کمک به درآمد بازار بازی‌های موبایل
طبق گفته شرکت تحلیلی SensorTower درآمد کالاف دیوتی موبایل (Call of Duty Mobile) از سیستم پرداخت درون برنامه‌ای خود در اندروید و iOS از ۱.۵ میلیارد دلار عبور کرده است.
این بازی که توسط استودیوی تیمی ساخته شده، ابتدا در اکتبر سال ۲۰۱۹ عرضه شد، بنابراین می‌توان گفت پس از نزدیک به ۲.۵ سال درآمد آن به ۱.۵ میلیارد دلار رسیده است. همچنین در ماه مه سال ۲۰۲۱ اکتیویژن اعلام کرد که بازی کالاف دیوتی موبایل به ۵۰۰ میلیون دانلود رسیده که با این وجود یعنی از هر ۱۵ نفر روی زمین یک نفر آن را دانلود کرده است.
Call of Duty: Mobile در نمودار درآمد بازی‌های موبایل، سال ۲۰۲۱ را با رتبه ۱۴ به پایان رساند. در بین بازی‌های شوتر موبایل، این عنوان پس از Garena Free Fire و PUBG Mobile در رتبه سوم قرار داشت. به طور کلی نیز انتشار بازی‌های کالاف دیوتی موبایل و سایر عناوین مشابه باعث افزایش ۱۰.۵ درصدی درآمد بازی‌های شوتر موبایل در سال ۲۰۲۱ شده و آن را برای تمام سال به ۶.۳ میلیارد دلار رسانده است.
از نظر تقسیم‌بندی جغرافیایی نیز ایالا متحده آمریکا بزرگترین بازار Call of Duty: Mobile برای درآمد بوده و ۶۴۵ میلیون دلار یا ۴۳ درصد از کل درآمد بازی در این کشور به دست آمده است. ژاپن و چین به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.
همین امر باعث شده تا سایر فرنچایزهای شوتر اصلی که قبلا روی پی‌سی یا کنسول‌ها منتشر شده بودند مانند ایپکس لجندز (Apex Legends) و بلتفیلد (Battlefield Mobile) نیز در آینده روی پلتفرم‌های موبایل منتشر شوند. اکتیویژن نیز اخیرا یک استودیو داخلی ساخت بازی موبایل به نام Solid State تاسیس کرده‌ تا ساخت یک نسخه جدید از سری کال آو دیوتی را برای موبایل آغاز کند.
قایم موشک توی امانگ آس
تماشای ویدیو از کانال یوتیوب ویجیاتو
پول دادن برای بازی موبایل از نظر من دور ریختنه پوله حالا هر چی میخواد باشه
بابا ما یکی از دوستانم ۱۰,۰۰۰ تا سی پی خرید
یواشکی از کارت مامانش الان وا ویلاست
حقیقتش هیچ وقت نتونستم با بازی های بتل رویال توی موبایل ارتباط بگیرم!
من بازیای ساده رو توی موبایل میپسندم
مثلا همین کلش رویال!
سوپرسل با وجود اینکه توانایی ساخت بازی سه بعدی رو نداره میاد یه بازی ۲ بعدی خلاقانه میسازه که تا سال های سال جذاب میمونه
نصف این پولا از چپاول پلیر بدبخت برا cp هست 😐
الان میتونید بفهمید صنعت گیم چقدر بزرگه
اکتیویژن با یه آیپی متوسط موبایل ۱.۵ میلیارد پول در اورده
حالا ببینید از وارزون چقدر در میاره
یا از ونگار یا کلد وار و مادرن وار فیر ۲۰۱۹
حیف پول تو جوب میریزین اخه اسکین و ات و اشغال تزئینی میخواین چیکار برین دیسک بخرین پول جمع کنین این چیزای مسخره چیه اخهه😐💔
کاش میشد یک کالاف داستانی برای موبایل بدن بیرون
فرام سافتور بازهم گل کاشت!
بهترین سیستم گیمینگ با بودجه پایین

source

توسط funkhabari