مدلی که برای عرضه در سال مالی ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده
گزارش جدید نشان می‌دهد که سونی در حال برنامه ریزی برای عرضه نسخه جدیدی از پلی استیشن ۵ است. طبق صحبت‌های تام هندرسون، طی سال مالی ۲۰۲۳ شاهد بازنگری در طراحی PS5 با یک چهارچوب جدید خواهیم بود.
این بازنگری که به صورت داخلی به آن چهارچوب D پلی‌ استیشن ۵ می‌گویند، از لحاظ سخت‌افزاری مشابه نسخه‌های فعلی کنسول است، اما مهم‌ترین شاخصه و تفاوت آن، داشتن دیسک درایو با قابلیت جداسازی است.
این دیسک درایو از طریق یک درگاه USB-C اضافی در پشت به کنسول متصل می‌شود. این موضوع اساسا کنسول جدید را جایی بین نسخه استاندارد و دیجیتالی قرار می‌دهد.
بر اساس این گزارش، نسخه جدید PS5 به تنهایی و همچنین از طریق یک بسته شامل دیسک درایو قابل جدا شدن در دسترس خواهد بود. خود درایو نیز برای خرید جداگانه در دسترس قرار می‌گیرد. این گزارش همچنین بیان می‌کند که درایو با سبک طراحی پلی استیشن ۵ مطابقت دارد و احتمالا بسیار سبک و کوچک خواهد بود.
در حالی که سونی هنوز هیچ بیانیه رسمی در این مورد ارائه نکرده، شایان ذکر است که با دیسک درایو جداشدنی، مدل جدید PS5 کمی باریک‌تر از مدل اصلی می‌شود. با فرض اینکه هیچ بخش دیگری از سخت‌افزار یا طراحی تغییری نداشته باشد، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این مدل جدید به نسخه دیجیتالی نزدیک‌تر باشد.
سونی در حال برنامه‌ریزی خط تولید بزرگ مدل جدید کنسول است و امیدوار است در سال مالی ۲۰۲۳ حدود ۱۸.۵ میلیون دستگاه تولید کند. مدل‌های اصلی پلی استیشن ۵ تولید خود را به ۱۲ میلیون دستگاه کاهش می‌دهند و در نهایت به نفع مدل جدید کنار گذاشته می‌شوند.
تماشا کنید: جی تی ای ۶ و هر چی ازش لو رفته
تماشا از یوتیوب ویجیاتو پلاس
ولی احتمالا تو ایران به اسم اینکه اینا اصل هستن و ساخته خود سونی هستن باید یه ۱۰ میلیونی هزینه کنی مثل اون هارد اکسترنال یک ترابایت ایکس باکس
کار خوب و خلاقانه ایه
من که اصلاً نفهمیدم میخوان چیکار کنن ؟؟ 🤔🤔
انتظار داریم نسل بعد هم همین طور باشه
ممنون
قیمت احتمالی دیسک درایو:۱۰۰۰۰ دلار
منطقیه – خوبه
قورت دادن با فشار مضاعف!
دردسرهای خارج از کانون توجه

source

توسط funkhabari