طبق جدید‌ترین اخبار بازی، ماسایوشی یوکویاما که به عنوان رئیس استودیو Ryu Ga Gotoku شناخته می‌شود، اعلام کرده است که سری Yakuza (یاکوزا) تغییر نام داده و این مجموعه از این به بعد با نام Like a Dragon شناخته می‌شود.

از زمان آغاز به کار سری یاکوزا، این مجموعه نام‌های متفاوتی در ژاپن و سایر کشور‌های دنیا داشته است. نام اصلی این سری در ژاپن Like a Dragon است. این نام به زبان ژاپنی Ryu Ga Gotoku بوده که هم‌نام با استودیو سازنده آن است. این در حالی است که در سایر کشور‌های دنیا، مجموعه مذکور با نام سری Yakuza معرفی می‌شود. حال این روند تغییر پیدا کرده و استودیو Ryu Ga Gotoku با کنار گذاشتن نام یاکوزا، در سراسر دنیا سری مذکور را با اسم Like a Dragon در دسترس قرار می‌هد.

اکنون این سوال پیش می‌آید که چرا استودیو ریو گا گوتوکو چنین تصمیمی گرفته است؟ ماسایوشی یوکویاما، رئیس استودیو Ryu Ga Gotoku، در مصاحبه با رسانه IGN، در این مورد صحبت کرده و توضیح داده است که استفاده از هر دو عبارت Yakuza و Like a Dragon در نام بازی Yakuza: Like a Dragon، اساسا آزمایشی برای تغییر اسم مجموعه بوده است. لازم به ذکر است که اثر مذکور در ژاپن با نام بازی Ryu Ga Gotoku 7 شناخته می‌شود.

ماسایوشی یوکویاما در این مورد گفته است: «هفتمین بازی اصلی سری یاکوزا با نام بازی Yakuza: Like a Dragon منتشر شد. ما متوجه شدیم که اگر این اثر را به طور ناگهانی بدون عبارت Yakuza منتشر کنیم، بازیکنان گیج شده و می‌گویند که این بازی چیست؟ چه اتفاقی برای سری یاکوزا افتاده است؟ بازخورد‌ها نسبت به نام Like a Dragon بسیار مثبت به نظر می‌رسید. این امر به ما اعتماد به نفس داد که عبارت یاکوزا را حذف کنیم و مجموعه را با نام Like a Dragon ادامه دهیم».

سری Yakuza تغییر نام یاکوزا

سه بازی جدید Yakuza با نام Like a Dragon منتشر می‌شوند

ماسایوشی یوکویاما در ادامه توضیح داده است که حتی با وجود نمایش جنایات زیر‌زمینی، سری Like a Dragon دیگر لزوما روی یاکوزا تمرکز ندارد. این امر یکی از دلایلی است که استودیو Ryu Ga Gotoku نام یاکوزا را حذف و آن را با Like a Dragon جایگزین کرده است.

رئیس استودیو ریو گا گوتوکو در این مورد گفته است: «جایگزینی سری یاکوزا با Like a Dragon، دلایل داستانی نیز دارد. ما همچنان دنیای زیرزمینی جنایتکاران را نشان می‌دهیم، اما در واقع دیگر روی یاکوزا متمرکز نخواهیم بود. بنابراین منطقی است که عبارت یاکوزا را از نام سری حذف کنیم. اگر می‌خواستیم روند گذشته را ادامه دهیم، باید اثر جدید مجموعه را با نام Yakuza: Ishin معرفی می‌کردیم. این امر درست نیست؛ زیرا این بازی ارتباطی با یاکوزا ندارد. بنابراین نام Like a Dragon: Ishin برای این اثر منطقی‌تر است».

در سال‌های آینده بازی‌های جدیدی از سری Yakuza منتشر خواهد شد. اولین اثر جدید، بازی Like a Dragon: Ishin است که تاریخ 21 فوریه 2023 (2 اسفند) منتشر خواهد شد. پس از این اثر، بازی Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name در سال 2023 در دسترس قرار می‌گیرد. هشتمین بازی اصلی سری یاکوزا تحت عنوان بازی Like a Dragon 8 در سال 2024 ارائه می‌شود.

نظر شما در مورد تغییر نام سری Yakuza و یکسان شدن نام این مجموعه در سراسر جهان چیست؟ آیا موافق معرفی این سری با نام Like a Dragon هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Gamingbolt

نوشته استودیو سازنده سری Yakuza از تغییر نام آن به Like a Dragon می‌گوید اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

source

توسط funkhabari