منتشر شده در 2022/06/28
منتشر شده در 2022/06/28
آژانس محیط زیست اروپا برای اولین بار گزارشی در مورد عوامل خطر با منشاء محیطی و حرفه ای منتشر می کند که به ظهور سرطان ها کمک می کند. EEA در مطالعه خود توضیح می دهد که قرار گرفتن در معرض این موارد را می توان از طریق اقدامات پیشگیرانه موثر کاهش داد.
[در ویدئو] مصاحبه: خطرات غیرقابل پیش بینی سیگار کشیدن غیرفعال دود سیگار حاوی بیش از 4000 ماده مختلف است که بیش از 60 مورد آن سرطان زا هستند، برای سیگاری ها و همچنین برای افرادی که به طور غیر فعال در معرض آن قرار می گیرند. Futura-Sciences با پروفسور پل هافمن، مدیر آزمایشگاه آسیب شناسی در نیس و محققی پیشگام در تشخیص سرطان ریه، مصاحبه کرد تا درباره خطرات سیگار کشیدن غیرفعال بیشتر بداند.
آژانس محیط زیست اروپا (EEA) در روز سه شنبه 28 ژوئن 2022 هشدار داد که نزدیک به 10 درصد از سرطان ها در اروپا به اشکال مختلف با آلودگی مرتبط هستند که تأکید می کند اکثر موارد قابل پیشگیری هستند. این آژانس اروپایی در بیانیه مطبوعاتی خود خاطرنشان کرد: قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا ، سیگار کشیدن غیرفعال ، اشعه ماوراء بنفش ، آزبست ، برخی مواد شیمیایی و سایر آلاینده‌ها باعث بیش از 10 درصد موارد سرطان در اروپا می‌شود .
با این حال، به گفته این سازمان، در صورت اجرای دقیق سیاست های موجود، به ویژه در مبارزه با آلودگی، این رقم می تواند به شدت کاهش یابد. جراردو سانچز، کارشناس EEA، پیش از انتشار این گزارش ، که اولین گزارش آژانس در مورد ارتباط بین سرطان و محیط زیست است، گفت: « همه خطرات سرطان‌زای محیطی و شغلی را می‌توان کاهش داد
نویسندگان مطالعه به ارتباط بین قرار گرفتن طولانی مدت در معرض ذرات و سرطان خون در بزرگسالان و کودکان مشکوک هستند. © Soloviova Liudmyla، Adobe Stock
وی در نشست خبری گفت: سرطان‌هایی که توسط محیط و در اثر تشعشعات یا مواد سرطان‌زای شیمیایی مشخص می‌شوند، می‌توانند تا حد ناچیزی کاهش یابند . بر اساس داده های آژانس، آلودگی هوا عامل 1 درصد موارد و حدود 2 درصد مرگ و میرها است، سهمی که در سرطان ریه به 9 درصد می رسد.
این سازمان اروپایی تاکید می کند که مطالعات اخیر همچنین " همبستگی بین قرار گرفتن طولانی مدت در معرض ذرات معلق، یک آلاینده اصلی هوا ، و سرطان خون در بزرگسالان و کودکان " را شناسایی کرده است. رادون ، یک گاز رادیواکتیو طبیعی که احتمالاً به ویژه در خانه هایی که دارای تهویه ضعیف است تنفس می شود، مسئول 2 درصد موارد سرطان در این قاره در نظر گرفته می شود.
به گفته آژانس اروپایی، اشعه ماوراء بنفش – عمدتاً خورشیدی اما همچنین مصنوعی – مسئول تقریباً 4٪ از کل موارد سرطان، به ویژه ملانوما ، شکل جدی سرطان پوست است که در دهه های اخیر به شدت در اروپا افزایش یافته است.
برخی از مواد شیمیایی که در محیط کار استفاده می شوند و در محیط رها می شوند نیز سرطان زا هستند. سرب ، آرسنیک ، کروم، آفت‌کش‌ها ، بیسفنول A و مواد آلکیله پر و پلی فلورینه (PFAS) از جمله خطرناک‌ترین مواد برای سلامت اروپایی‌ها هستند، همراه با آزبست که از سال 2005 در اتحادیه اروپا ممنوع شده‌اند اما هنوز در برخی ساختمان‌ها وجود دارند.
در اتحادیه اروپا، سالانه 2.7 میلیون نفر به سرطان مبتلا می شوند و 1.3 میلیون نفر از آنها می میرند. این قاره که به سختی 10 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد، 23 درصد موارد جدید و 20 درصد مرگ و میرها را تشکیل می دهد.
!
از ثبت نام شما سپاسگزاریم.
خوشحالم که شما را در جمع خوانندگان ما دارم!
آلودگی هوا: WHO (در نهایت!) توصیه های خود را به امید جلوگیری از مرگ میلیون ها نفر بررسی می کند.

source

source

توسط funkhabari