شرکت نیورالینک از جمله شرکت‌های تأسیس شده توسط ایلان ماسک که مشغول ساخت چیپ‌هایی برای قرار دادن داخل مغز است؛ جنجال زیادی را به پا کرده است. ایلان ماسک در تلاش است تا تحقیقات موجود روی مغز و کنترل فعالیت‌های مغزی توسط یک چیپ کامپیوتری به واقعیت تبدیل شود و این پروژه، پیشرفت بسیار زیادی داشته است. گزارش تازه‌ای نشان می‌دهد که تحقیقات انجام‌شده موجب مرگ 15 میمون شده است. این شامپانزه‌ها به‌منظور تست چیپ‌های نیورالینک استفاده شده‌‌اند و تنها هفت میمون از آزمایش جان سالم به در برده‌اند.
به گزارش پارسی گیم، کمیته پزشکان برای پزشکی مسئولانه (PCMR) به 700‌ صفحه اسناد محرمانه دست یافته است و نتایج نگران‌کننده‌ای را فاش کرده است. این اسناد توسط دانشگاه کالیفرنیا به دست آمده‌اند و مربوط به آزمایش‌های شرکت نیورالینک روی حیوانات هستند. این شرکت به‌شدت در حال تلاش است تا چیپ‌های رایانه‌ای داخل مغز انسان نصب کند و فعالیت‌های مغزی و حافظه را کنترل کند. این شرکت اخیراً تصمیم گرفته تا آزمایش روی انسان را شروع کند و اولین چیپ را داخل مغز یک انسان قرار دهد؛ اتفاقی که ممکن است با انتشار گزارش جدید، به تعویق بیفتد.
چیپ نیورالینک
اسناد فاش شده مربوط به آزمایش‌های انجام شده از سال 2017 تا 2020 است و نشان می‌دهد که چرا ایلان ماسک، تحقیقات روی انسان را دو سال به تعویق انداخت. خبرگزاری‌‌های نیویورک پست و بیزینس اینسایدر گزارش داده‌اند که میمون‌های آزمایش‌شده در بدترین شرایط ممکن قرار داشته‌‌اند و نیورالینک با جراحی جمجمه، میمون‌های آزمایش را به‌شدت آزار داده است. نتایج تحقیقات نشان داده که رفتار میمون‌ها پس از نصب چیپ به مخرب تغییر یافته و حالت‌های نگران‌کننده‌ای گزارش شده است.
تعدادی از میمون‌ها با خون‌ریزی شدیدی مواجه شده‌اند که در نهایت باعث مرگ شده است. تعددی نیز به‌شدت تلاش کرده‌اند تا به خود صدمه بزنند. یکی از نمونه‌های آزمایش‌شده پس از نصب چیپ، انگشتان دست و پا را قطع کرده است و دلیل آن، خودزنی و آسیب نامشخص گزارش شده است. تعدادی دیگر از میمون‌ها به دلیل عفونت جان خود را از دست داده‌اند و نیورالینک، مراقبت صحیحی از آن‌ها نکرده است.
ایلان ماسک نیورالینک
این گزارش با ویدیویی که سال گذشته توسط نیورالینک منتشر شد؛ تفاوت اساسی دارد. آن زمان یک میمون نشان داده شد که در حال تجربه بازی پانگ (Pong) بود. این شرکت ادعا کرد که میمون بدون نیاز به دست و تنها با استفاده از چیپ در حال کنترل بازی است؛ اما رسیدن به این نقطه به معنی از دست دادن جان پانزده میمون دیگر بوده است. چنین رفتاری توسط کمیته پزشکان برای پزشکی مسئولانه موردانتقاد قرار گرفته است.
نیورالینک به دنبال شروع آزمایش روی انسان‌ها در سال 2020 بود و برنامه‌ریزی آن‌ها به دلال نامشخصی به سال 2022 منتقل شد. ایلان ماسک به‌تازگی از شروع آزمایش روی انسان خبر داده است و قرار است یک چیپ داخل مغز یک بزرگ‌سال قرار گیرد. او ماه گذشته با مثبت‌نگری کامل در مورد چیپ نیورالینک صحبت کرد و گفت که انسان‌ها می‌توانند بدون استفاده از هیچ ابزار خارجی، تمام خاطرات خود را مرور کنند. ایلان ماسک هیچ واکنشی به گزارش جدید نداده است.
منبع: TheGamer
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، قبل از دانلود هرگونه فایلی، یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM و یا FlashGet نصب کنید.
برای دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
چنانچه در مقابل لینک دانلود عبارت بخش اول، دوم و … مشاهده کردید تمام بخش ها می بایستی حتماً دانلود شود تا فایل قابل استفاده باشد.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.par30game.ir می باشد. تمامی حروف را می بایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.
تمامی زیر دامنه های پارسی گیم که فایل های دانلودی بر روی آنها قرار گرفته اند در سرور های ایران هستند و ترافیک داخلی و نیم بها محاسبه خواهند شد.
در صورتی که ISP شما این مسئله را نقض کرده است از طریق فرم شکایت سازمان ارتباطات رادیویی به نشانی www.195.cra.ir ، این مسئله را پیگیری بفرمایید و نتیجه را به تیم ما اعلام کنید.source

توسط funkhabari