برای اقتباس‌های بیشتر آماده شوید
استودیو آمازون قراردادی با dj2 Entertainment بسته و قصد دارد وارد دنیای اقتباس از بازی‌های ویدیویی شود. در همین مورد، Life Is Strange و Disco Elysium دو عنوانی هستند که قرار است به زودی سریالی بر اساس آن‌ها ساخته شود.
Disco Elysium یکی از شرکت‌های سازنده فیلم اقتباسی Sonic the Hedgehog 2 است که امسال دنباله آن و در سال ۲۰۲۳ یک سری اسپین آف خواهد داشت. طبق قرارداد جدید dj2 Entertainment به استودیو آمازون این فرصت را می‌دهد تا هر فیلم یا سریال تلویزیونی را که می‌خواهد برای پخش انحصاری در سرویس Prime Video انتخاب کند.
از آنجایی که dj2 در اقتباس‌های بازی‌های ویدیویی تخصص دارد، بازیکنان این فرصت را خواهند داشت تا برخی از عناوین مورد علاقه خود را که به سریال تبدیل شده‌اند، تماشا کنند. خبر مهم‌تر این است که dj2 اکنون مشغول کار روی اقتباس از فرانچایز Life Is Strange و توسعه‌دهنده مستقل ZA/UM است که موفق شد بازی Disco Elysium را منتشر کند.
هر کدام از بازی‌های Life Is Strange یک ماجراجویی اپیزودی است که در آن انتخاب‌های بازیکنان می‌تواند بر نتیجه داستان تأثیر بگذارد و سرنوشت شخصیت‌ها را تغییر دهد. هر بازی همچنین دارای یک ترفند منحصر به فرد است، مانند توانایی به عقب بردن زمان، دستکاری احساسات، یا حرکت دادن اشیا با قدرت ذهن شما. این مجموعه به دلیل وجود شخصیت‌های مختلف و داستان‌سرایی خلاقانه‌اش بسیار تحسین‌شده است که آن را به یک فرنچایز کامل از بازی‌های ویدویی و یک انتخاب مناسب برای تبدیل به سریال اقتباسی تبدیل کرده است.
اما بازی مستقل Disco Elysium، کارآگاهی را دنبال می‌کند که باید پرونده قتل را در حالی که با فراموشی ناشی از مواد مخدر سروکار دارد، حل کند. مکانیک بازی بیشتر حول انتخاب دیالوگ‌ها می‌چرخد و به بازیکن اجازه می‌دهد تا شخصیت بازیکن و نحوه تعامل آن‌ها با دنیای اطراف خود را کاملا تغییر دهد. از آنجایی که داشتن ده‌ها خط داستانی جایگزین برای دنبال کردن، چالشی برای تبدیل شدن به یک سریال اقتباسی ایجاد نمی‌کند، Disco Elysium همچنین به دلیل اینکه چگونه بازیکن می‌تواند گیم‌پلی بازی را از طریق دیالوگ‌های خود تغییر دهد، مورد علاقه است.
تطبیق بازی Disco Elysium با یک رسانه غیر‌تعاملی (در قالب سریال) بدون از دست دادن بخشی از جذابیت آن دشوار است. شاید به همین دلیل باشد که این پروژه از سال ۲۰۲۰ در مراحل اولیه تولید قرار گرفته است. نیک پپر، رئیس محتوای خلاقانه استودیو آمازون در این باره گفت:
نمی‌توانم بیان کنم که چقدر از همکاری با تیم قدرتمند dj2 Entertainment هیجان‌زده هستم. تخصص و مهارت آن‌ها در جهان‌بازی‌ها و آوردن آن به قاب تلویزیون بی نظیر است. فرصت‌های موجود برای آنچه می‌توانیم با هم برای مخاطبان خود در سراسر جهان ایجاد کنیم بی‌پایان است.
هردو عنوان Life Is Strange و Disco Elysium هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد. با این حال، با توجه به اینکه یک استودیوی بزرگ مانند آمازون مایل به تامین مالی پروژه‌های dj2 Entertainment است، امیدواریم هرچه زودتر اطلاعات بیشتری در مورد اقتباس‌ها به دست آوریم.
ویجی موبایل: نکات جالب پابجی موبایل و بازی‌های داستانی موبایلی
تماشای ویدیو از یوتوب ویجیاتو
آمازون دیگه چی میگه این وسط؟
نه
نه
نه
نه
این بده خیلیم بده البته من که فن این بازی نیستم ولی بازم به احتمال ۹۰ درصد شکست میخوره
پ. ن:من برگشتم🗿
ولی از بین بازی های دیگه لایف ایز استرنج واقعا به نظرم پتانسیل داره برای فیلم ساختن از روش یا سریال
بسه لطفاً بسه
نگاهی به اقتباس جدید نتفلیکس
دستانی که به جای کمک، به خون آلوده شدند… آن هم خون یک دوست

source

توسط funkhabari