instagram gamefa
telegram gamefa
telegram
Google News
شرکت اسکوئر انیکس قصد دارد تا دو برابر کردن سرمایه‌گذاری خود در زمینه‌ی بلاک‌چین از جمله NFTها، استودیوی جدیدی نیز افتتاح کند.
شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) اخیراً گزارش درآمد سال مالی گذشته‌ی خود را منتشر کرد و در میان انبوهی از آمار و ارقام، در آن اطلاعات جالبی نیز وجود دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به افتتاح استودیوی جدید اشاره کرد. البته، خبر خرید استودیوهای بازی‌سازی یا افتتاح آن‌ها برای ناشرین بزرگ چندان عجیب نیست، اما این خبر زمانی منتشر می‌شود که می‌دانیم شرکت اسکوئر انیکس اخیراً سه استودیوی بزرگ خود یعنی کریستال داینمیکس (Crystal Dynamics)، اِیدوس مونترال (Eidos Montreal) و اسکوئر انیکس مونترال (Square Enix Montreal) را به مبلغ 300 میلیون دلار به گروه امبریسر (Embracer) فروخته است.
بدین ترتیب، این ناشر با از دست دادن آی‌پی‌های مطرحی از جمله Tomb Raider و Deus Ex، چاره‌ای جز خلق آی‌پی‌های جدید در کنار انتشار بازی‌های جدید برای مجموع‌های مطرح خود نخواهد داشت. همچنین، با توجه به این که تحلیلگران معتقدند اسکوئر اینکس با فروش برخی از استودیوهای اصلی غربی و IPهای غربی خود به دنبال تمرکز روی استودیوهای ژاپنی خود هستند، احتمال افتتاح این استودیوی جدید در ژاپن بیش از سایر نقاط جهان است.
البته، یکی از دلایل اصلی واگذاری استودیو و بازی‌های مذکور، استفاده از پول حاصل شده برای تسریع راه‌اندازی پروژه‌ی کسب درآمد از بلاک‌چین از جمله NFTها و هوش مصنوعی و کلاود است. به عبارت دیگر، این شرکت در حال دو برابر کردن سرمایه‌گذاری خود در NFTها و فناوری بلاک‌چین بوده و این موضوع بخشی از استراتژی تجاری میان‌مدت این ناشر ژاپنی قلمداد می‌شود. به این ترتیب، این شرکت قصد دارد تا در تعدادی از شرکت‌های متمرکز بر بلاک‌چین و کلاود مانند انیموکا (Animoca)، سندباکس (The Sandbox) و یوبیتوس (Ubitus) سرمایه‌گذاری کند.
ناگفته نماند که تمرکز اسکوئر انیکس زمانی روی NFT‌ها و بلاک‌چین معطوف شده است که بازار ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین در سردرگمی مطلق به سر می‌برند. به گفته‌ی وال استریت ژورنال، بازار NFTها بنا به دلایل متعددی در حال فروپاشی بوده و بر اساس گزارش WSJ، فروش NFTها از ماه سپتامبر سال 2021 تاکنون به میزان 92 درصد کاهش داشته است. همچنین، تعداد کیف پول‌های دیجیتالی فعال از ماه نوامبر تاکنون به میزان 88 درصد کاهش یافته است.
این موضوع باعث می‌شود تا اسکوئر انیکس تصمیم کنونی خود مبنی بر تخصیص منابع مالی هنگفت برای NFTها و بلاک‌چین از نظر زمان‌بندی ضعیف به نظر برسد، اما فراموش نکنیم که جز این شرکت ناشران دیگری نیز در حال تلاش برای ورود به فضای NFTها هستند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
اقا یه سؤال الان فورسپوکن توسط چه استودیویی داره ساخته میشه داخلی اسکوئره یا اسکوئر فقط ناشره !؟
توسط یکی از استودیو های زیر مجموعه خود اسکوئر به اسم luminous productions که قبلا فاینال 15 رو ساخته بودن
ممنون از پاسخ گوییتون ❤️❤️❤️
اومدن چند تا از مهم ترین آی پی ها و استودیو های مهم خودشونو فروختن بعد میخوان تازه استودیو تاسیس کنن و آی پی جدید بسازن ؟!
الان دقیقا هدفشون از این کار چی بود ؟
ناشر های کوچیک و متوسط باید در رابطه با بلاکچین و پروژه های اون خیلی با احتیاط عمل کنن.خوده فناوری بلاکچین مشکلی نداره اما پروژه های اون بسادگی میتونن با شکست کامل یا سقوط های وحشتناک مواجه بشن.نمونه ی اخیر پروژه لونا (Luna) یا چند وقت پیش ICP وو. یا همون سندباکس،الان کجای داستانه.همینطورnft ها،خیلی از nft ها و قیمت های فضایی شون فقط جهت پول شویی اند، فکر کنید چرا باید یه میمون یا یه تیکه سنگ ۲/۳ میلیون دلار به فروش بره… برخی افراد و حتی کمپانی به این بازار احساسی نگاه میکنم. حدود دو هفته پیش که شاخص tvl لونا بشدت کاهش پیدا کرد یه کامنتی تو یه وبسایت مرتبط به این زمینه گذاشتم و هوشدار دادم اما در کمال ناباروری بیش از ۱۲۰۰ دیسلایک گرفتم! با کلی کامنت تمسخرآمیز!
هشدار 🥲
با این حرکت هایی که اینا میزنن بعید بدونم سونی بره سراغشون همش تو جاده خاکین.
پولشو من دادم 😎
تمام حقوق این سایت متعلق به گیمفا می باشد.
Copyright© 2022 Gamefa All Rights Reserved

source

توسط funkhabari