شرکت ولو (Valve) از اواخر ماه مارس میلادی، تغییراتی در نحوه تخفیف‌ های فروشگاه استیم اعمال می‌کند. قوانین جدید به استودیو‌ها و ناشران، اجازه تخفیف‌های جزئی و همچنین بزرگ مانند 90 درصد را نمی‌دهد و کنترل بیشتری روی این مورد اعمال می‌شود. فروشگاه استیم، قوانین سفت و سختی در مورد تخفیف و همچنین رایگان شدن بازی دارد و حتی اگر ناشر تصمیم به رایگان کردن بازی برای چند روز بکند؛ باید قوانین مختلفی را رعایت کند. اگر دنبال تخفیف استیم بودید و می‌خواستید بازی موردعلاقه خود را 90 درصد ارزان‌تر بخرید؛ بهتر است عجله کنید.
طبق آخرین اخبار بازی و اعلامیه منتشرشده توسط ولو، قوانین تخفیف بازی و محتوا در شبکه استیم از تاریخ 28 مارس (8 فروردین) تغییر می‌یابد. از جمله این تغییرات باید به زمان اعمال تخفیف و همچنین نرخ آن اشاره کرد. ناشران دیگر قادر به اعمال تخفیف بیشتر از 90 درصد و کمتر از 10 درصد نخواهند بود و باید رقمی در این بازه انتخاب کنند. رایگان کردن بازی هم باید توسط استیم تائید شود و ناشر، تصمیم نهایی را نخواهد گرفت.
تخفیف استیم
اگرچه قوانین جدید ممکن است برای کاربران ناعادلانه باشد؛ استیم به دنبال آن است که روند قیمت‌گذاری بازی‌ها را کنترل کند. ناشران بازی‌های ویدیویی با اعمال تخفیف‌های دروغین، اطلاعات اشتباهی به الگوریتم استیم می‌دهند و بازی خود را به صفحه اول می‌آورند. برای نمونه یک ناشر می‌تواند با اعمال تخفیف دو درصدی، بازی‌کنان را مشتاق به خرید کند. نمونه‌هایی بوده است که ناشر یا استودیو، قیمت بازی را افزایش داده است و سپس با اعمال تخفیف آن را به نرخ قبلی کاهش داده است؛ تا بازی‌کنان را فریب دهد.
بنابر قوانین جدید، تخفیف استیم یک محدوده زمانی مشخصی پیدا می‌کند. اگر یک بازی تخفیف بخورد، دیگر تا یک ماه اجازه تخفیف دوباره را پیدا نمی‌کند. در صورتی که قیمت بازی در هر کدام از ریجن‌ها تغییر پیدا کند؛ امکان اعمال تخفیف استیم وجود ندارد. ولو اجازه تغییر قیمت را هنگام جشنواره‌های فصلی نمی‌دهد و ناشر باید قبل از زمان تعیین‌شده، در مورد قیمت نهایی و میزان تخفیف تصمیم بگیرد. در نهایت بازه‌ی زمانی تخفیف‌های ویژه باید از دو روز تا دو هفته باشد و ادامه تخفیف بیشتر از این زمان، امکان‌پذیر نیست.
تغییرات جدید تخفیف استیم در نهایت به نفع کاربران خواهد بود که از نحوه‌ی تغییر قیمت بازی شکایت دارند. ناشر از این به بعد موظف به رعایت قوانین ویژه‌ای است و نمی‌تواند هر طور که بخواهد، قیمت را تغییر دهد. شما چه تجربه‌ای در مورد تخفیف های استیم داشته‌اید؟ آیا قوانین جدید، نگرانی شما را برطرف می‌کنند؟
منبع: Kotaku
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، قبل از دانلود هرگونه فایلی، یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM و یا FlashGet نصب کنید.
برای دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
چنانچه در مقابل لینک دانلود عبارت بخش اول، دوم و … مشاهده کردید تمام بخش ها می بایستی حتماً دانلود شود تا فایل قابل استفاده باشد.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.par30game.ir می باشد. تمامی حروف را می بایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.
تمامی زیر دامنه های پارسی گیم که فایل های دانلودی بر روی آنها قرار گرفته اند در سرور های ایران هستند و ترافیک داخلی و نیم بها محاسبه خواهند شد.
در صورتی که ISP شما این مسئله را نقض کرده است از طریق فرم شکایت سازمان ارتباطات رادیویی به نشانی www.195.cra.ir ، این مسئله را پیگیری بفرمایید و نتیجه را به تیم ما اعلام کنید.source

توسط funkhabari