانند افتر افکت امکان‌پذیر است، اشتباه می‌کنید. شما می‌توانید از برنامه‌های شخص ثالث برای ایجاد استیکرهای متحرک و آپلود و به اشتراک‌گذاری در تلگرام استفاده کنید.
اگر رایانه شخصی یا لپ‌تاپ در اختیار ندارید، می‌توانید از دستگاه تلفن همراه‌تان برای ایجاد استیکرهای متحرک اصلی تلگرام خود استفاده کنید.
تعدادی از بهترین برنامه‌های شخص ثالث برای ساخت استیکرهای متحرک تلگرام در لیست زیر موجود هستند:
می‌توانید از هر یک از این برنامه‌های جانبی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، برای ساخت استیکرهای متحرک استفاده کنید. در این مطلب، برای شرح فرایند ساخت استیکر با استفاده از گوشی از برنامه Sticker Maker for Telegram-Make Telegram Sticker استفاده می‌کنیم.
پس از اتمام دانلود و نصب، برنامه را اجرا کنید.
در نهایت روی «save» ضربه بزنید
پس از اتمام ساخت استیکرها، باید پک استیکر را در تلگرام آپلود کنید. روش آپلود استیکرها در هر سه سیستم‌عامل اندروید، آیفون و ویندوز یکسان است. برای آپلود استیکرهایی که ایجاد کرده‌اید، مراحل زیر را دنبال کنید. اکیدا توصیه می‌شود که برای آپلود استیکر‌ها از تلگرام دسکتاپ استفاده کنید.
دسکتاپ تلگرام را باز کنید.
وارد تلگرام شوید.
روی آیکون جستجو کلیک کنید.
عبارت «@stickers» را تایپ کنید.
دستور «/newanimated» را ارسال کنید.
نام پک استیکرتان را تایپ کنید.
اکنون، استیکر متحرک را با فرمت TGS آپلود کنید. (مطمئن شوید که استیکر خود را با استفاده از افزونه Bodymovin-TG برای Adobe After Effects ایجاد کرده اید.)
سپس، ایموجی را که با اولین استیکر شما مطابقت دارد ارسال کنید
اگر می‌خواهید استیکر دیگری با فرمت TGS اضافه کنید. در غیر این صورت، این مرحله را رد کنید.
اکنون دستور «/publish» را ارسال کنید.
پس از اتمام آپلود پک استیکر، یک URL انحصاری دریافت خواهید کرد که بتوانید استیکر را با دیگران به اشتراک بگذارید.
برخلاف برنامه‌های پیام‌رسان دیگر، تلگرام فروشگاه استیکر یا پلتفرم دیگری برای مرور همه استیکرهای موجود در اختیار ندارد. در واقع، پس از ساخت استیکر باید خودتان پک استیکر را به اشتراک بگذارید.
برای share کردن پک استیکر متحرک، باید روی URL بسته خود کلیک کنید. با دریافت URL دو راه برای به اشتراک گذاشتن استیکرهای متحرک تلگرام در اختیار دارید:
گزینه SHARE لینک استیکر شما را به مخاطب تلگرام یا گروهی که شما انتخاب می‌کنید فوروارد می‌کند.
گزینه Add Stickers بسته را به مجموعه اختصاصی استیکرهای شما اضافه می‌کند. پس از ارسال استیکر به مخاطبان، مخاطب شما می‌تواند کل پک استیکر را مشاهده و ذخیره کند.

source

توسط funkhabari