بازی Lost Ark به بیش از ۱.۳ میلیون بازیکن همزمان دست یافت و با پشت سر گذاشتن CS: GO از این نظر به دومین بازی محبوب استیم در طول تاریخ تبدیل شد.
بازی چندنفره گسترده‌ی Lost Ark شرکت‌های آمازون و Smilegate که اخیرا در دسترس کاربران کامپیوتر قرار گرفت، همچنان درحال اوج گرفتن در استیم است. در میان تازه‌ترین اخبار بازی مطلع شدیم که تعداد بازیکن‌های همزمان لاست آرک از ۱.۳ میلیون نفر عبور کرد و بازی از این نظر به دومین بازی محبوب استیم در طول تاریخ تبدیل شده است. با استناد به جدیدترین اطلاعات ثبت‌شده در SteamDB، این بازی پنجمین اثر با یک میلیون بازیکن همزمان استیم در تمام ادوار به‌حساب می‌آید که پس از سایبرپانک 2077، بازی Dota 2، بازی CS: Go و بازی PUBG به چنین رکوردی دست می‌یابد.
بازی Lost Ark در ابتدا به‌شکل Early Access در دسترس خریداران Founder’s Pack قرار گرفت و سپس با برخی اصلاحات قابل‌توجه در تاریخ ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) رسما عرضه شد تا همه‌ی بازیکن‌ها بتوانند به تجربه‌ی آن بپردازند. انتشار این بازی با تعویق کوتاهی همراه شد، اما Lost Ark در همان روز مقرر در اختیار گیمرها قرار گرفت.
فارغ از این موارد، بازی Lost Ark توجه بینندگان زیادی را در توییچ (متعلق به آمازون یعنی ناشر بازی) به خود جلب کرده است. بیش از ۱.۳ میلیون بیننده در زمان عرضه به تماشای استریم‌های مرتبط با بازی نشستند. در جریان رویداد Legends of Lost Ark بازیکن‌ها با تماشای استریم‌های خاص Lost Ark جوایزی را در قالب Twitch Drops در بازی دریافت خواهند کرد.
بازی Lost Ark موفقیت دیگری را در ماه‌های اخیر برای شرکت آمازون رقم می‌زند که پیش‌ازاین با انتشار بازی چندنفره‌ی کلان New World در سال ۲۰۲۱ دستاوردهای بزرگی داشت. New World به ۹۱۳۶۳۴ بازیکن همزمان در استیم رسید و Lost Ark این رکورد را برای آمازون به ۱۳۲۵۳۰۵ رساند. بازی لاست آرک دراصل سال‌ها پیش در دسترس بازیکن‌های کره‌جنوبی قرار گرفته بود و اخیرا به‌دست گیمرهای سراسر دنیا رسید.source

توسط funkhabari