کارگردان «شکارچیان ارواح» در آرامش به خواب ابدی رفت
متأسفانه باخبر شدیم ایوان رایتمن که بیشتر به خاطر کارگردانی آثار کلاسیکی مانند Ghostbusters و Dave شناخته میشد، در سن ۷۵ سالگی درگذشته است.
به گزارش هالیوود ریپورتر، رایتمن شنبه شب در خانه‌اش در مونته سیتو، کالیفرنیا، با آرامش در خواب درگذشته است. در بیانیه مشترک فرزندانش جیسون، کاترین و کارولین ریتمن به آسوشیتدپرس گفتند:
خانواده ما در غم از دست دادن غیرمنتظره شوهر، پدر و پدربزرگی هستند که به ما آموختند همیشه به دنبال جادوی زندگی باشیم. ما از اینکه آثار او به عنوان یک فیلمساز، خنده و شادی را برای افراد بی‌شماری در سراسر جهان به ارمغان آورد، احساس آرامش می‌کنیم. در حالی که ما به طور خصوصی عزاداری خواهیم کرد، امیدواریم کسانی که او را از طریق فیلم‌هایش می‌شناسند، همیشه او را به یاد داشته باشند.
رایتمن با اولین فیلم بلند خود Foxy Lady محصول ۱۹۷۱ یک اثر کمدی ساخت و سپس به سراغ آثار کلاسیک ژانر مانند Stripes، Meatballs، Twins و Kindergarten Cop رفت. او همچنین دستی در تهیه‌کنندگی فیلم‌های کمدی دیگری مانند Animal House و Space Jam داشت. با این حال او بیشتر به خاطر کمدی ماوراء الطبیعه محصول سال ۱۹۸۴، Ghostbusters شناخته می‌شد که استعدادهای زیادی همچون بیل موری، دن آیکروید، ارنی هادسون، هارولد رامیس فقید و سیگورنی ویور در آن بازی کردند.
این ترکیب کمدی ترسناک نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورد. همچنین نامزد دو جایزه اسکار شد. این فیلم آنقدر محبوب بود که در سال ۱۹۸۹ دنباله‌ای به نام Ghostbusters 2 بار دیگر به کارگردانی رایتمن ساخته شد.
از آن زمان به بعد مجموعه Ghostbusters هرگز از فرهنگ عامیانه آمریکایی‌ها خارج نشد، زیرا مانند اکثر فرنچایزهای محبوب دهه ۸۰، یک سریال کارتونی موفق با عنوان The Real Ghostbusters ساخته شد که به مدت ۷ فصل از سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۴ پخش شد. علاوه بر آن چندین بازی ویدیویی اقتباسی، کمیک بوک و ریبوت سینمایی نیز در سال ۲۰۱۶ ساخته شدند.
در حالی که آخرین فیلم کارگردانی رایتمن در سال ۲۰۱۴ درام ورزشی Draft Day بود، او هرگز خانواده شکارچیان ارواح را ترک نکرد، زیرا آخرین اثری که به عنوان تهیه‌کننده حاضر شد، فیلم Ghostbusters: Afterlife بود که توسط پسرش جیسون رایتمن کارگردانی شده بود.
چالش ماینکرفت #۲ – پارتی‌گیم‌های ماینکرفت عالین!
تماشای ویدیو از یوتوب ویجیاتو
خدا بیامرزتش🖤🖤🖤
روحش شاد یادش گرامی باد
خدا بیامرزدش
قدرت‌های منجمد کننده یک جهش‌یافته
به مناسبت روز عشق

source

توسط funkhabari