هر ساله بازی‌های ویدئویی بی نظیری توسط استودیوهای مختلف در بازار منتشر می‌شوند. به دلیل کیفیت ساخت و ارزش هنری بالا، شاید پیش خود فکر کنید که هزینه و زمان بسیار زیادی برای ساخت این بازی‌ها صرف می‌شود. با این حال شوکه می‌شوید اگر بدانید که برخی از این عناوین در مدت زمان بسیار کمی توسعه یافته‌اند. در ادامه با هم به تعدادی از بازی‌های موفقی که زمان کوتاهی برای ساخت آن‌ها صرف شده است می‌پردازیم.
صنعت بازی‌های ویدئویی به خوبی بین همه طرف‌دارانش به این موضوع معروف است که پروسه ساخته بازی‌ها درونش به شکل جهنمی پیش می‌رود. خیلی از استودیوهای بزرگ در طول تاریخ به دلیل نرساندن بازی‌ها در زمان مشخص شده، منحل شده‌اند. بودجه‌های سرسام آوری برای عنوانی AAA در نظر گرفته می‌شود و از همه این ها بدتر، بازی‌سازان و اعضای استودیو در بسیاری موارد مجبور می‌شوند ساعات اضافی زیادی بر روی بازی‌ها کار کنند. این مشکلات همواره باعث تأخیرهای فراوان و طولانی ای شده که حتی در مواردی باعث آسیب رسیدن به کیفیت نهایی بازی خواهد شد (به‌عنوان‌مثال بازی Cyberpunk 2077). با این حال یک خوبی در صنعت گیم فعلی وجود دارد و آن هم آپدیت‌ها و بسته‌های الحاقی است که پس از انتشار رسمی یک بازی، می‌توانند مشکلات بسیاری را حل کرده و مزه تلخی که محصول ناقص ایجاد کرد را تا حدودی برطرف کنند.
به دلیل فشارهای زیادی که در ساخت یک بازی AAA جریان دارد، خیلی از بازی‌سازان خلاق تصمیم می‌گیرند تا به توسعه عناوین مستقل بپردازند و انرژی و هنر خود را در جای درستی سرمایه گذاری کنند. با اینکه تجاری شدن یک سری از بازی‌های بزرگ باعث آسیب رسیدن به محصول سرگرم کننده نهایی می‌شود، ولی همیشه این موضوع در صنعت صدق نکرده و گاهی همه چیز آن طور که باید و شاید به خوبی پیش می‌رود. بازی‌های امروزی به بودجه‌های کلانی مانند 300 میلیون دلار رسیده‌اند و تصور اینکه در گذشته شکل دیگری بر صنعت گیم حاکم بود، کمی سخت به نظر می‌رسد. در ادامه می‌پردازیم به بازی‌های کلاسیک و باارزشی که بر خلاف جریان فعلی بازی‌ها، مدت زمان کمی برای ساخت آن‌ها صرف شده بود و نتیجه نهایی بسیار باکیفیت و تاریخ ساز بوده است. این شما و این هم بازی‌های موفقی که زمان کوتاهی برای ساخت آن‌ها صرف شده است.
بازی Resident Evil 2
بازی Resident Evil 2 دنباله‌ای موفق برای یکی از تأثیرگذارترین و با اهمیت ترین بازی‌های ترسناک تمام دوران است. این بازی به تنهایی می‌تواند عنوانی بزرگ‌تر و حتی ترسناک‌تر از نسخه قبلی در نظر گرفته شود که حتی در سال 2019 شاهد بازسازی کامل و نسل هشتمی Resident Evil 2 بودیم. با این حال نمی‌خواهیم درباره نسخه بازسازی صحبت کنیم و بحث در مورد بازی سال 1998 است که با طی کردن مراحل توسعه در چیزی حدود 18 ماه، از آن دسته بازی‌هایی است که زمان کوتاهی برای ساخت آن‌ها صرف شد. به دلیل محبوبیت بالای بازی اول، تیم بازی سازی بلافاصله دست به کار شدن تا نسخه بعدی را به بازار عرضه کند. آن‌ها حدود یک سال و نیم فرصت داشتند که پروژه را آماده کرده و بر خلاف نتیجه فاجعه باری که همچنین پروسه‌ای باید به ارمغان بیاورد، Resident Evil 2 تبدیل به یک شاهکار و کلاسیکی که امروز می‌شناسیم شد.
بازی Fallout New Vegas
بازی Fallout: New Vegas همواره در دنیا به عنوان خلاق‌ترین و نوآورانه‌ترین نسخه از فرنچایز Fallout شناخته می‌شود. این بازی با بهره گیری از سیستم‌های نقش آفرینی بازی‌های قبلی و پیاده سازی کلی المان جدید مانند شخصیت پردازی و داستان سرایی بی نظیر، توانسته نام خود را پس از این همه سال در صنعت گیم جاودانه کند. یکی از چیزهایی که باعث شده تا بازی Fallout: New Vegas اهمیت زیادی داشته باشد، مدت زمان کوتاه توسعه آن بوده که تنها 18 ماه است. البته این نکته را فراموش نکنید که استودیوی Obsidian Entertainment کلی از ویژگی‌های بازی قبلی را در این عنوان برگرداند که پروسه ساخت آن را این چنین کوتاه کرده است. به دلیل این زمان محدود، بسیاری از ویژگی‌های بزرگ‌تری مانند شخصیت‌های همراه و شهرک‌ها از این بازی حذف شدند. در هر صورت نمی‌توان گفت که از محصول نهایی ناراضی هستیم.
بازی Uncharted: The Lost Legacy
فرنچایز Uncharted پس از این همه سال به عنوان یکی از خوش‌نام‌ترین عناوین کنسول‌های پلی استیشن شناخته می‌شود. حس و حال سینمایی و شخصیت پردازی قدرتمند این بازی‌ها، باعث شده تا نمونه‌های کمی برایش وجود داشته باشد. پس از اینکه این فرنچایز با نسخه چهارم در سال 2016 به خط داستانی اصلی خود پایان داد، بلافاصله خبر ارائه یک بازی دیگر در سال بعدی توسط کمپانی سونی اعلام شده و دنیا را به شوک فرو برد. بازی‌های AAA مدرن به پروسه‌های ساخت طولانی خود معروف هستند. پس این خبر که این بازی تنها در یک سال و سه ماه توسعه یافته، کمی عجیب و بی مانند به نظر می‌رسد. این نکته را در نظر داشته باشید که بازی Uncharted: The Lost Legacy عنوانی کوچک‌تر و کنترل شده‌تر از دیگر عناوین سری است. با این حال داستان و شخصیت پردازی زیبایش، از آن یک تجربه سرگرم کننده و دلپذیر ساخته است.
بازی Super Smash Bros.Melee
سری بازی‌های Smash این روزها از محبوب‌ترین فرنچایزهای موجود در بازار هستند و شماره آخر آن یعنی بازی Super Smash Bros Ultimate نیز به محبوبیت بالایی دست یافت. با این حال روزهای اول حضور این سری بسیار محدود و کوچک‌تر از زمان حال است. باور اینکه یک بازی کوچک بر روی Nintendo 64 امروزه میلیون‌ها نفر را سرگرم کرده و مسابقات جهانی را شامل می‌شود، کمی دشوار است. Super Smash Bros. Melee یکی از اولین بازی‌هایی بود که بر روی کنسول GameCube در حال توسعه بودند. برای اینکه این کنسول یک بازی زمان لانچ با نام و آوازه در اختیار داشته باشد، پروسه ساخت Super Smash Bros. Melee باید به سرعت انجام می‌شد. این بازی باید هم پیشرفت گرافیکی سخت افزار جدید را به نمایش می‌گذاشت و هم با گیم پلی نوآورانه‌اش، مردم را جذب خود می‌کرد. نتیجه نهایی یکی از بهترین و انقلابی‌ترین بازی‌های تاریخ است که زمان کوتاهی برای ساخت آن صرف شده است.
بازی Assassin's Creed Brotherhood
فرنچایز Assassin’s Creed سال‌های سال است که نتوانست تا ارزش و شکوه بازی‌های اولیه سری را تحویل طرف‌داران بدهد و محصولات باارزشی مانند Assassin’s Creed 2 نایاب و نایاب‌تر شده‌اند. انتشار سالانه این بازی‌ها، باعث کاهش کیفیت شدیدی در عناوین شده و تنها چند سال است که با گسترش جریان ساخت، توانستیم بازی‌های خوبی مانند Origins و Odyssey را شاهد باشیم. بازی Assassin’s Creed: Brotherhood دنباله‌ای مستقیم برای بازی Assassin’s Creed 2 است که بهترین ویژگی‌های بازی اول را به شکل تمیزترین به گیمرها ارائه کرد. بهترین قسمت ارزش Brotherhood، در مراحل توسعه آن است که تنها یک سال به طول انجامید. توسعه دهندگان موفق شدند تا کلی المان و ویژگی گیم پلی جدید را به همراه ارتقای گرافیک و دنیا به این بازی تزریق کنند. این فرایند متأسفانه در بازی‌های بعدی تکرار شده و نتیجه معکوسی داشت.
بازی Final Fantasy 6
فرنچایز Final Fantasy و در کل بازی‌های نقش آفرینی بزرگ و حماسی همواره مشهور به طی کردن طولانی‌ترین زمان ساخت در میان دیگر ژانرها و بازی‌ها هستند. به‌عنوان‌مثال Final Fantasy 7 یکی از دردسرسازترین مراحل ساخت را طی کرد تا تبدیل به اولین نسخه سه بعدی سری بر روی کنسول پلی استیشن شود. این موضوع البته در رابطه با بازی Final Fantasy 6 صدق نمی‌کند. نه تنها ساخته شدن Final Fantasy 6 در مدت تنها یک سال، حرکتی باورنکردنی به نظر می‌رسد، بلکه می‌توان به راحتی از این بازی به عنوان یکی از بهترین‌های تمام سری یاد کرد. موسیقی بی نظیر، داستان به‌یادماندنی و شخصیت‌هایی که همواره در دنیا شهرت دارند، از این بازی یک معجزه در صنعت گیم را به وجود آورده است. البته به نظر می‌رسد که افراد خیلی زیادی در این یک سال ایده‌هایشان را روی هم ریخته‌اند تا همچنین شاهکاری امروزه وجود داشته باشد.
بازی The Legend of Zelda Majora's Mask
چگونه امکان ساخت یک دنباله برای عنوانی مانند Ocarina of Time وجود دارد؟ این بازی همواره لقب یکی از بهترین محصولات صنعت گیم را دریافت می‌کند و یکی از خوش ساخت ترین بازی‌های تمام دوران است. جواب کمپانی Nintendo به این سؤال، ساخت و انتشار یک بازی فوق‌العاده دیگر به نام Majora’s Mask بود که علاوه بر داشتن کیفیت و ارزشی برابر با نسخه قبلی، تنها یک سال وقت استودیو را برای توسعه گرفت. تمام ویژگی‌های مثبت بازی قبلی این بار با قدرت و جاه طلبی بیشتری در Majora’s Mask تکرار شدند. از مکانیک‌های گیم پلی هیجان‌انگیزتر تا حس و حال تاریک و تیره‌ای که بازی قبلی کم داشت. در بازی The Legend Of Zelda: Majora’s Mask یک ماه نابودگر امنیت زمین را تهدید کرده و اگر موفق نشوید تا جلوی آن را در سه روز بگیرید، سرنوشت دنیا تحت خطر قرار می‌گیرد.
بازی Crash Bandicoot 3
Crash Bandicoot تا همین لحظه که این مطلب را می‌خوانید یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای پلتفرمینگ در تمام صنعت گیم محسوب می‌شود. این بازی باعث شکل گرفتن برند کنسول پلی استیشن و تبدیل شدنش به دستگاه دوست داشتنی امروز شده بود. دومین بازی این سری با نام Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back یکی از تحسین شده‌ترین‌ها در سری بوده و بازی بعدی نیز نه تنها بهتر، بلکه بنا به دلایلی، حتی باارزش‌تر نیز است. به دلیل بودجه محدود و زمان بسیار کمی که در اختیار تیم سازنده قرار داده شد (چیزی حدود 10 و نیم ماه) به طرز عجیبی شاهد محصول بی نقصی هستیم که انگار سال‌ها بر روی آن کار شده است. در این لیست بازی‌های موفقی که زمان کوتاهی برای ساخت آن‌ها صرف شده است، Crash Bandicoot 3 یکی از باارزش‌ترین‌ها است، زیرا اصلاً به نظر نمی‌رسد که در ساخت آن عجله‌ای صورت گرفته است.
بازی GTA Vice City
GTA نام فرنچایز هیولایی است که برای 20 سال، یکی از افسانه‌ای‌ترین سری بازی‌های دنیا به حساب می‌آید. Grand Theft Auto 3 عنوانی بود که این سری را بر روی نقشه آورد و پتانسیل یک جهان پویای آزاد و بزرگ را برای اولین بار به همه نشان داد. زمان ساخته شدن بازی‌های این سری با گذر زمان بیشتر و بیشتر شده و از سال 2013 شاهد حضور عنوان تازه‌ای نیستیم. این موضوع قطعاً به پیشرفت تکنولوژی و بالاتر رفتن انتظارات بازیکنان نیز بستگی داشته است. البته که این داستان همیشه برای این سری صدق نمی‌کرد و معمولاً 5 سال زمانی بود که بالاخره یک محصول جدید از این کمپانی دریافت می‌کردیم. با این حال یک مورد استثنایی وجود داشته که بازی GTA: Vice City نام دارد. این بازی تنها با فاصله‌ای 9 ماهه از بازی قبلی به بازار عرضه شد. بیست سال از زمان انتشار آن می‌گذرد و همچنان شاهد یک کلاسیک فراموش نشدنی هستیم.
بازی Mega Man 7
با اینکه Mega Man 7 جزو بهترین بازی‌های این فرنچایز طولانی و صاحب نام نیست، ولی همواره یک بازی سرگرم کننده محسوب می‌شود. یکی از دلایلی که این بازی از کیفیت و ارزش خوبی برخوردار است، طی شدن مراحل توسعه آن در 3 ماه است! بله Mega Man 7 برای یک بازی استودیویی بزرگ و غیر مستقل، رکورد کوتاه‌ترین زمان ساخت یک بازی را در دست دارد. Mega Man 7 برای همچنین عنوانی که رسماً در منجلاب توسعه بازی‌ها فرو نرفته، عنوان خلاقی است. کلی مکانیک و قابلیت جدید که در بازی‌های قبلی نبودند، در این عنوان حضور دارند. موسیقی و گرافیک خیره کننده این بازی از به‌یادماندنی‌ترین قسمت‌هایش هستند. با اینکه این بازی در رتبه‌بندی‌های فرنچایز Mega Man همواره در پایین لیست قرار می‌گیرد، ولی زمانی که مدت زمان کوتاه ساختش را به میان بیاوریم، ارزشش افزوده خواهد شد.
همه ما می‌دانیم که ساخت بازی‌های ویدئویی و گرفتن نتیجه مثبت از محصول نهایی، همانند یک رؤیا به نظر می‌رسد. ولی زمانی وجود داشت که استودیوهای بازی سازی هنر و ارزش محصول خود را به سود رسانی سری ترجیح می‌دادند. بازی‌های که در این لیست مشاهده کردید، تنها تعدادی از این فلسفه کیفیت به جای کمیت هستند که به ذهن ما رسید. اگر شما نیز با تعدادی از بازی‌های موفقی که زمان کوتاهی برای ساخت آن‌ها صرف شده است آشنایی دارید، آن‌ها را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.
منبع: TheGamer
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، قبل از دانلود هرگونه فایلی، یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM و یا FlashGet نصب کنید.
برای دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
چنانچه در مقابل لینک دانلود عبارت بخش اول، دوم و … مشاهده کردید تمام بخش ها می بایستی حتماً دانلود شود تا فایل قابل استفاده باشد.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.par30game.ir می باشد. تمامی حروف را می بایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.
تمامی زیر دامنه های پارسی گیم که فایل های دانلودی بر روی آنها قرار گرفته اند در سرور های ایران هستند و ترافیک داخلی و نیم بها محاسبه خواهند شد.
در صورتی که ISP شما این مسئله را نقض کرده است از طریق فرم شکایت سازمان ارتباطات رادیویی به نشانی www.195.cra.ir ، این مسئله را پیگیری بفرمایید و نتیجه را به تیم ما اعلام کنید.
بازی Star Citizen بیش از 10 سال است که در حال توسعه بوده و همچنان نیز خبری از تکمیل شدن مراحل ساختش به گوش نرسیده و گویا باید سال‌های بیشتری برای آن صبر کنیم.
با کنار رفتن Assassin’s Creed از بحث انتشار سالانه بازی‌ها، تنها فرنچایز Call of Duty است که همواره هر سال یک بازی جدید به بازار ارائه می‌کند.

source

توسط funkhabari