پسر شانزده‌ ساله‌ای به دلیل اجرای یک طرح تروریستی به‌منظور منفجر کردن ساختمان نیروهای امنیتی فدرال در بازی ماینکرافت به 5 سال زندان محکوم شد. این نوجوان اهل سیبری روسیه به همراه دو دوست دیگر در سال 2020 دستگیر شده‌اند و طبق آخرین اخبار بازی و پس از گذشت دو سال بازجویی و دادگاهی، حکم آن‌ها نهایی شده است.
این گروه سه نفر در سال 2020 به دلیل انتشار بروشورهایی در حمایت از آزات میفتاخوف (Azat Miftakhov) ریاضی‌دان روسی که به جرم «اوباش» در زندان است؛ دستگیر شدند. آن‌ها تلاش کردند تا ساختمان مجازی دولت روسیه را در بازی ماینکرافت منفجر کنند. پلیس امنیت روسیه موفق به یافتن مدارکی در گوشی‌های همراه این سه نوجوان شده است که ادعای مطرح‌شده را تائید می‌کند. مقامات رسمی مدعی هستند که ویدیوهایی از نوجوانان را در حال پرتاب کوکتل مولوتوف یافته‌اند؛ اما خانواده این افراد، ادعای دولت روسیه را تکذیب کرده‌‌اند و گفته‌اند که این ویدیو تنها یک «شوخی کودکانه» بوده است.
ماینکرافت روسیه تروریسم
بنابر گزارش مسکو تایمز، نوجوانان اهل سیری تصمیم می‌گیرند تا ساختمان FSB در بازی ماینکرافت را منفجر کنند. این سه نفر به نام‌های نیکیتا اوواروف، دنیس میخایلنکو و بوگدان آندریوف به جرم تمرین و مانور برای انجام فعالیت‌های تروریستی در تاریخ دهم فوریه دستگیر شده‌اند. دولت روسیه معتقد است که منفجر کردن ساختمان نیروهای امنیتی در بازی ماینکرافت، تمرینی اولیه برای حمله رسمی به این ساختمان در واقعیت بوده است.
نیکیتا اوورواف، فرد اصلی این گروه به پنج سال زندان محکوم شده است. دو فرد دیگر هم به حبس تعلیقی محکوم شده‌اند و اتهام آن‌ها، همکاری با اوواروف گزارش شده است. این سه نوجوان بعدها مدعی شدند که تحت شکنجه و اجبار مجبور به اعتراف شده‌اند و آنها برنامه‌ای برای حمله‌ای تروریستی در دست نداشته‌اند. اوواروف گفته است که او تحت‌فشار فیزیکی و روان قرار داشته و مجبور به اعتراف دروغین شده است.
یافتن حقایق از چنین گزارش‌های کار ساده‌ای نیست؛ اما «حقیقت» به نظر رسانه‌های روسی چنین بوده است. این اولین بار است که رفتار یک بازی‌کننده در یک بازی ویدیویی مانند ماینکرافت، جرم تلقی می‌شود و فرد به پنج سال زندان محکوم می‌شود. گسترش بازی Minecraft در طی سال‌های اخیر باعث شده تا دولت‌ها دست به ایجاد سرورهای مخصوصی برای نمایش ساختمان‌های رسمی بزنند و مدتی پیش، ساختمان‌های دولتی کانادا در بازی ماینکرافت با هجوم چند آمریکایی منفجر شد. تعدادی از رسانه‌ها باور دارند که این استراتژی پوتین برای دستگیری مخالفان است.
منبع:‌ TheGamer
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، قبل از دانلود هرگونه فایلی، یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM و یا FlashGet نصب کنید.
برای دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
چنانچه در مقابل لینک دانلود عبارت بخش اول، دوم و … مشاهده کردید تمام بخش ها می بایستی حتماً دانلود شود تا فایل قابل استفاده باشد.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.par30game.ir می باشد. تمامی حروف را می بایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.
تمامی زیر دامنه های پارسی گیم که فایل های دانلودی بر روی آنها قرار گرفته اند در سرور های ایران هستند و ترافیک داخلی و نیم بها محاسبه خواهند شد.
در صورتی که ISP شما این مسئله را نقض کرده است از طریق فرم شکایت سازمان ارتباطات رادیویی به نشانی www.195.cra.ir ، این مسئله را پیگیری بفرمایید و نتیجه را به تیم ما اعلام کنید.source

توسط funkhabari