«آینده نامعلوم است، اما ما از نیروهای مسلح و کشورمان مطمئن هستیم»
تعدادی از استودیوهای اوکراینی و اعضای صنعت بازی‌ در رابطه با حمله روسیه به اوکراین بیانیه دادند که یکی از آن‌ها استودیو GSC Game World، سازنده سری بازی‌های Stalker است.
پس از ماه‌ها تشدید و تنش میان دو کشور روسیه و اوکراین صبح روز گذشته روسیه حمله نظامی خود را آغاز کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه آن را «یک عملیات نظامی ویژه» خواند. گزارش‌های زیادی از انفجارات و حملات موشکی روسیه علیه شهرهای بزرگ و زیرساخت‌های نظامی اوکراین تاکنون منتشر شده که تلفات جانی نیز داشته است.
توسعه‌دهنده GSC Game World، سازنده بازی Stalker که قسمت دوم آن قرار بود در ماه‌های آتی منتشر شود، در شهر کیف پایتخت اوکراین مستقر شده و به تازگی پیامی در رسانه‌های اجتماعی در رابطه با این درگیری‌ها منتشر کرده است.
در متن این پیام آمده است:
امروز فدراسیون روسیه رسماً به اوکراین اعلام جنگ کرد. کشور ما با صدای انفجار و شلیک سلاح از خواب بیدار شد، اما آماده است تا از آزادی و استقلال خود دفاع کند، زیرا برای هر اتفاقی همچنان قوی و آماده است. آینده نامعلوم است، اما امیدواریم بهترین اتفاقات بیفتد، چرا که تا ابد از نیروهای مسلح و اعتقاد خود به اوکراین مطمئن هستیم.
بنابراین ما به همه همکاران خود در صنعت بازی و بازیکنان، وبلاگ‌نویسان یا هر کسی که این پست را در فید خبری خود می‌بیند، اعلام می‌کنیم: این خبر را به اشتراک بگذارید، کنار نمانید و به نیازمندان کمک کنید.
در ادامه شماره حسابی ذکر شده تا مردم از طریق آن به نیروهای مسلح اوکراین کمک کنند. در پایان این بیانیه آمده است: اوکراین به واسطه درد، جنگ، مرگ، ترس و ظلم غیرانسانی، مانند همیشه استقامت خواهد کرد.
چندین استودیو بازی‌ساز اوکراینی دیگر نیز به این وضعیت واکنش نشان دادند و سازنده بازی شهرسازی Ostriv نوشت: «امروز ساعت ۵ صبح با صدای گلوله باران روسیه از خواب بیدار شدم. “صلح‌بانان کوفتی”. آن‌ها وارد شهر خارکف شدند.»
Frogwares استودیو سازنده بازی‌های شرلوک هلمز که در شهر کیف مستقر است، اضافه کرد:
ما نمی‌توانیم کنار بایستیم. روسیه به میهن ما حمله کرده و حاکمیت اوکراین را انکار کرده است. سعی می‌کنیم در امان بمانیم، اما این جنگ است، راه دیگری وجود ندارد. ما از همه می‌خواهیم که پوتین را وادار به عقب‌نشینی کنند. ما ملتی صلح‌طلب هستیم و از زمانی که استقلال خود را به دست آوردیم، هرگز کسی را مورد حمله و تهدید قرار ندادیم. به خاطر این وضعیت، کار ما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و ممکن است زندگی‌مان نابود شود.
به گزارش بی‌بی‌سی، غیرنظامیان در حال حاضر در حال فرار از شهر کیف هستند و آژیرهای حمله هوایی این شهر در انتظار حملات هوایی روسیه به پایتخت به صدا درآمده است.
پشت صحنه: آیا بازی‌های سولز واقعا سختن؟
تماشا از کانال یوتیوب ویجیاتو
نکنید نامردا نکنید
گیم رو با سیاست مخلوط نکنید
با ورزش اینکارو کردید
بزارید گیم آسوده باشه
نکنید ای… استغفرالله
خداااااااااااااااااااااااااااا
بعضیا به فکر آینده زندگیشون بعضی ها کالاف بعدی…
Modern warfare 2 and 3 is incoming
نمیگم که نباید که نباید از اوکراین حمایت شه ( اتفاقا کار بشردوستانه ای هست ) ولی خب یه نگاهی هم به خوارمیانه بد نیست بندازید که ده برابر بیشتر از اوکراین به فنا رفته
سه گزینه قطعی و یک گزینه احتمالی
بازگشت ایوان مک‌گرگور به دنیای جنگ ستارگان

source

توسط funkhabari