دن آلن (Dan Allen) از جمله یوتیوبرهای مشهور در استریم تازه‌ای رسماً اعتراف به فاش کردن اطلاعات بازی Assassin’s Creed و دیگر بازی‌ها کرد. صفحه توییتر The Real Insider قبل از معرفی بازی‌های جدید سری اساسینز کرید، اسامی و جزئیات آن‌ها را فاش کرد. دن الن اعتراف کرده که پیمان‌نامه‌های عدم افشا (NDA) مختلفی را نقض کرده و بدون توجه به آن‌ها، اطلاعات محرمانه از بازی‌های معرفی‌نشده فاش کرده است.

کانال یوتیوب Dan Allan Gaming روی محتوای آموزشی، راهنمای قدم به قدم و واکنش بازیکنان و دیگر اطلاعات مربوط به بازی‌ها متمرکز است. صفحه توییتر اینسایدر واقعی اما به اطلاعات پشت‌پرده دسترسی دارد و از سال گذشته که فعالیت خود را آغاز کرده است، جزئیات مهمی در مورد بازی‌های جدید و رویدادهای مرتبط با ویدیوگیم فاش کرده است. افشاء تمامی بازی‌های Assassin’s Creed، یکی از مهم‌ترین اقدامات این صفحه توییتر بوده است.

هفته گذشته اتفاق مهمی در مورد افشا هویت واقعی ادمین صفحه Real Insider رخ داد. دن آلن اشتباهاً از حساب کاربری شخصی خود به یکی از توییت‌های این صفحه پاسخ داد. وی سریعاً متوجه اشتباه خود شد و توییت را پاک کرد، اما افرادی از توییت وی اسکرین‌شات گرفتند و اقدام اخیر او از چشم دیگران پنهان نماند. جیسون شرایر سپس تصاویری از این دو صفحه منتشر کرد و آن‌ها را مقایسه کرد. وی نوشت که ممکن است این تنها یک تصادف باشد.

دن الن افشاگر Assassin's Creed

افشاگر بازی Assassin’s Creed

دن آلن روز گذشته با انتشار ویدیویی خود را همان اینسایدر واقعی خواند و به دلیل رفتار خود عذرخواهی کرد. وی اعتراف به نقض پیمان‌های عدم افشاء با شرکت‌های بازی‌سازی کرد و گفت: «به دلیل اعمالم از تمام افراد عذر می‌خواهم. من شرم‌زده‌ام و از دست خودم مأیوس و ناراحتم. من مدتی مدتی را به فکر کردن در مورد تصمیمات خود خواهم پرداخت و این اتفاق دیگر رخ نخواهد داد. به افرادی که مرا در طی سال‌ها حمایت کرده‌اند باید بگویم که واقعاً از اینکه شما را ناراحت کردم، ناراحتم و معذرت می‌خواهم».

بسیاری از دنبال‌کننده‌‌ها به صحبت‌های دن آلن واکنش نشان دادند. بسیاری اظهار امیدواری کردند که او از اشتباه خود درس بگیرد و به استریم بازی ادامه دهد. عده‌ای نیز رفتار او را نقد کردند و افشا اطلاعاتی بازی مانند Assassin’s Creed را خلاف عرف حرفه‌ای دانستند. ژورنالیست‌های حوزه ویدیوگیم در واکنش نوشتند که بازی‌سازها به این فرد اعتماد کرده‌اند و اطلاعات محرمانه در اختیار وی قرار داده‌اند و وی این اعتماد را شکسته است.

تام هندرسون که خود نیز از جمله افشاگران معروف به‌حساب می‌آید از این رفتار دفاع کرده و می‌گوید که این اتفاق بالاخره رخ می‌دهد و پیمان NDA نمی‌تواند جلوی افشا اطلاعات را بگیرد. دن آلن به نقض چندین پیمان اشاره کرده که می‌تواند عواقب سنگینی برای او داشته باشد.

منبع: PCGAMER

نوشته افشاگر Assassin’s Creed با اظهار پیشمانی خود را معرفی کرد اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

source

توسط funkhabari