از بازی‌های AAA بزرگ تا عناوین مستقل
کمتر از دو هفته تا زمان عرضه کنسول استیم دک باقی مانده و حالا در این هفته ۱۵۰ بازی دیگر برای اجرای روی این کنسول دستی تایید شده‌اند.
در زمان نگارش این خبر، به طور کلی تعداد بازی‌هایی که برای اجرا روی استیم دک تایید شده‌اند، به ۳۱۰ می‌رسد. این بازی‌ها شامل عناوین AAA بزرگ تا بازی‌های مستقل می‌شود و به نظر می‌رسد ولو قصد دارد کنسول دستی خود را برای تمام بازیکنان عرضه کند. از جمله بازی‌های بزرگی (از نظر امتیاز استیم) که تاکنون برای این کنسول تایید شده‌اند می‌توان به Portal 2 و Hades و حتی God of War و Resident Evil Village اشاره کرد.
با این وجود هنگام که بازیکنان پی‌سی دستی خود را از تاریخ ۲۵ فوریه (۶ اسفند) تحویل بگیرند، می‌توانند بازی‌های بزرگ دیگری مانند Death Stranding، Yakuza: Like a Dragon، Sekiro: Shadows Die Twice و Disco Elysium – The Final Cut را روی آن تجربه کنند. تاکنون ۸۰ درصد از بازی‌های برتر استیم تاییدیه اجرا روی Steam Deck را دریافت کرده‌اند، بنابراین می‌توان گفت اولویت ولو پیش از عرضه آن، تایید بازی‌های برتر استیم است.
همچنین برای تجربه بازی‌ها روی Steam Deck نیازی نیست تا آن‌ها را از ابتدا آغاز کنید، زیرا با استفاده از ویژگی همگام سازی ابری می‌توانید از داده‌های خود روی استیم نیز بهره‌مند شوید. البته تمام بازی‌ها از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنند و توسط توسعه‌دهندگان فعال می‌شود.
با این حال، یکی از بازی‌هایی که در دسترس Steam Deck نخواهد بود، فورتنایت است. همانطور که «تیم سوئینی» اخیرا توضیح داد، فورتنایت با نرم افزار آنتی چیت سیستم عامل لینوکسی استیم دک مشکل دارد. اپیک گیمز هم قصد ندارد فورتنایت را برای استیم دک آپدیت کند.
چالش ماینکرفت #۲ – پارتی‌گیم‌های ماینکرفت عالین!
تماشای ویدیو از یوتوب ویجیاتو
خوبه ولی بعید میدونم خریدش تو ایران به عنوان کنسول اصلی به صرفه باشه
ویندوز بزنید روشششششش آخه اینم شد سیستم عامل؟؟؟
بالاخره پیدات میکنم و…… میخرمت 🐍💞
بازی های بزرگی داره واسش میاد بهش امید پیدا کردم سخت افزارش باید قوی باشه
واقعا میتونه بدربخور باشه و هزینش از پی سی کمتر باشه ولی بازیاشو اجرا کنه.
به نظر من چیز بدی نیست.
من واقعا خرید این رو پیشنهاد نمیکنم دلیلش هم اینه که حافظشش خیلی خیلی کمه اگه حافظه بالا تری داشت حداقل ارزش خرید بهتری داشت
خودم به شخصه میخوام یه پی سی ضعیف ۱۸ میلیونی بخرم اما این به صرفه هست.
حیف که دستیه و باتریش بعد از یه مدت افت خواهد کرد
به مناسبت روز عشق
با الهام از دنیای سینمایی مارول

source

توسط funkhabari