منتشر شده در 2022/05/08
منتشر شده در 2022/05/08
مسئله بازیافت پره های یک توربین بادی از دیرباز پاشنه آشیل چرخه عمر آن بوده است. از این رو طراحی Zebra، یک تیغه 62 متری ساخته شده از یک رزین ترموپلاستیک قابل بازیافت و مواد فایبرگلاس جدید است.
[در ویدیو] ساخت باورنکردنی یک توربین بادی در زمان گذر نیروی باد یکی از انرژی های تجدیدپذیر است، بنابراین این یک شرط مطمئن است که این پارک در چند سال آینده توسعه خواهد یافت. مونتاژ یک توربین بادی طولانی است و نشان می دهد که چگونه این سازه ها یک جواهر تکنولوژیکی هستند، همانطور که در این ویدیو می بینیم.
اگر انرژی‌های تجدیدپذیر برای انتقال انرژی ضروری هستند، باید بخشی از یک رویکرد طراحی زیست‌محیطی جهانی برای ارتقای اقتصاد دایره‌ای و بازیافت باشند، همانطور که در مورد Zebra وجود دارد، که Vianney de Lavernée برای ما توضیح می‌دهد.، رئیس CSR در Engie . قابل تجدید .
Vianney de Lavernée، مدیر CSR Engie Renouvelables. © Engie
Vianney de Lavernée: انرژی‌های تجدیدپذیر با رویکرد CSR مرتبط هستند، زیرا ما می‌خواهیم آنها بیشتر و بیشتر در محیط طبیعی و انسانی خود ادغام شوند. آنها در واقع یکی از اهرم‌های پاسخگویی به چالش‌های انتقال انرژی، چه در سطح اجتماعی، مردم و سرزمین‌هایی که در آنها زندگی می‌کنند، بلکه در سطح طبیعی، به‌ویژه از طریق حفظ منابع و تنوع زیستی هستند . ما باید تأثیرات مثبت را بهینه کنیم و در نتیجه یک مدل احیاکننده ایجاد کنیم. انرژی های تجدیدپذیر نه تنها انتشار CO 2 را برای دستیابی به بی طرفی کربن کاهش می دهند، مانند جاه طلبی "صفر خالص" Engie در سال 2045، بلکه می توانند بخشی از منطق اقتصاد دایره ای باشند اگر طراحی زیست محیطی اجزای آنها را ترویج کنیم.
Vianney de Lavernée: خط مشی CSR ما را قادر می سازد تا عناصر کلیدی استراتژی بلندمدت خود را شناسایی کنیم و نوآوری ابزار اجرای آن است. انرژی‌های تجدیدپذیر به بلوغ رسیده‌اند، هیدرولیک برای چند دهه، اما اکنون نیز بادی و خورشیدی. بنابراین، نوآوری به ما امکان می دهد تا در توسعه آنها حتی بیشتر از این پیش برویم، بلکه آنها را بهتر در اکوسیستم خود ادغام کنیم: برای مثال، با قرار دادن انرژی خورشیدی در خدمت کشاورزی ، یا با استفاده از نیروی باد به عنوان اهرمی برای درک بهتر حیات وحش در اطراف سکونتگاه. حوزه.
Vianney de Lavernée: نوآوری اساساً از میدان شروع می شود تا موقعیت ها را باز کند. برای انجام این کار، ما به ایده‌های خوب متخصصان انرژی‌های تجدیدپذیر تکیه می‌کنیم و روش « آزمون و یادگیری » را اتخاذ می‌کنیم تا آنها را به واقعیت تبدیل کنیم. البته، ما همچنین یک شبکه مشارکتی با استارت آپ هایی ایجاد کرده ایم که روی موضوعات ما کار می کنند. با توجه به «کارآفرینی داخلی»، ما در داخل گروه بسیار خوش شانس هستیم که مجموعه بزرگی از پروژه‌ها را داریم که توسط کارکنان با انگیزه و درگیر رهبری می‌شوند. این به ما این امکان را می دهد تا زمانی که با مانعی در استراتژی توسعه خود مواجه می شویم، راه حل هایی نسبتاً سریع پیدا کنیم. به عنوان مثال برای شناسایی لانه های هیر توسط هواپیماهای بدون سرنشین در بالادست توسعه یک مزرعه بادی.
Vianney de Lavernée: گورخر در نتیجه یک تأمل استراتژیک در مورد سوال پایان عمر توربین های بادی متولد شد. فراتر از تعهدی که ما برای بازیابی محلی که آنها در آن نصب شده اند، مسئله بازیافت ناسل و تیغه ها باقی مانده است. این پاشنه آشیل نیروی باد بود. از 90 درصد قابلیت بازیافت، ما می‌خواستیم تا حد امکان به 100 درصد انرژی باد نزدیک شویم. برای انجام این کار، ما نمایندگانی از کل زنجیره ارزش را پیرامون یک رویکرد طراحی زیست محیطی گرد هم آورده ایم. هدف: تسهیل بازیافت پایان عمر، کاهش مصرف انرژی و ضایعات در طول مرحله تولید و بازیافت تیغه.
Vianney de Lavernée: پروژه Zebra (برای Zero wastE Blade ReseArch) در حال توسعه یک تیغه 62 متری است که از یک رزین ترموپلاستیک ساخته شده است، که به دلیل خواص قابل بازیافت اما همچنین شکل پذیری آن در دماهای پایین و مواد فایبرگلاس با دمای بالا شناخته شده است. در پایان عمر این دو جزء به راحتی از هم جدا می شوند. یک روش پیشرفته بازیافت شیمیایی جدا کردن فیبر از رزین و بازیابی یک رزین جدید بکر را ممکن می‌سازد، جایی که قبلا فقط نیمی از راه را از زمان سوختن رزین طی می‌کردیم. پروژه Zebra که در سال 2020 راه اندازی شد، یک کنسرسیوم منحصر به فرد به رهبری IRT Jules Verne را گرد هم می آورد که بازیگران اصلی صنعت و مراکز فنی از جمله Arkema، Canoe، Engie، LM Wind Power، Owens Corning و Suez را گرد هم می آورد.
Vianney de Lavernée: پس از یک سال توسعه، آزمایش مواد و آزمایش فرآیند در سطح زیرمجموعه، LM Wind Power بزرگترین تیغه ترموپلاستیک جهان را در کارخانه Ponferrada خود در اسپانیا طراحی و تولید کرده است. آزمایش‌های عمر ساختاری در مقیاس کامل در هفته‌های آینده آغاز می‌شود و اعتبار روش‌های بازیافت تا پایان دسامبر 2022 برنامه‌ریزی شده است. این پیشرفت‌ها در مورد موضوع پایان عمر نیز در برچسبی ادغام شده است که ما Engie ، در حال راه اندازی برای انرژی های تجدیدپذیر هستند: TED، برای انتقال انرژی پایدار. این شامل 9 تعهد است که منعکس کننده روش ما برای توسعه و بهره برداری با فضیلت از انرژی باد و خورشید است، ابتدا در فرانسه، فردا در سطح بین المللی.
!
از ثبت نام شما سپاسگزاریم.
خوشحالم که شما را در جمع خوانندگان ما دارم!
برق باد علاوه بر فتوولتائیک با Unéole به شهر می رسد

source

source

توسط funkhabari