بازی Mortal Kombat X را این‌بار روی موبایل تجربه کنید
اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اکشن – مبارزه‌ای موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Mortal Kombat همراه ویجیاتو باشید.
اگر قرار باشد که سبکی را به عنوان یکی از برترین سبک‌های بازی‌سازی معرفی کنیم، عناوین اکشن – مبارزه‌‌ای جزو نمایندگان اصلی ما خواهند بود. چیزی‌که بازی‌های اکشن – مبارزه‌ای را خاص می‌کند، نحوه روایت اتفاقات آن است که همواره با مخالفت‌های بسیاری نیز رو به رو شده‌ است. راستش را بخواهید این سبک از بازی‌ها عمدتا بخاطر گیم‌پلی هیجان‌انگیزشان شناخته می‌شوند و طرفداران بسیاری نیز دارند. منتهی در طی چندسال اخیر، نقدهای بسیاری به این عناوین وارد شده است؛ زیرا بسیاری از منتقدان باور دارند که خشونت این بازی‌ها دیگر از کالبد یک عنوان ویدیویی خارج شده و ممکن است که دردسرهای زیادی نیز به دنبال داشته باشد.
اما با این‌حال نمی‌توان منکر محبوبیت بی‌حد و اندازه بازی‌های اکشن – مبارزه‌ای شد. این عناوین درست از همان سال‌های اولیه تولد صنعت ویدیوگیم همراهمان بوده‌اند و تجربه‌ای به یادماندنی را فراهم کرده‌اند. از فرنچایزهای بزرگی مانند Tekken و Street Fighter بگیرید، تا بازی‌های مستقل و کمترشناخته‌شده اکشن – مبارزه‌ای؛ همگی دست به دست هم داده‌اند تا تجربه‌ای جذاب را برایتان به تصویر بکشد. تجربه‌ای که نمی‌توان به همین راحتی از کنارش عبور کرد و حس و حالی کاملا متفاوت خواهد داشت.
اگر برای یک‌بار هم که شده بازی‌های موبایلی را تجربه کرده باشید، خوب می‌دانید که بزرگ‌ترین دستاورد پلتفرم موبایل، مکانیک‌های فوق‌العاده آن است. درواقع کنترلرهای پلتفرم موبایل این اجازه را به بازی‌سازها می‌دادند تا عجیب‌ترین و متفاوت‌ترین ایده‌های خودشان را عملی کنند. امروزه از پلتفرم موبایل به عنوان یکی از خلاقانه‌ترین پلتفرم‌های بازی‌سازی یاد می‌شود و در این بین؛ بازی‌های اکشن – مبارزه‌ای موبایلی نیز از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند.
عموما اکثر کاربران پلتفرم موبایل؛ عناوین اکشن – مبارزه‌ای این پلتفرم را با سری بازی‌های Shadow Fight می‌شناسند. منتهی این‌بار شاید بد نباشد که بازی‌های اکشن – مبارزه‌ای موبایلی را از دیدی متفاوت نگاه کنیم. در بین تمامی فرنچاز‌های مبارزه‌ای تاریخ ویدیوگیم، فرنچایز Mortal Kombat بهترین این عناوین به حساب می‌آید. فرنچایزی که محدودیت‌ها را تغییر داد و آغازگر فصلی جدید از بازی‌های اکشن – مبارزه‌ای شد. فصلی که ثمره آن تا اکنون نیز ادامه دارد و شاهکاری هوشمندانه است.
در سال ۲۰۱۵ بود که استودیوی Warner Bros به سراغ ساخت نسخه‌ای جدید از فرنچایز Mortal Kombat رفت. از آن‌جایی که نسخه قبلی این فرنچایز چندان نتوانسته بود کاربران را راضی نگه دارد، انتظارات از این نسخه از بازی به شدت بالا بود. نهایتا نسخه جدید بازی با نام Mortal Kombat X در همان سال منتشر شد و برای کاربران کنسول‌های نسل هشتم و کامپیوترهای شخصی توسعه پیدا کرد. خوشبختانه نسخه موبایلی بازی نیز تنها با تغییرات کوچکی توسط تیم موبایلی Warner Bros و استودیوی NetherRealm همزمان با انتشار نسخه اصلی بازی درسترس کاربران موبایلی قرار گرفت و این شروعی عامه‌پسند برای بازی Mortal Kombat X بود.
نسخه موبایلی بازی توانست که استودیوی Warner Bros را یک سر و گردن بالاتر از دیگر بازی‌سازهای موبایلی قرار دهد. بازی بقدری فوق‌العاده بود که نه‌تنها منتقدان، بلکه کاربران نیز عاشق Mortal Kombat X شده بودند و امتیاز متای آن نیز به ۸۶ رسید. نسخه جدید بازی پایبند به ریشه‌های اصلی مجموعه بود و حالا تجربه چنین سطح گرافیکی روی پلتفرم‌های موبایل؛ واقعا هیجان‌انگیز بنظر می‌رسید.
پیش‌تر اشاره کردیم که نسخه موبایلی Mortal Kombat X با تغییرات کوچکی راهی پلتفرم موبایل شده است. یکی از بزرگ‌ترین این تغییرات مربوط به خط‌ داستانی بازی می‌شود. نسخه موبایلی Mortal Kombat X برای بهینه‌تر شدن، داستانش را محدود و خلاصه کرده است. بطوری که بازی تقریبا داستان سر راستی ندارد. البته این موضوعی به خودی خود بد نیست و شما به جای خط داستانی بازی؛ می‌توانید به سراغ دیگر محتواهای این بازی بروید. به هر‌حال هر موفقیتی نیاز به تغییری بزرگ دارد و این‌بار نوبت به نسخه موبایلی Mortal Kombat X رسیده است تا داستانش را فدای چیزی کند که آرزوی رسیدن به آن را دارد.
برای اجرای بازی موبایلی Mortal Kombat شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید
فکر نمی‌کنم که دیگر نیازی به معرفی گیم‌پلی بازی باشد. شما با یک بازی اکشن – مبارزه‌ای طرف هستید که باید در آن با دیگر بازیکنان مبارزه کنید. عمده محتوای بازی موبایلی Mortal Kombat در بخش آنلاین و مولتی‌پلیر آن خلاصه شده. جایی‌که باید ترکیبی از ۳ مبارزه مختلف را انتخاب کنید. همچنین المان‌های کارتی نیز پایشان را به Mortal Kombat باز کرده‌اند. بطوری که باید مبارزه دهندگان را از بین کارت‌های مختلف بازی پیدا کنید. همچنین هرکارت، کمیابی خاص خودش را دارد. طبیعتا هرچقدر کارتتان کمیاب‌تر باشد، مبارزی قدرتمندتر و بهتری خواهید داشت.
اگر عناوین موبایلی پیشین استودیوی NetherRealm مانند بازی Injustice 2 را تجربه کرده باشید، فلسفه بازی مورتال کامبت نیز برایتان آشنا‌تر خواهد بود. درواقع این‌بار کنترلرهای لمسی پلتفرم موبایل هستند که خودشان را ثابت می‌کنند. شما باید با استفاده از این کنترلرها و کشیدن انگشتتان به چپ و راست، کاراکترتان را حرکت دهید، ضربات را دفاع کنید و نهایتا حمله‌ای جانانه داشته باشید. از آن‌جایی که ساخت پورت موبایلی بازی برعهده تیم موبایلی استودیوی NetherRealm بوده، باید گفت که تجربه خوب این استودیو در ساخت بازی‌های مبارزه‌ای موبایلی مانند Injustice: Gods Among Us در ساخت بازی Mortal Kombat نیز به شدت مشهود است و کنترلرهای بازی حسی دوست داشتنی خواهند داشت.
در این بین با تمامی چیزهایی که گفته شد، بزرگ‌ترین نقطه ضعف Mortal Kombat در کمبود عجیب فیتالیتی‌های بازی است! مهم نیست که پیش‌تر Mortal Kombat را بازی کرده باشید یا نه؛ فیتالیتی‌ها بخش بزرگی از تاریخ فرنچایز Mortal Kombat هستند که متاسفانه در پورت موبایلی بازی به شدت انگشت شمارند. بطوری که فیتالیتی‌ها بیشتر از هرچیز دیگری، یک جایزه برای باس‌فایت‌های بازی هستند و خبری از این المان دوست داشتنی در نبردهای معمولی بازی نیست!
گرافیک بازی همان‌طور که انتطار داریم فوق‌العاده است. پورت موبایلی Mortal Kombat تجربه‌ای کنسولی را برایتان به تصویر کشیده است که در آن حس و حالی کاملا متفاوت خواهید داشت. نورپردازی‌ها و جزئیات در این بازی واقعا بی‌نظیر است و قطعا جزو برترین گرافیک‌هایی است که می‌تواند در بین دیگر بازی‌های موبایلی پیدایش کنید. نهایتا بخش موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز شرایطی کاملا یکسان دارند. موسیقی‌متن Mortal Kombat عالی است و دیالوگ‌های آن نیز حسی هیجان‌انگیز به شما انتقال خواهند داد.
پیشنهاد می‌شه!
اجازه دهید که این‌بار نگاهی متفاوت نسبت به بازی‌های اکشن – مبارزه‌ای موبایلی داشته باشیم. وقتی در سال ۲۰۱۵ استودیوی Warner Bros به سراغ ساخت بازی مورتال کامبت اکس رفت، هرگز فکرش را هم نمی‌کرد که روزی تا به اندازه محبوب شود. خوشبختانه باید گفت که پورت موبایلی بازی شاهکاری دوست داشتنی است که حسی فوق‌العاده را به شما منتقل خواهد کرد.

این بازیو خیلی دوست دارم و توش خیلی پیشرفت کردم.
ولی هرچقدر بازی کردم نتونستم یه Raiden بگیرم.
گرافیکش بد نیست ولی فن هاش بسیار کمه و اصلا حال نمیده
کاراکتراش زیادن ولی فیتالیتی تا جایی که خبر دارم سخت میشه زد چون فقط یکبار تونستم تو بخش فکر کنم داستانی با سونیا فیتالیتی بزنم و این یه ایراده
خشونتش هم کمتر شده
خلاصه پیشنهاد میشه نصب نکنید از نضر من
یه مدتی بازی می کردم
خیلی هم پیشرفت زیادی کردم
وقت زیادی هم پاش گذاشتم
ولی متاسفانه مثل خیلی از بازی های آنلاین دیگه، تکراری شد کنار گذاشتم
خوشمون نیامد:(
خیلی دوست دارم امتحان کنم.
فقط حیف که سلیقه‌ ام بهش نمیخوره.

source

توسط funkhabari