برای اینکه بتوانید با تسلط بیش‌تری وارد شهر Villedor شوید و ایدن کالدول (Aiden Caldwell)، شخصیت اصلی بازی، را به اهداف‌اش برسانید، باید نکاتی را هنگام گشت و گذار در نقشه بازی Dying Light 2 Stay Human رعایت کنید. نکاتی که می‌توانند سرنوشت بازی را در بسیاری از موقعیت‌ها متحول کنند. با پارسی گیم و راهنمای بازی Dying Light 2 همراه باشید.
بازی Dying Light 2 Stay Human به عنوان جدیدترین اثر استودیو Techland عرضه شده و رقم‌هایی که حول محبوبیت آن ثبت می‌شود، هیجان‌انگیز است. تعداد بازیکنان همزمان این اثر در پلتفرم Steam از بسیاری از بازی‌های معروف دیگر پیشی گرفته و ظاهرا این روند رام‌شدنی هم نیست. با وجود اینکه نسخه دوم این مجموعه نمرات متوسطی دریافت کرده، اما بازیکنان هیچ شکی در رفتن به سراغ آن نمی‌کنند. بازی Dying Light 2 به شدت جذاب به نظر می‌رسد و مکانیک‌های پارکور و کشتن گروه‌های بزرگ زامبی در آن، لذت‌‌بخش‌تر از هر زمان دیگری هستند.
Dying Light 2 یک اثر اول‌شخص و اکشن است که می‌توانیم مکانیک بازی‌های نقش‌آفرینی را هم در آن مشاهده کنیم. این بازی، گیمر را در یک دنیای زامبی‌زده و آخرالزمانی قرار می‌دهد که در هر گوشه از آن یک تهدید غیرمنتظره وجود دارد. برای اینکه بتوانید این تهدیدها را راحت‌تر پشت سر بگذارید، باید نکات خاصی را در نظر بگیرید. یک سری موارد وجود دارد که اگر به آن‌ها وفادار بمانید، شانس بیش‌تری در برابر گله زامبی‌ها خواهید داشت. همچنین می‌توانید راهنمای بازی دایینگ لایت 2 برای تازه‌کارها را نیز مطالعه کنید.
پرش بلند رد بازی Dying Light 2
اگر می‌خواهید از نقطه‌ مشخصی بپرید اما در مورد رسیدن به هدف مطمئن نیستید، بهتر است ریسک کنید؛ چرا که به احتمال خیلی زیاد از پس آن برخواهید آمد. ایدن کالدول یا همان شخصیت اصلی و قابل کنترل بازی، مهارت زیادی در پرش‌های بلند و به نسبت غیرمنطقی دارد که اکثر آن‌ها را پشت سر می‌گذارد. علاوه بر این، در بخش آموزشی یک قابلیت جدید به دست می‌آورید که به واسطه آن، می‌توانید با نگه داشتن دکمه مربوطه، بیش‌تر از پیش بپرید.
در همین حال، حتی اگر پس از پرش به یک نقطه امن نرسیدید، احتمال زنده ماندن زیاد است. حتی اگر ایدن نتواند به اندازه کافی بپرد، می‌تواند لبه سقف‌ها و ساختمان‌ها را بگیرد و با استفاده از آن‌ها خود را بالا بکشد. اگر کمی تمرین کنید و تسلط بیش‌تری روی مکانیک‌های مربوط به پریدن پیدا کنید، روند پارکور کردن روی سقف و پشت‌بام ساختمان‌ها روان‌تر و لذت‌بخش‌تر خواهد بود.
ارتقا سطح Stamina در بازی Dying Light 2
با وجود تمام توانایی‌هایی که ایدن کالدول در پرش‌های بلند دارد، ممکن است در اوایل بازی کمی ضعیف‌تر از آنچه که انتظار دارید عمل کند. در واقع، خط Stamina ایدن هنگام بالارفتن (Climbing) از دیوارها و ساختمان‌ها، به سرعت خالی می‌شود و اگر آن را هر چه سریع‌تر ارتقا ندهید، ممکن است با یک سری مشکلات روبرو شوید. هنگامی که Stamina به پایان برسد، ایدن دیگر قادر به نگه داشتن خود نیست و سقوط می‌کند. بدیهی است که اگر این اتفاق در ارتفاع‌های بالا رخ دهد، پروتاگونیست بازی جان خود را از دست می‌دهد. ارتقا معیارهای مربوط به Stamina، یکی از مهم‌ترین مولفه‌هایی است که باید در راهنمای بازی Dying Light 2 به آن اشاره می‌کنیم.
بنابراین، بهتر است هر زمانی که قابلیت ارتقا استامینا را دارید، در انجام آن درنگ نکنید. علاوه بر این، بهتر است مهارتی که در قسمت راست-بالا Parkour Skill Tree وجود دارد را هر چه سریع‌تر آزاد کنید. این مهارت باعث تسریع حرکات ایدن هنگام پارکور می‌شود و در ادامه، می‌توانید از خط استامینا موجود بیش‌ترین استفاده ممکن را ببرید.
حرکت در پشت بام ها در بازی Dying Light 2
استفاده از مهارت‌های پارکور ایدن تنها یک مکانیک تزئینی برای سرگرمی بیش‌تر نیست؛ بلکه تاثیر بسزایی در زنده ماندن و فرار از دست دشمنان دارد. اگر بتوانید از سرعت و مهارت‌های فیزیکی شخصیت اصلی به خوبی بهره ببرید، شانس بیش‌تری برای زنده ماندن دارید. در همین حال، حرکت از ارتفاعات و پشت‌بام‌ها می‌تواند در این استراتژی دست بالا را در اختیار شما قرار دهد. شما می‌توانید در پشت‌بام‌ها منابع بیش‌تری به دست آورید و با دشمنان به مراتب کم‌تری روبرو شوید. علاوه بر این، دشمنان و زامبی‌هایی که روزی زمین وجود دارند نمی‌توانند برای دنبال کردن شما به ارتفاعات پا بگذارند. پشت‌بام‌ها موقعیت‌های تهاجمی بیش‌تری هم دراختیار شما می‌گذراند که در طی آن، می‌توانید با هل دادن دشمنان از ارتفاع، آن‌ها را به سمت یک سقوط مرگ‌بار هدایت کنید. اگر در خیابان‌ها و ارتفاع کم قرار دارید، هرچه زودتر کار خود را به اتمام رسانده و به سمت بالا بازگردید؛ چرا که پشت‌بام‌ها محدوده فرامانروایی ایدن هستند و کم‌تر چیزی می‌تواند در آن بالا جلوی او را بگیرد.
مکان ‌های امن در بازی Dying Light 2
در نقشه بازی Dying Light 2 Stay Human خانه‌های امن یا Safhouseهایی متعددی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها به نفع خود بهره ببرید. البته برای استفاده از این Safehouseها، باید ابتدا آن‌ها را فعال کنید. برای این کار، به سمت‌شان بروید و سپس با تعامل برقرار کردن با ژنراتورهای، چراغ‌ها را روشن کرده و آن‌ها را راه بیندازید. آزاد کردن Safehouseها کمی زحمت دارد و ممکن است برای آن‌ها کمی به چالش کشیده شوید؛ اما باور کنید که ارزش دردسرهای موجود را دارند. شما می‌توانید از این مکان‌ها به عنوان سرپناه برای پشت سر گذاشتن شب و Respawn استفاده کنید. اگر در هنگام شب از دست Volatileها فرار می‌کنید، ورود به یک Safehouse گرم و نرم می‌تواند کمک‌کننده باشد. علاوه بر این، این دسته از مکان‌ها به عنوان Checkpoint هم عمل می‌کنند و اگر حین مبارزه با دشمن جان خود را از دست دادید، در آن‌ها Respawn خواهید شد. بنابراین، تا می‌توانید Safehouseها را آزاد کنید تا در زمان‌های ضروری، بی‌سرپناه باقی نمانید.
استفاده از دوربین در بازی Dying Light 2
شاید این موضوع را خیلی سریع فراموش کنید، اما بازی Dying Light 2 در اوایل کار یک Binoculars یا دوربین در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید از این دوربین استفاده کرده و به پیرامون خود با دقت و جزئیات بیش‌تری بنگرید. این دوربین‌ها مواردی مانند Objectiveها، Key Locationها و Point of Interestها را با استفاده از اشکال هندسی به شما نشان می‌دهند تا تسلط بیش‌تری نسبت به شرایط داشته باشید.
اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که استفاده مکرر از این Binocular می‌تواند حسابی به شما کمک کند. این دوربین مسیر شما در ادامه کار را واضح‌تر می‌کند و بدین ترتیب، می‌توانید برنامه بهتری برای ادامه کار پی ریزی کنید. پس بهتر است استفاده از آن را به هیچ معیاری محدود نکرده و آن را از یاد نبرید.
گشت و گذار در شب در بازی Dying Light 2
با اینکه گشت و گذار در شب‌هنگام به اندازه نسخه قبلی سخت نیست، اما هنوز هم چالش‌های بیش‌تری نسبت به روز و هوای روشن دارد. هنگامی که شب وارد خیابان شوید، تعداد زامبی‌ها بیش‌تر از هر زمان دیگری است. علاوه بر این، هنگام تاریکی یک دسته زامبی وجود دارند که به محض دیدن شما، شروع به جیغ زدن می‌کنند. این جیغ‌ها باعث تجمع تعداد بیش‌تری از زامبی‌ها و در نتیجه، دردسر بیش‌تری می‌شود. در این شرایط، زامبی‌ها بدون درنگ شما را دنبال می‌کنند و تا زمانی که مکان امنی پیدا نکردید، به دنبال ریختن خون شما هستند. همچنین، توجه کنید که این تعقیب و گریزهای شبانه به مرور زمان سخت‌تر می‌شوند و پس از مدتی، زامبی‌های قدرتمندتری در سطح خیابان‌های شهر بازی Dying Light 2 به چشم می‌خورند.
اما با وجود تمام این سختی‌ها، بیرون آمدن در هنگام شیب یک سری مزایای خاص هم دارد که در هوای روشن به آن دسترسی ندارید. اول از همه، باید بدانید مقدار XP کسب شده در هنگام شب، به مراتب بیش‌تر از آن چیزی است که در زیر نور آفتاب به دست می‌آورید. البته برای اینکه بتوانید XPهای کسب شده را برای خود نگه دارید، یا باید به یک Safehouse برسید یا اینکه تا هنگام طلوع آفتاب زنده بمانید (که به هیچ وجه کار آسانی نیست). در همین حال، از آنجایی که زامبی‌ها در شب به سمت خیابان‌ها می‌روند، یک سری از ساختمان‌ها که پر از Loot هستند، خالی می‌شوند. اگر در زمان مناسب این ساختمان‌ها را پیدا کنید، می‌توانید بدون مزاحمت خاصی از سوی زامبی‌ها به لوت کردن و به دست آوردن آیتم‌های ارزشمند بپردازید.
سلاح ها در بازی Dying Light 2
یکی از نکات مهم دیگری که در جریان راهنمای بازی Dying Light 2 باید به آن اشاره کنیم، این است که اسلحه‌ها عمر محدودی دارند و پس از مدتی غیرقابل استفاده می‌شوند. ایدن در طی ماجراجویی خود اسلحه‌های متعددی پیدا می‌کند که هر کدام قابلیت‌های منحصر به فرد خود را دارند؛ اما او نمی‌تواند از یک اسلحه تا ابد استفاده کند. بنابراین، همیشه نیم‌نگاهی به Inventory خود داشته باشید تا از شرایط و عمر باقی مانده اسلحه خود آگاهی پیدا کنید. اگر هم در اوایل بازی اسلحه ارزشند و قدرتمندی پیدا کردید، بهتر است آن را برای شرایط سخت آینده نگه دارید. برخی مواقع تحت شرایط سختی قرار می‌گیرد که تنها راه نجات از آن‌ها استفاده از اسلحه‌های فوق‌العاده قدرتمند است.
اما متاسفانه یک نکته نه چندان خوشایند در مورد اسلحه‌های بازی Dying Light 2 Stay Human وجود دارد. برخلاف نسخه اول، شما نمی‌توانید در این بازی اسلحه‌های خود را تعمیر یا به اصطلاح Repair کنید. به همین ترتیب، هنگامی که میزان دوام یا Durability اسلحه شما به پایان رسید، کار زیادی از دست‌تان ساخته نیست. البته که می‌توانید با اضافه کرد عناصر جدید، Durability اسلحه خود را به میزان محدودی پر کنید؛ اما این روش هم محدودیت‌هایی دارد و همیشگی نیست. پس برای اینکه از لحاظ اسلحه‌ها نگرانی خاصی نداشته باشید، سعی کنید تعادل را در میان خرید، فروش و ارتقا آن‌ها حفظ کنید.
پیدا کردن Inhibitor در بازی Dying Light 2
اول از همه باید بدانید که Inhibitorها و پیدا کردن آن‌ها برای پیشرفت و ارتقا در جهان بازی Dying Light 2 Stay Human ضروری است. هرچند که در اواسط جریان بازی وسیله‌ای برای پیدا کردن Inhibitorها به دست می‌آورید، اما پیش از آن باید آن‌ها را با استفاده از دقت و ریزبینی خود پیدا کنید. پس از به دست آوردن GRE Key، هنگامی که در شعاع ۵۰ متری یک Inhibitor قرار داشته باشید، صدای خاصی پخش شده و شما را از این موضوع مطلع می‌سازد. همچنین، هنگامی که در نزدیکی یک Inhibitor قرار دارید، علامت کوچکی در سمت چپ-پایین صفحه نمایش ظاهر می‌شود و فاصله شما با آن را نشان می‌دهد. البته GRE Key جهت و مکان مشخص Inhibitorها را به شما نمی‌دهد، ولی راه را برای پیدا کردن آن‌ها هموارتر می‌کند.
فروش آیتم به تاجرها در بازی Dying Light 2
اگر در حین تجربه بازی Dying Light 2 جعبه‌ها و صندوق‌ها را به صورت مرتب پیدا کرده و باز کنید، پس از مدتی آیتم‌های ارزشمندی به دست می‌آورید که در دسته Valuables قرار می‌گیرند. البته Valuableها استفاده خاصی ندارند و تنها راه سود بردن از این دسته از آیتم‌ها، فروختن‌شان است. اگر این کار را به صورت مرتب انجام دهید و Valuableها را به صورت مکرر بفروشید، پس از مدتی پول خوبی به دست خواهید آورد.
همچنین، بهتر است پس از ملاقات با Merchantها، اسلحه‌ها و سایر آیتم‌ها بی‌ارزش خود را هم بفروشید. فقط توجه داشته باشید که امکان فروش اسلحه‌های غیرقابل استفاده هم وجود دارد و بهتر است آن‌ها را بیهوده روی زمین نیندازید. پس از فروش و به دست آوردن پول مناسب، به سراغ خرید آیتم‌ها و اسلحه‌های ارزشمند و قدرتمند بروید تا روند خوب و رو به جلو خود را حفظ کرده باشید.
دفع ضربات دشمنان در بازی Dying Light 2
در هنگام مراحل آموزشی یا Tutorial، خود بازی Dying Light 2 نحوه مبارزه، حمله و دفاع را به شما یاد می‌دهد. اما باید این آموزش‌ها را در ضمیر ناخودآگاه خود نگه دارید و به هیچ وجه آن‌ها را فراموش نکنید. دفاع کردن و گیج کردن دشمنان (به خصوص انسان‌ها) در هنگام مبارزات، شما را در اولویت پیروزی و غلبه بر رقبا قرار می‌دهد. اگر درست پیش از ضربه دشمنان گارد دفاعی بگیرید، آن‌ها Parry می‌شوند و تا چند ثانیه‌ای گیج هستند. هنگامی که در این حالت قرار دارند، می‌توانید آن‌ها را به راحتی بکشید یا در شرایط ضروری، از دست گروه دشمنان بگریزید. این تصمیم برعهده خود شما بوده و باید با سنجیدن شرایط، بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.
ولی در طرف دیگر، مبارزه با زامبی‌ها زیاد پیچیده نبوده و نیازی به چیدن استراتژی و برنامه ندارید؛ هرچند که تکنیک دفاع و حمله روی آن‌ها هم جواب می‌دهد. زامبی‌ها کمی کن ذهن هستند و نمی‌توانند برای کشتن شما با یکدیگر هماهنگ شوند. پس بهتر است از این موضوع به نفع خود بهره ببرید و از رویارویی با گروه‌های بزرگ آن‌ها دوری کنید.
به طور کلی، راهنمای بازی Dying Light 2 اجزای مختلفی دارد که اگر بتوانید به خوبی از آن‌ها بهره ببرید، برهه لذت‌بخش‌تری را در شهر Villedor تجربه خواهید کرد. پارکور کردن روی پشت‌بام‌ها و سلاخی کردن زامبی‌ها به قطعات مختلف حسابی لذت‌بخش بوده و بهتر است به راحتی از کنارشان نگذرید. نظرات و دیدگاه‌های خود را در این باره با تیم پارسی گیم به اشتراک بگذارید.
منبع: GamesRadar
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، قبل از دانلود هرگونه فایلی، یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM و یا FlashGet نصب کنید.
برای دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
چنانچه در مقابل لینک دانلود عبارت بخش اول، دوم و … مشاهده کردید تمام بخش ها می بایستی حتماً دانلود شود تا فایل قابل استفاده باشد.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.par30game.ir می باشد. تمامی حروف را می بایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.
تمامی زیر دامنه های پارسی گیم که فایل های دانلودی بر روی آنها قرار گرفته اند در سرور های ایران هستند و ترافیک داخلی و نیم بها محاسبه خواهند شد.
در صورتی که ISP شما این مسئله را نقض کرده است از طریق فرم شکایت سازمان ارتباطات رادیویی به نشانی www.195.cra.ir ، این مسئله را پیگیری بفرمایید و نتیجه را به تیم ما اعلام کنید.
خیر، بهتر است به طور مرتب اسلحه‌های خود را تغییر دهید و تمام تمرکز خود را روی یکی از آن‌ها نگذارید
بیرون زدن در دل شب در بازی Dying Light 2 Stay Human به شدت خطرناک است و می‌تواند بارها به مرگ شخصیت اصلی ختم شود. اما با این حال، در هوای تاریک آیتم‌ها و لوت بهتری به دست خواهید آورد
پس از به دست آوردن گجتی به نام GRE Key، می‌توانید Inhibitorها را راحت‌تر پیدا کرده و سطح خود را به سرعت افزایش دهید

source

توسط funkhabari