نگرانی اعضای بتسدا نسبت به تاریخ عرضه بازی در آبان ماه
استودیوی بازیسازی بتسدا در حالی که پیش از این متعهد شده بود بازی Starfield را روز ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) برای کنسول‌های نسل جدید و رایانه‌های شخصی عرضه کند، روز گذشته خبر داد که تاریخ انتشار بازی را تا نیمه اول سال ۲۰۲۳ به تعویق انداخته است.
این کار برای اطمینان از اینکه بازیکنان «بهترین و بی‌عیب و نقص‌ترین» نسخه بازی نقش آفرینی و علمی تخیلی آن‌ها را تجربه کنند، انجام شده است. با این حال، به گفته جیسون شرایر از بلومبرگ، تاریخ عرضه پیشین بعضی از افراد که روی پروژه کار می‌کردند را «به شدت نگران کرده بود».
شرایر در توییتر خود گفت:
بهار سال گذشته پیش از مراسم E3، من با برخی درباره افراد فرآیند ساخت استارفیلد صحبت کردم که بر اساس پیشرفتی که تا آن زمان داشتند، به شدت نگران تعهد به تاریخ عرضه ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ بودند. ظاهرا اصطلاحی که در میان آن‌ها پخش شده بود «سایبرپانک بعدی» بود که نشان داد چقدر اوضاع نگران‌کننده است. آفرین بر بتسدا که حتی پس از اعلام تاریخ دقیق عرضه بازی، باز هم آن را به تاخیر انداخت.
هنگامی که یکی از کاربران توییتر به شرایر یادآوری کرد که Cyberpunk 2077 نیز به تعویق افتاد و باز هم در وضعیتی پر از باگ و مشکل منتشر شد، او پاسخ داد که «سایبرپانک به اندازه کافی تاخیر نداشت. امیدوارم این بازی داشته باشد.»
صرف نظر از این موضوعات، بتسدا در بیانیه خود گفت که اولین نمایش مفصل از گیم‌پلی بازی‌های Starfield و Redfall (ساخته جدید استودیو آرکین که این بازی هم به سال آینده به تعویق افتاد) به‌زودی در راه است.
برنامه ایکس باکس و بتسدا در روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) زمان خوبی برای نمایش‌های جدید از بازی به‌نظر می‌رسد. اگرچه مایکروسافت و بتسدا تایید نکرده‌اند که کدام عناوین در این برنامه حضور دارند. فعلا باید منتظر انتشار جزئیات بیشتر در هفته‌های آینده بمانیم.
Top 10: خفن‌ترین بازی‌های رایگان!
تماشا از کانال یوتیوب ویجیاتو
هیچوقت فکر نمیکردم این حرفو بگم اما تو این مورد حق با امیر گیم شو بود
سایبرپانک شد درس عبرتی برای همه بازی ساز ها
زیاد بلند پرواز بودن هم بده…
پس همون بهتر تاخیر خورد تا فاجعه تحویل ندن
خب امیدوارم حداقل شبیه به اسکایریم باشه حداقل
میدونی چیه؟ بازی خیلی بزرگه به طوری که حس میکنم هنوزم با این تاخیر به اندازه کافی زمان برای ساختش نیست😐
من با وجود این یک سال تاخیر بازم از تبدیل شدنش به سایبرپانک میترسم
اگه ۱۰ تا تاخیر هم بخوره ولی مثل سایبرپانک نشه خیلی بهتره.
من از مادرم بیزارم
پیش بینی دقیق

source

توسط funkhabari