جاستیس لیگی از زمین ۱۱
مولتی‌ورس دی‌سی پر است از دنیاهای موازی جالب. زمین ۱۱ نیز جزو این دنیاهای موازی جذاب در نظر گرفته می‌شود؛ دنیایی که اکثر جنسیت‌های شخصیت‌های دی‌سی در آن معکوس شده است. این زمین جایی‌ست که زنان به دلیل آمازون‌های تمیسکیرا (Themyscira) جنسیت غالب هستند. آمازون‌های این دنیا به جای این که از دنیای انسان‌ها در جزیره خود مخفی شوند، قانون خود را روی سیاره وضع کردند.
تکنولوژی و فلسفه‌هایی که این نژاد جنگجو پایه گذارشان بودند باعث شد تا زن‌ها از آن‌ها الهام گرفته و به جای مردان، رهبری شکل دادن به دنیا را به عهده بگیرند. حتی اسم سیاره زمین در این دنیا گایاست (Gaea)؛ خدایی مونث که تجلی زمین محسوب می‌شود.
به همین ترتیب، جاستیس لیگ این دنیا نیز عمدتاً متشکل از شخصیت‌های مونث است. البته جاستیس لیگ این دنیا با نام جاستیس گیلد (Justice Guild) فعالیت می‌کند. برخی از شخصیت‌های جاستیس گیلد همان شخصیت‌های جاستیس لیگ اصلی، البته با تغییر جنسیت، هستند. بعضی دیگر اما شخصیت‌های کاملاً متفاوتی محسوب می‌شوند. حالا در این مطلب به سراغ معرفی این شخصیت‌ها می‌رویم.
آکواوومن (Aquawoman) به عنوان رهبر جاستیس گیلد، ملکه آتلانتیس و یکی از اعضای جاستیس لیگِ مولتی‌ورسی که با نام جاستیس اینکارنت (Justice Incarnate) شناخته می‌شود، احتمالاً معروف‌ترین شخصیت ساکن زمین ۱۱ است. عمده دلیل شهرت آکواوومن به علت همکاری‌هایش با جاستیس اینکارنت در داستان‌های مختلف است. او در The Multiversity نوشته گرنت موریسون و از همه جدیدتر در سری Infinite Frontier حضور پیدا کرده.
در این زمین، کتی کین (Kathy Kane) معادل بروس وین است. با این که این شخصیت شباهت‌هایی با بتوومن زمین صفر، کیت کین (Kate Kane)، دارد اما تعدادی تفاوت بزرگ نیز وجود دارد. کتی کین یک دختر با نام تالیا کین (Talia Kane) که رابین این دنیاست دارد. پدر تالیا، علی الغول (Ali al Ghul) است. شوالیه شنل‌پوشِ زمینِ ۱۱ لباسی به تن می‌کند که بیش‌تر شبیه به لباس خفاشی بتمن در زمین صفر به نظر می‌آید. این شخصیت اولین بار در شماره ۲۳ کمیک Superman/Batman معرفی شد؛ همان داستانی که باعث شد این دنیای جنسیت معکوس پا به دنیای کمیک‌ها بگذارد.
در سری اخیر Justice League Incarnate، بتوومن زمین ۱۱ تبدیل به بتوومنی که می‌خنددِ (Batwoman Who Laughs) شرور شد. مثل بتمن زمین صفر، بتوومن نیز نسخه خودش از The Killing Joke را تجربه کرد. اما فسادی که در مولتی‌ورس وجود داشت باعث شد تا پایان تاریک‌تری را داشته باشد و جوکر را از بین ببرد.
مثل دارک مولتی‌ورس (Dark Multiverse)، مرگ جوکر باعث انتشار گازی شد که کتی را تبدیل به وارث این ویلن کرد. با این که او مثل بتمنی که می‌خنددِ (Batman Who Laughs) اصلی زمینش را نابود نکرد اما تبدیلش باعث شد تا زمین ۱۱ از یکی از برترین قهرمانانش محروم شده و در عوض یک تهدید مولتی‌ورسی تولید کند.
کلارا کنت (Clara Kent) که در کنار بتوومن در شماره ۲۳ کمیک Superman/Batman معرفی شد، به عنوان زن پولادین زمین ۱۱ شناخته می‌شود. اوریجین او به جز جنسیتش همان ماجرای سوپرمن زمین صفر است. مثل کلارک کنت، کلارا نیز سوپر فمیلی (Super-Family) خودش را دارد.
اولین ماجراجویی سوپروومن شامل سوپرلد (Superlad) می‌شد که در واقع کارا زور الِ (Kara Zor-El) این دنیاست. دختر کلارا با نام لارل کنت (Laurel Kent) هم سوپرگرل این دنیا محسوب می‌شود. لارل و تالیا با همدیگر دوست بوده و در جاستیس تین (Teen Justice)، گروه معادل تین تایتانز (Teen Titans) در زمین ۱۱، عضویت دارند.
مارشا منهانتر (Marsha Manhunter) از بقیه اعضای جاستیس گیلد حضور کم‌رنگ‌تری داشته. در شماره ۷۷۷ کمیک Wonder Woman، او اولین عضو جاستیس گیلد است که واندر وومن زمین صفر در زمین ۱۱ ملاقات می‌کند. البته این قهرمان مریخی به دایانا می‌گوید که مردمش به جای زمین صفر، به زمینِ واندر وومن به عنوان زمین ۱۱ اشاره می‌کنند.
همتای گرین لنترن در زمین ۱۱، استار سافایرِ (Star Sapphire) کارول جوردن (Carol Jordan) است. با این که او از نظر فیزیکی همزاد کارول فریس (Carol Ferris)، معشوقه هال جوردن در زمین صفر، محسوب می‌شود اما از نامش مشخص است که او در واقع ترکیبی از این دو شخصیت است.
تأثیر آمازون‌ها در تاریخ صرفاً محدود به زمین نبود بلکه در فضا نیز گسترش یافت. این باعث شد تا استار سافایرها به جای ارتش گرین لنترن‌ها تبدیل به محافظان هستی شوند. در زمین ۱۱، معشوقه کارول جوردن با نام هال فریس تبدیل به یک گرین لنترن شد. اما در این جهان، لنترن‌ها نیروهای گمراه شده‌ای هستند که باور دارن مردها جنسبت برترند و احساسات یک نقطه ضعف محسوب می‌شود.
هویت واقعی فلش زمین ۱۱ برای طرفداران خانواده فلش در دنیای عادی دی‌سی آشناست. جسی کوئیک (Jesse Quick) فلش جاستیس گیلد است. او با همان فرمول اسپید فورس (Speed Force) قدرت‌هایش را به دست آورده که همتایش در زمین صفر از آن استفاده کرده بود.
جسی کوئیک عمه جس چمبرز (Jess Chambers) است که با هویت کید کوئیک (Kid Quick) به عنوان سایدکیکش فعالیت می‌کند. جس نیز توانایی‌هایش را از همان فرمول اسپید فورس به دست آورد. کسانی که رویداد Future State را مطالعه کرده باشند احتمالاً با جس به عنوان فلش نسخه آینده جاستیس لیگ آشنا هستند که مسیر عمه‌اش را پیش گرفته.
معادل مذکر واندر وومن یکی از اعضای متفاوت جاستیس گیلد است. دین آو الیزیوم (Dane of Elysium) با نام مستعار واندر من (Wonder Man) که گاهی واندرس من (Wonderous Man) خوانده می‌شود، تجربه‌ای همچون واندر وومن در رویداد Infinite Crisis را پشت سر گذاشت اما در نهایت نتیجه‌ای صلح‌آمیز نصیبش نشد.
او ماکسین لرد (Maxine Lord) را در تلویزیون زنده ملی کشت، مثل کاری که دایانا با مکسول لرد (Maxwell Lord) کرد. به خاطر این کار، جاستیس گیلد واندر من را طرد کرد. اما دین به جای یادگیری از اشتباهش، ارتشی از مردها را علیه دنیای زن‌ها هدایت کرد. او شکست خورد و به وسیله هم‌تیمی‌های سابق خود زندانی شد اما توسط ژانوس (Janus) رهایی یافت تا به او در برنامه‌های نابودی‌اش کمک کند.
سم خالص
دنیایی مخصوص فمینیست ها
#شوخی
این نشون میده که کل جاستیس لیگ مرد هستن که برعکسش همشون زن میشن!سازنده‌های کامیک‌های ابرقهرمانی خلاقیتشون زیر خط فقره، اینکه بیای فقط جنسیت کاراکتر‌ها رو برعکس کنی بعد ازشون یک سری بسازی کار شاخی نیست
کاری به این جهان موازی ندارم. اسمش روشه. جهان موازی. و هر چرت و پرتی ممکنه رخ بده. مشکل من یه چیز دیگست:
یادتون هست اعراب دوران جاهلیت داشتن خودشون رو داشتن می کشتن که یه جامعه ی بدون زن رو ایجاد کنن و نتونستن آخرش؟ و اسلام تقریبا همشون رو آدم کرد؟
و ما الان تمیسکیرا رو داریم که یه جامعه بدون مرد هست… در موردش هم چیزی بگیم زن ستیز میشیم😊
#گودرت فمینیست
و آهان راستی این رو هم بهتون بگم اینقدر فمینیست های مرد نستیز عزیز از این قضیه لذت می برن که سه اثر (البته بدون شک بیشتر هست و من نمیدونم.) واندروومن، کاغذ دیواری زرد رنگ و y آخرین مرد بر روی زمین اقتباس کردن.
و راستی یه گریزی هم به این بزنیم که همه ی زن های توی فیلم بلک ویدو یا قهرمان بودن (مثل ناتاشا و یلنا) یا فریب خورده (مثل مادرشون یا تسک مستر) در حالی که ۴ تا مرد بودن که دو تاشون شرور بودن (شرور اصلی داستان و ژنرال راس) و دو تا دیگه مجرم های اسکل (رد گاردین و اون دلال هلیکوپتر و کویین جت) حالا اگه یه فیلم باشه همه مرد هاش خوب یا فریب خورده باشن و چهار تا زن داشته باشه که یا شرور باشن یا خاکستری چی میشه؟
خلاصه که…
فمینیست = مرد ستیز
چه جاستیس سوسولی
واندر من چه سمی/:
اقا به نظرم وجود همچین ابر قهرمانانی باعث میشه که اتفاقا جرم جنایت زیاد بشه ، چون همه دلشون میخواد که توسط این ابر قهرمانان زیبا دستگیر بشن.!! (جمع کنید این مسخره بازی رو😒😒)
جاستیس لیگی از زمین ۱۱
جهانی با حضور کاراکترهای شناخته‌ شده

source

توسط funkhabari