طبق تازه‌ترین اخبار بازی، یک قاضی دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده آمریکا اعلام کرده آن‌ها آماده‌اند تا جریمه اکتیویژن بلیزارد که در توافق با کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر و به دلیل شکایت این نهاد از رفتار‌های نامناسب و آزار جنسی کارکنان تعیین شده، تایید کنند.
طی سال‌های اخیر آزار و اذیت کارکنان در بسیاری از شرکت‌های بزرگ صنعت ویدیو گیم دیده شده است. این امر واکنش‌های مختلفی داشته و بسیاری از افراد برای اصلاح ساختار قدم برداشتند. یکی از شرکت‌هایی که کارکنان آن از حجم بالای سوءرفتار‌ها شکایت کرده‌اند، شرکت Activision Blizzard است. مدتی قبل کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر (به اختصار EEOC) به دلیل آزار جنسی از شرکت اکتیویژن بلیزارد شکایت کرد.
پس از جلسات مختلف، EEOC با شرکت مذکور به توافق رسید و قرار شد شرکت Activision Blizzard مبلغ 18 میلیون دلار را به کارمندانی که مورد آزار و اذیت و تبعیض قرار گرفته‌اند، اختصاص دهد. اما تایید دادگاه پس از مخالفت اداره فرصت‌های شغلی منصفانه و مسکن کالیفرنیا (به اختصار DFEH) به تعویق افتاد. حال یک قاضی دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده آمریکا گفته که با وجود مخالف دیگر نهاد‌ها، آن‌ها آماده‌اند توافق 18 میلیون دلاری ناشر سری Call of Duty با EEOC را تایید کنند.
DFEH خود نیز شکایتی علیه اکتیویژن بلیزارد ثبت کرده است. این نهاد شرکت Activision Blizzard را «محل پرورش آزار و تبعیض علیه زنان» توصیف کرده است. DFEH مدعی شده که توافق اکتیویژن بلیزارد با EEOC «آسیب جبران‌ناپذیری» به فعالیت‌های این نهاد وارد می‌کند. این ادعا از آنجا نشات می‌گیرد که با توجه به شرایط آن، کارمندان باید شکایت خود را پس بگیرند.
با وجود مخالفت و شکایت DFEH که بعدا منجر به درگیری‌هایی با EEOC شد، دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده آمریکا آماده است که با تایید توافق 18 میلیون دلاری اکتیویژن بلیزارد و EEOC، پرونده ناشر سری کالاف دیوتی را حل و فصل کند. این دادگاه باور دارد که جریمه نقدی و مفاد غیر پولی توافق، منصافه، معقول و کافی هستند.
افرادی که در محیط کاری مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند، برای طرح شکایت خود می‌توانند به EEOC مراجعه کنند. سپس این نهاد صحت مدارک و شواهد را بررسی کرده و مبلغ جریمه را تعیین می‌کند. یکی از منتقدان توافق شرکت اکتیویژن بلیزارد با EEOC، اتحادیه کارگران آمریکا (به اختصار CWA) است. این نهاد در اعتراض خود مبلغ جریمه شرکت اکتیویژن بلیزارد را «به طرز تاسف‌باری ناکافی» خوانده و اشاره کرده که این رقم حداکثر تسویه حساب 60 نفر را پوشش می‌دهد. CWA قبلا گفته بود که نحوه توافق EEOC با مبلغ 18 میلیون دلار و کافی دانستن آن نگران‌کننده است.
شرکت Activision Blizzard اکتیویژن بلیزارد
شرکت Activision Blizzard وظیفه دارد با استفاده از جریمه 18 میلیون دلاری‌اش طرح‌ها و برنامه‌هایی برای پیشگیری از آزار و اذیت و تبعیض ایجاد کند تا رضایت EEOC جلب شود. پس از آن، با هدف تمرکز روی مسائل مربوط به تنوع و برابری در محل کار، آگاهی‌بخشی نسبت به آزار و اذیت و ارتقای جایگاه زنان در صنعت ویدیو گیم، تمام وجوه باقی مانده توسط EEOC به خیریه‌ها اهدا خواهد شد.
ناچیز بودن جریمه 18 میلیون دلاری نسبت به درآمد چند میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد افراد بسیاری را شوکه کرده است. در سال 2021، این شرکت خبر از درآمد سالانه 8.8 میلیارد دلاری داد. این در حالی بوده که مدیرعامل آن یعنی بابی کوتیک در سال 2020 مبلغ 150 میلیون دلار دریافت کرده است. سهم او از مبلغ 69 میلیارد دلاری مایکروسافت برای مالکیت شرکت اکیتیوژن بلیزارد برابر با 390 میلیون دلار است.
در گزارشی که وال استریت ژورنال پس از شکایت DFEH منتشر کرد، ادعا شده است که بابی کوتیک از سال‌ها سوء رفتار جنسی در شرکت Activision Blizzard آگاه بوده است. در پاسخ به این گزارش، بیش از 1300 کارمند این شرکت با امضای طوماری خواستار استعفای بابی کوتیک شدند. با این حال هیئت مدیره اکتیویژن بلیزارد به «رهبری، تعهد و توانایی» بابی کوتیک اطمینان دارد.
با وجود توافق با EEOC، شرکت Activision Blizzard درگیر شکایت نهاد‌های متعددی از جمله DFEH است. اخیرا یکی از کارکنان فعلی اکتیویژن بلیزارد اتهامات جدیدی مبنی بر آزار و اذیت جنسی، تبعیض جنسیتی و رفتار‌های تلافی جویانه مطرح کرده است. والدین یکی از کارمندان سابق Activision Blizzard که دست به خودکشی زده، از این شرکت شکایت کرده‌اند. آن‌ها ادعا می‌کنند که خودکشی نتیجه آزار جنسی همکاران بوده است.
نظر شما در مورد جریمه اکتیویژن بلیزارد چیست؟ آیا مبلغ 18 میلیون دلار با توجه به وسعت آزار و اذیت‌ها کافی است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
منبع: Eurogamer
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، قبل از دانلود هرگونه فایلی، یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM و یا FlashGet نصب کنید.
برای دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
چنانچه در مقابل لینک دانلود عبارت بخش اول، دوم و … مشاهده کردید تمام بخش ها می بایستی حتماً دانلود شود تا فایل قابل استفاده باشد.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.par30game.ir می باشد. تمامی حروف را می بایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.
تمامی زیر دامنه های پارسی گیم که فایل های دانلودی بر روی آنها قرار گرفته اند در سرور های ایران هستند و ترافیک داخلی و نیم بها محاسبه خواهند شد.
در صورتی که ISP شما این مسئله را نقض کرده است از طریق فرم شکایت سازمان ارتباطات رادیویی به نشانی www.195.cra.ir ، این مسئله را پیگیری بفرمایید و نتیجه را به تیم ما اعلام کنید.source

توسط funkhabari