سلب مسئولیت: ویجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.
در این قسمت می‌خواهیم به موضوعی بپردازیم که کم‌تر راجع به آن صحبت شده و آن حمل مواد غذایی در هواپیما است. احتمالا پس از قصد سفر به این فکر می‌افتید که چه چیزهایی را با چمدان و ساک دستی‌تان با خود به هواپیما ببرید. همان‌طور که می‌دانید هواپیما به علت نوع سفر و نحوه جا به جایی مسافر از قوانین ویژه‌ای برای دریافت ساک و چمدان از افراد پیروی می‌کند. البته این قوانین کاملا به نفع مسافر است و برای افزایش امنیت سفر انجام می‌شود. یکی از مواردی که حتما به آن فکر کرده‌اید وزن پوشاک و لوازمی است که قرار است با خود به سفر ببرید مخصوصا اگر با تورهای گردشگری قصد سفر کرده باشید این موضوع برایتان پر اهمیت‌تر به نظر می‌رسد زیرا در این صورت اگر با خود تمام لوازم مورد نیاز را آورده باشید احساس راحتی بیشتری می‌کنید. برای هوشمندانه انتخاب کردن لباس‌ها و وسایل شخصی‌تان بهتر است بر اساس تعداد روز و آب و هوای مقصد تصمیم بگیرید اما تا زمانی که درون هواپیما هستید به احتمال خیلی زیاد به بعضی از آن‌ها احتیاج پیدا خواهید کرد. این موارد می‌تواند شامل خوراکی‌های مقوی مانند پروتئین، خرما و آبمیوه باشد یا قرص‌هایی که باید سر ساعت مشخصی میل شود. حال سوال این است که به راحتی می‌توانید این مواد غذایی را با خود به داخل هواپیما ببرید؟ قطعا می‌دانید که شرایط خاص هواپیما روی مواد غذایی هم تاثیر گذار است. در ادامه قصد داریم اطلاعات خیلی مفید و کاربردی را در این باره در اختیارتان قرار دهیم تا با هر سفری که با هواپیما تجربه می‌کنید بتوانید از قوانین به راحتی پیروی کنید و در گیت مسافربری نگران و معطل هر گونه مشکلی نباشید.
در اولین بخش از این توضیحات به حمل مایعات و نوشیدنی‌ها درون هواپیما می‌پردازیم. احتمالا سخت گیری‌هایی که درون هواپیما برای حمل این گونه مواد غذایی انجام می‌شود با خرید بلیط قطار اتفاق نمی‌افتد و به آن آگاه هستید اما باید مواردی را به شما بگوییم که با رعایت آن‌ها می‌توانید علاوه بر پیروی از قانون، به نیاز خود نیز پاسخ دهید. به عبارتی تنها در صورتی می‌توانید مایعات را با خود به هواپیما ببرید که حجم آن به ۶ بطری ۹۶ گرمی برسد. تازه در شرایطی که بطری‌ها همگی مایع درونشان مشخص باشد و در پلاستیک‌های زیپ کیپ نگهداری شوند. خاطرتان باشد که این قانونی که در رابطه با مایعات و نوشیدنی‌ها بیان شد علاوه بر روی سایر مواد فومی و کرمی مثل شامپو سر و صورت یا بدن، کرم مرطوب کننده، مایع لنز و سایر موارد در یک پرواز اعمال می‌شود. به همین دلیل اگر شما یک بطری آب به همراه دارید، سوپ خوشمزه‌ای را برای فرزند خود آماده کرده اید و یا در نظر دارید که هر نوع ماده غذایی مایع دیگری را با خود حمل کنید، اگر مقصدتان شهری در خارج از کشور است باید به این مورد توجه کنید که حساسیت وزنی و شرایط نگهداری از این مایعات برای این شرکت‌های هواپیمایی با میزان دقت بالاتر و معیارهای دقیق‌تری اندازه گیری و کنترل می‌شود پس حواستان باشد که برای این گونه سفرها تمام جوانب را در نظر بگیرید.
در رابطه با مواد غذایی غیر از مایعات حساسیت‌های کم‌تری وجود دارد چون خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند و وزن قابل توجهی ندارند. اما باید به این موضوع توجه کنید که همانند مایعات باید مواد غذایی خشکی که قصد حمل با خود را دارید درون یک پلاستیک شفاف بگذارید به طوری که هر خوراکی معلوم و مشخص باشد. این کار به ماموران امنیتی کمک می‌کند که با سرعت بالاتری بار شما را کنترل کند و همین امر سبب اخذ زودتر مجوز پرواز خواهد شد. با تهیه پرواز چارتر از سفرمارکت می‌توانید هر نوع ماده خشکی را که شامل انواع نان، بیسکوئیت و ویفر، شکلات، پنیر، میوه‌های خشک شده، آجیل‌ها و مغزها و سایر موارد را با خود حمل کنید.
شاید با خود فکر کنید که کنسروهای خوراکی که دیگر قوانین سخت گیرانه‌ای ندارد که حمل آن مشکلی ایجاد نمی‌کند اما باید بدانید که اگر این کنسروها ظاهر مشکوکی داشته باشند؛ مثلا درب آن‌ها قبلا باز شده باشد، فیزیک له و نا فرمی داشته باشد و یا از جلد معتبری دور آن دیده نشود ماموران در نهایت کنسروتان را دور می‌ریزند و اجازه حمل آن را به شما نخواهند داد. پس به این مورد توجه کنید که کنسرو لوبیا، کنسرو ماهی و یا هر ماده غذایی دیگری را بدون نشتی و با ظاهر مرتب با خود حمل کنید. اگر رژیم غذایی خاصی ندارید لازم نیست که این کنسروها یا مواد خوراکی دیگر را با خود به هواپیما ببرید زیرا اکثر شرکت‌ها هم به عنوان میان وعده و هم به عنوان وعده اصلی مواد خوراکی مورد نیاز هر مسافر را روی میز سرو می‌کنند و شما می‌توانید با خیال راحت از آن‌ها لذت ببرید.
بگذارید این بخش را با مثالی آغاز کنیم. می‌دانید که مواد غذایی ایرانی تا چه حد ارزشمند و خوشمزه هستند. تصور کنید که سبزی‌های یخ زده‌ای را به عنوان سوغاتی از ایران به کشور دیگری می‌برید تا به دست دوستان و عزیزانتان برسانید. یا اصلا برای مصرف شخصی خودتان چندین بسته فیله رژیمی یخ زده را می‌خواهید با خود به شهر دیگی ببرید. باید این مسئله را در نظر بگیرید که این مواد غذایی باید کاملا یخ زده باشند و اگر در اثر گرمای هوا مقداری هم آب شده باشند ماموران امنیتی بدون توجه به ارزش آن مواد آن را مستقیما به درون سطل آشغال می‌اندازند و شما حق هیچ اعتراضی را هم نخواهید داشت پس حواستان به این مورد هم باشد.
می‌دانید که بعضی از افراد برای تجارت بعضی از مواد خوراکی سفر می‌کنند و مقدار قابل توجهی از یک ماده را با خود حمل می‌کنند. در هر صورت اگر آن مواد غذایی جنبه تجاری داشته باشد حتی اگر حجم و وزن آن کالا هم کم باشد باز هم باید با مجوز گمرکی جا به جا شود. به عنوان مثال با هر گذرنامه فقط قادر هستید ۱۰۰ گرم زعفران را در چمدان خود قرار دهید. اگر این مقدار بیشتر شد و به عنوان سوغاتی و یا حتی فروش خواستید آن را با خود حمل کنید لازم است که مجوز لازم را از قبل دریافت کرده باشید.
با توجه به قوانین ایران که همه ما بر آن آگاه هستیم اجازه هیچ گونه حمل و نقل مشروبات الکی در هر شکل و برند و خلوصی وجود نداشته و در صورت حمل آن جریمه خواهید شد. اما اگر بخواهیم در مورد خرید آنلاین بلیط هواپیما و شرکت‌های هواپیمایی خارجی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم باید بگوییم که سیاست هر شرکت با شرکت دیگر متفاوت است اما در هر صورت اگر از یک مقداری بیشتر باشد باید برای حمل آن مجوز تهیه کنید. این موضوع را نیز در نظر بگیرید که اکثر شرکت‌های هواپیمایی خارجی نیز با وجود این که با حمل و نقل این نوشیدنی‌های الکلی موافقت می‌کنند باز هم در حین پرواز اجازه نوشیدن از آن را به مسافران نخواهند داد. هر چند آن را از فروشگاه‌های خود فرودگاه تهیه کرده باشید!
چقد باارزش و قابل استفاده🗿:/……مخصوصا واسه مایی که غذا بار میزنیم با هواپیما پخش میکنیم
چیزی نمی دانیم ولی می دانیم غذای هواپیما بی مزه است
این دیگه چه سمیه
مثلا قرار بود واحد تبلیغو درست کنن
/:
رونمایی از ترکیب برنده سم ریمی

source

توسط funkhabari