گجت‌نیوز نوشت: قطار برقی FluxJet کانادا با سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت حتی از جت‌ها هم سریع‌تر است.
استارتاپ کانادایی «ترنسپاد» (TransPod) اخیراً از محصولی با نام «فلوکس جت» (FluxJet) رونمایی کرد که ترکیبی از هواپیما و قطار به شمار می‌رود. قطار تمام برقی FluxJet که با سرعت بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت و بدون انتشار هرگونه آلایندگی مسیر خود را طی می‌کند، تحولی در صنعت حمل و نقل کانادا به وجود خواهد آورد. این شرکت طی رویدادی در تورنتو مدلی از این قطار در مقیاس کوچک‌تر را به نمایش گذاشته و مدل آزمایشی روند برخاست و فرود را در مسیر حرکت خود انجام داده است.
بیشتر بخوانید:
فلوکس جت که سازنده‌اش آن را هواپیمای بدون بال معرفی کرده، بر پایه رشته جدیدی از فیزیک تحت عنوان «Veillance Flux» توسعه پیدا کرده است و از فناوری نوآورانه «انتقال برق بی‌تماس» بهره می‌برد. همچنین به سیستم‌های آیرودینامیک و پیش‌رانشِ طراحی‌شده به طور خاص برای کاهش اصطکاک مجهز شده است. در اصل با برقراری یک لوله خلاء این امکان برای پادهای شناور به صورت مغناطیسی فراهم می‌شود تا با سرعتی بیشتر از قطارها، خودروها و جت‌ها حرکت کنند.
این قطار از هواپیما سریع‌تر است/ سرعت وحشتناک ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت/ عکس
قطار برقی FluxJet کانادا گنجایش ۵۴ سرنشین به همراه ۲ ویلچر را دارد. ضمن اینکه از ۴ قفسه بار برخوردار است و تا ۱۰ تن بار را حمل می‌کند. این قطار الکتریکی در یک سیستم لوله‌ای اختصاصی با نام «خط ترنسپاد» مسافران را جابه‌جا خواهد کرد تا به سهم خود ترافیک جاده‌ها و بزرگراه‌های اصلی را سبک‌تر کند. فلوکس جت بی‌شباهت به شبکه قطار هایپرلوپ شرکت ویرجین با سرعت ۹۶۵ کیلومتر بر ساعتی نیست که در سال ۲۰۳۰ راه‌اندازی خواهد شد.
خط ترنسپاد در مکان‌های کلیدی و شهرهای بزرگ ایستگاه خواهد داشت و انتظار می‌رود هر دو دقیقه یک پاد عازم سفر شود. با توجه به شنیده‌ها، بلیط این قطار الکتریکی کانادایی حدود ۴۴ درصد ارزان‌تر از بلیط هواپیما خواهد بود. گذشته از این، پیش‌بینی می‌شود که پروژه قطار برقی FluxJet کانادا ۱۴۰ هزار شغل ایجاد کند و در طول ساخت و ساز ۱۹.۲ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی کانادا اضافه کند. ضمناً انتشار دی‌اکسید کربن را تا تقریباً ۶۳۶ هزار تن در سال کاهش خواهد داد.
۵۸۵۸
اگر بخواهیم از لوکس ترین هتل های تهران نام ببریم، ابتدا باید به هتل اسپیناس پالاس تهران اشاره کنیم.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

source

توسط funkhabari