در ناامیدی بسی امید است!
اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ماجراجویی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Brothers: A Tale of Two Sons همراه ویجیاتو باشید.
دوران کودکی بسیاری از ما مملو شده است از قصه‌هایی دوست داشتنی که معمولا با پایان‌هایی خوش روایت شده‌اند. رویاپردازی برای فرار از واقعیت، کاری معمول است و قصه‌هایی که برایمان تعریف کرده‌اند؛ همیشه آن روی خوش پیشامدها را به تصویر کشیده‌اند. زندگی چیزی نیست که بخواهیم صرفا آن را به دلیل اتفاقات خوبش مرور کنیم. هرچقدر هم که تلخ باشد، اتفاقات بد در زندگی بسیاری از ما رخ می‌دهند و انسان بسیار ناتوان‌تر از آن است که بخواهد جلوی تمامی اتفاقات بد را بگیرد. تراژدی‌های بزرگ یکی پس از دیگری رخ می‌دهند و این تنها شجاعت شماست که می‌تواند شما را زنده از دل ناملایمات‌های زندگی بیرون بکشد.
با گذشت سال‌ها از انتشار اولین عناوین ویدیویی، امروزه بازی‌های ویدیویی یاد گرفته‌اند که لازم نیست همیشه نیمه پر لیوان را ببینند. داستان‌هایی که ما شنیده‌ایم، کلیشه‌هایی تکراری بودند و وقت آن رسیده بود تا صنعت ویدیوگیم به این کلیشه‌های تکراری پایان دهد. همیشه ذهن مخاطب به محض تجربه یک بازی ویدیویی یا یک اثر سینمایی؛ ناخودآگاه به سمت پایان‌های خوش کشیده می‌شود. اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید که اگر روزی قرار باشد نیمه خالی لیوان را روایت کنیم؛ آیا همچنان می‌توان داستانی عامه‌‌پسند را روایت کرد؟
عنوان موبایلی که امروز قصد داریم به سراغش برویم، متفاوت‌تر از هر‌آن‌چیزی است که تاکنون تجربه کرده‌اید. اجازه دهید که در همین ابتدای کار به شما بگویم که قرار است با یک تراژدی عجیب رو به رو شوید. انتظارتمان از بازی‌های موبایلی به شدت بالاست و همه‌چیز دست به دست هم داده تا بی‌پروا روایت‌گر یکی از شاهکارهای دنیای ویدیوگیم باشیم. شاهکاری که هرگز به اندازه کال آف دیوتی‌ها و نید فور اسپید‌ها شناخته نشد، اما این موضوع دلیلی بر بد بودن این بازی نیست!
راستش را بخواهید متاسفانه بازی‌سازهای بزرگ دیگر چندسالی است که آنطوری که باید عناوین خلاقانه‌ای را نمی‌سازند. در طی یک دهه اخیر بازی‌‌سازها از ریشه‌های اصلی بازی‌سازی فاصله گرفته‌اند و مسئولیت عمده ساخت بازی‌های خلاقانه برعهده استودیوهای مستقل افتاده است. درست در سال ۲۰۱۳ بود که استودیوی مستقل سوئدی Starbreeze عنوانی را ساخت که برخلاف بسیاری از عناوین ویدیویی آن سال‌ها، داستان و اتمسفر کاملا متفاوتی را روایت می‌کرد.
بازی Brothers: A Tale of Two Sons به جرات یکی از بهترین عناوین مستقلی است که در طی یک دهه اخیر به بازار عرضه شده. وقتی این بازی عرضه شد، هیچکسی از یک بازی مستقل آن هم از استودیویی ناشناخته؛ توقعی نداشت. منتهی بازی شجاعانه آن‌ها ثابت کرد که عناوین مستقل ویدویی نیز می‌توانند شاهکار باشند. این بازی توسط استودیوی 505 Games برای کنسول‌های نسل هفتمی و هشتمی و نهایتا کامپیوترهای شخصی توسعه پیدا کرد. موفقیت‌های این بازی بقدری زیاد بود که استودیوی سازندگانش، آن را در سال ۲۰۱۶ برای پلتفرم موبایل و ۲۰۱۹ برای نینتندو سوئیچ نیز پورت کرد.
شما در دنیای بازی این بازی با یک عنوان اکشن – ماجراجویی با المان‌های نقش آفرینی طرف هستید. بازی‌ شاهکاری به تمام معناست و متای ۹۰ آن نیز گواهی بر این موضوع است. Brothers: A Tale of Two Sons برایتان نیمه خالی لیوان را روایت می‌کند و همین شجاعت آن در روایت داستانی مرموز و متفاوت؛ قابل تقدیر است.
داستان بازی یک اثر هنری است! این بازی امید دروغگینی را به شما تزریق نمی‌کند! بازی قرار نیست که تنها بعد روشن زندگی را به تصویر بکشد! بلکه ظرافت سازندگان این بازی، باعث شده است که داستان Brothers: A Tale of Two Sons بیش از هرچیز دیگری فوق‌العاده باشند. داستان بعد تاریک‌‌اش را در همان ابتدای کار بازگو می‌کند. سکانس اولیه بازی درجایی است که پدر شما به شدت مریض شده و امید چندانی برای زنده ماندش نیست! وظیفه شما پیدا کردن درخت زندگی است تا با استفاده از آن درمانی برای پدر پیرتان پیدا کنید! اما در این ماجراجویی شما تنها نیستید و برادر کوچکتان نیز همراهتان خواهد بود.
بازی موبایلی Brothers: A Tale of Two Sons یک عنوان کاملا آفلاین است
گیم‌پلی بازی همانطور که از یک عنوان ماجراجویی انتظار می‌رود، جذاب و سرگرم‌کننده است. به محض تجربه بازی Brothers: A Tale of Two Sons شما متوجه کیفیت بالای بازی خواهید شد. هرچند که این بازی، عنوانی از سال ۲۰۱۳ است؛ اما کیفیت بازی همچنان نقطه قوت آن در مقایسه با دیگر عناوین موبایلی است. شما با یک بازی سوم شخص رو به رو هستید جایی‌که شما کنترل ۲ شخصیت مختلف را برعهده خواهید داشت. مکانیک کنترلر ۲ شخصیت به صورت همزمان در ابتدا ممکن است که کمی پیچیده بنظر برسد، اما با گذشت زمان قطعا به گیم‌پلی بازی Brothers: A Tale of Two Sons عادت خواهید کرد.
جوی‌استیک‌های بازی مهمترین ابزار شما در بازی هستند! شما می‌توانید با استفاده از جوی‌استیک‌ها با محیط بازی ارتباط بگیرید و با بقیه کاراکترها نیز صحبت کنید. درواقع اگر Brothers: A Tale of Two Sons را به یک ارتش تشبیه کنیم، جوی‌استیک‌ها مرکز فرماندهی این ارتش هستند که تمامی جزئیات بازی را برعهده دارند. ۲ برادری که شما وظیفه کنترل آن‌ها را برعهده دارید، شخصیت‌های خودشان را دارند و ویژگی آن‌ها متفاوت‌ است. برای مثال برادر بزرگ‌تر از قدرت بدنی بالایی برخوردار است و برادر کوچک‌تر به دلیل جثه کوچک‌تر خودش سریع‌تر حرکت می‌کند.
Brothers: A Tale of Two Sons یک بازی پازل محور است! پازل‌ها و معماهای بازی به صورت تعاملی ساخته شده‌اند و شما باید با استفاده از کاراکترهایی که دارید، پازل‌های بازی را حل کنید. پازل‌های بازی به صورت تک نفره قابل حل نیستند و برای همین باید با استفاده از ویژگی‌های آن‌ها، داستان و گیم‌پلی بازی را پیش‌ ببرید. همچنین تمامی دیالوگ‌های بازی به زبانی تخیلی بیان می‌شوند که در نوبه خودش جذاب است!
بازی Brothers: A Tale of Two Sons درتمامی بخش‌هایش عملکردی فوق‌العاده از خود بجای گذاشته. این مکانیزم در بخش گرافیک و جلوه‌های صوتی نیز تکرار می‌شود و گرافیک بازی حتی پس از گذشت سال‌ها از انتشار این بازی؛ شاهکاری دوست داشتنی است. همچنین دنیایی که بازی در آن جریان دارد، فانتزی و خیالی است؛ برای همین ظرافت سازندگان آن در طراحی محیط نیز واقعا قابل ستایش است. نهایتا نوبت به بخش موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی می‌رسد. Brothers: A Tale of Two Sons موسیقی‌متن فوق‌العاده‌ای دارد و سازه‌های سنتی در آن؛ خودشان را بیش از هرچیز دیگری نشان می‌دهند. بطوری‌که به محض شنیدن موسیقی بازی یاد موسیقی رایج در کشورهای خاورمیانه‌ای خواهید افتاد.
پیشنهاد می‌شه!
گاهی بد نیست که بیخیال کلیشه‌های تکراری شویم و خودمان را مهمان عناوینی تازه کنیم. بازی موبایلی Brothers: A Tale of Two Sons بدون شک یکی از بهترین عناوین مستقلی است که تا بحال منتشر شده. بازی در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار منتشر شد و بقدری فوق‌العاده بود که در سال ۲۰۱۶ راهش به پلتفرم موبایل نیز باز شد. بزرگ‌ترین دستاورد این بازی داستان فوق‌العاده آن است که تجربه‌‌اش روی پلتفرم موبایل واقعا هیجان‌انگیز بنظر می‌رسد.

source

توسط funkhabari