شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی ساعاتی پیش فهرست اسامی پردانلودترین بازی‌های ماه ژانویه ۲۰۲۲ فروشگاه پلی‌استیشن در منطقه‌ی آمریکای شمالی و اروپا را به اشتراک گذاشت که از فروش عالی بازی اسپایدرمن مایلز مورالز و Among Us حکایت دارد.
طبق روال همیشه، شرکت ژاپنی سونی در اواسط ماه فوریه از لیست پردانلود‌ترین بازی‌های ماه ژانویه شبکه‌ی پلی‌استیشن نتورک در هر دو منطقه‌ پرده برداشت که بر اساس آن، نخستین بازی انحصاری ژاپنی‌ها در نسل نهم یعنی اسپایدرمن مایلز مورالز به لطف تخفیف‌های وسوسه‌انگیز مورد استقبال بازیکنان قرار گرفته و در طول این ماه توانست جایگاه نخست جدول محبوب‌ترین عناوین پلی‌استیشن 5 در کشور آمریکا را به خود اختصاص دهد.
این عنوان برای اولین بار در اواخر سال ۲۰۲۹ میلادی توسط استودیوی اینسامنیاک گیمز و شرکت سونی به صورت انحصاری برای کنسول‌های پلی‌استیشن عرضه شد که به لطف داستان درگیرکننده، گیم‌پلی جذاب و کیفیت بصری چشمگیر، تحسین منتقدان را برانگیخت. بازی جدید مرد عکنبوتی تا به امروز عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته و اغلب در لیست پرفروش‌ترین بازی‌ها به چشم می‌خورد. در صورتی که هنوز موفق به تجربه‌ی بازی نشده‌اید و یا اطلاعات چندانی در خصوص آن ندارید، پیشنهاد می‌کنم که نقد و بررسی بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales در رسانه سرگرمی را از دست ندهید.
در منطقه‌ی آمریکا، بازی پرطرفدار Among Us که چیزی کمتر از دو ماه از عرضه‌ی آن برای کنسول‌ها می‌گذرد، به رده‌ی دوم سقوط کرده است. رده‌ی سوم این جدول نیز به بازی ورزشی NBA 2K22 تعلق دارد. در قاره سبز، رده‌بندی کمی متفاوت بوده و بازی آمونگ آس تن به جابه‌جایی نداده و برای دومین بار متوالی رده‌ی اول را تصاحب کرده است. بازی فوتبال FIFA 22 اسپایدرمن مایلز مورالز نیز به ترتیب در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند. نکته جالب اینجا است که بازی کال آو دیوتی ونگارد در هر دو منطقه به رده‌ی هفتم جدول سقوط کرده است. همچنین، ریمستر کالکشن آنچارتد کار خود را با قرارگیری در پانزدهم (اروپا) و شانزدهم (در آمریکا) آغاز کرده است.
از عناوین محبوب کنسول جدید پلی‌استیشن 5 که بگذریم، در گروه پردانلودترین بازی‌های کنسول پیشین سونی، صدرنشینی در اختیار موفق‌ترین اثر راکستار گیمز یعنی GTA V قرار دارد. جی‌تی‌ای وی هم‌اکنون وارد سومین نسل از عرضه خود شده و قرار است نسخه‌ی نسل نهم بازی در روز ۲۴ اسفند ماه امسال (مصادف با پانزدهم ماه مارس سال ۲۰۲۲) راهی ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس و پلی‌استیشن 5 شود.
انتظار می‌رود که با انتشار این نسخه، بازی طی ماه‌ها و سال‌های آینده همچنان به روند رو به رشد خود ادامه دهد. دو بازی مرد عنکبوتی و ماینکرفت به ترتیب در رده‌های دوم و سوم دیده می‌شوند. در منطقه اروپا، فیفا ۲۲ همچنان به فروش عالی خود ادامه داده و در رده‌ی اول حضور دارد. به دنبال آن، اثر Among Us و جی‌تی‌ای وی نیز به ترتیب در مکان‌های دوم و سوم جا گرفته‌اند.
در گروه پرفروش‌ترین آثار هدست واقعیت مجازی در آمریکا، بازی Beat Saber برای چندمین بار متوالی در صدر جدول قرار دارد و اثر Job Simulator در دومین ماه پی‌درپی در رتبه‌ی دوم جا گرفته است. در آخر هم بازی Creed Rise to Glory با یک پله صعود، رده‌ی سوم را تصاحب کرده است. البته مکان سوم این رده‌بندی در منطقه‌ی اروپا به بازی سوپرهات وی‌آر تعلق دارد. در بخش عناوین رایگان، بازی مهیج فورتنایت برای بار سوم در رده‌ی اول به چشم می‌خورد و دو بازی پابجی و Yu-Gi-Oh! Master Duel نیز به ترتیب در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. البته، در منطقه‌ی اروپا، پابجی رده‌ی اول و فورتنایت مکان دوم را به خود اختصاص داده‌اند.
در ادامه می‌توانید لیست کامل پردانلودترین بازی‌های ماه ژانویه ۲۰۲۲ فروشگاه پلی‌استیشن که شامل پرفروش‌ترین عناوین کنسول پلی‌استیشن 5، پلی‌استیشن 4، هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن و محبوب‌ترین بازی‌های رایگان می‌شود را مشاهده کنید. در نظر داشته باشید که این لیست بر اساس عملکرد شعبه‌ی آمریکای شمالی و اروپا شبکه‌ی پلی‌استیشن تفکیک شده است.
در پایان این گزارش، دیدگاه شما در رابطه با فهرست پردانلودترین بازی‌های ماه ژانویه ۲۰۲۲ و همچنین فروش عالی بازی مهیج مرد عنکبوتی و آمونگ آس در هر دو کنسول نسل هشتم و نهم پلی‌استیشن چیست؟ با توجه به عرضه‌ی عناوین متنوع در ماه‌های آینده، به نظر شما کدام اثر موفق به تصاحب صدر محبوب‌ترین بازی ماه فوریه می‌شود؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی در میان بگذارید.

source

توسط funkhabari