حالت تاریک
رصد زمین
سوات
CNES
نه
فضای تالس آلنیا
ارتفاع سنجی فضایی
تغییر آب و هوا
ارتفاع دریا
اخبار
6 دقیقه
تغییر عصر در ارتفاع سنجی فضا با ماهواره Swot که در ماه دسامبر به فضا پرتاب می شود. Swot که توسط Thales Alenia برای Cnes و NASA ساخته شده است، فناوری پیشرفتی را تعبیه کرده است که دانش چرخه آب را در مقیاس سیاره ای متحول خواهد کرد. دریاچه‌ها، رودخانه‌ها، مخازن و اقیانوس‌ها، 90 درصد آب‌های سطحی زمین بررسی خواهند شد. توضیحات کریستوف دوپلی، مدیر برنامه Swot برای TAS، و شارلوت امری، مهندس طراحی در CS Group فرانسه، که برای Cnes در ماموریت Swot کار می کند.
سی سال پس از پرتاب ماهواره Topex-Poseidon، که پس از آن نقطه شروع ارتفاع سنجی دقیق بود، Thales Alenia Space ماهواره Swot را به Cnes و ناسا تحویل داد. کریستف دوپلی، رئیس برنامه Swot توضیح می‌دهد که این مأموریت ادامه مأموریت‌های جیسون است و « اندازه‌گیری بسیار دقیق سطح اقیانوس‌ها را در یک دوره زمانی طولانی که نشانگر بسیار خوبی از تغییرات آب و هوایی است » ادامه خواهد داد. برای Thales Alenia Space. .
عصر جدیدی را در " مشاهده آب های سطحی قاره، دریاچه ها و رودخانه ها با دیدگاه های انقلابی در زمینه هیدرولوژی و اقیانوس شناسی قاره ای" می گشاید. این ماموریت ارتفاع‌سنجی پهناور توپوگرافی آب‌های سطحی اقیانوسی و قاره‌ای « باید انقلابی در این رشته به همان ترتیب بزرگی Topex-Poseidon ایجاد کند، که ما اولین اندازه‌گیری‌های دقیق افزایش سطح دریاها را مدیون آن هستیم. ما را آگاه کرد که تغییرات آب و هوایی در حال وقوع است."
همینطور ببینید
25 سال ارتفاع سنجی فضایی برای نظارت بر اقیانوس ها
پرتاب آن برای اوایل دسامبر بر روی یک پرتابگر SpaceX Falcon 9 برنامه ریزی شده است. این ماهواره در مداری با شیب 77.6 درجه در ارتفاع 890 کیلومتری و با قابلیت تکرار 20.86 روز حداقل به مدت سه سال نصب خواهد شد. از این ارتفاع، Swot هر 10 روز یک نقشه کامل، " امروزه منتشر نشده " از توپوگرافی سطوح آب اقیانوسی و قاره ای در مقیاس زمین تولید خواهد کرد!
پس از Topex-Poseidon، سری ماهواره‌های Jason 1، 2 و 3 و Sentinel 3 و 6 که مأموریت‌های نسل اول محسوب می‌شوند، Swot « ماهواره‌های ارتفاع‌سنجی نسل دوم » را راه‌اندازی می‌کند. مشخصه دومی با ارتفاع سنج های نواری بسیار بزرگ خواهد بود که استانداردی برای سایر ماهواره هایی خواهد بود که از Swot پیروی می کنند، در حالی که رادارهای ارتفاع سنجی فعلی به یک باند چند کیلومتری به صورت عمودی از ماهواره محدود می شوند.
Swot برای انجام ماموریت خود چندین ابزار از جمله رادار KaRIn برای تداخل سنج رادار باند Ka را سوار می کند. این بر اساس میراث تکنولوژیکی تداخل سنج‌های SAR ماموریت SRTM و ابزار WSOA است و " به طول 120 کیلومتر اجازه می‌دهد، یک شکاف تکنولوژیکی قابل توجه در مقایسه با ماموریت‌های قبلی ". Swot همچنین ارتفاع‌سنج نادر Poseidon (3C) را حمل می‌کند که بر روی دو فرکانس (باند Ku و C) کار می‌کند، مشابه فرکانس‌هایی که در Jason-3 حمل می‌شود.
همینطور ببینید
شاهکارهای شگفت انگیز ارتفاع سنجی فضا
Karin از دو آنتن SAR باند Ka (فرکانس 35.75 گیگاهرتز برای طول موج 8.6 میلی متر) تشکیل شده است که توسط یک دکل 10 متری سطوح را در زوایای فرود نزدیک به نادر بین 0.6 تا 3.9 درجه مشاهده می کند. کارین برای رسیدن به یک نوار به 120 کیلومتر، سطوح زمین را در دو سطح 50 کیلومتری، که هر کدام 20 کیلومتر از هم فاصله دارند، مشاهده می کند.
هدف Swot " مشاهده جهانی آب شیرین در قاره ها و اقیانوس ها با ظرفیت تفکیک 10 برابر بیشتر از ظرفیت های فعلی " است. این مأموریت ناشی از نیاز به توسعه ابزارهای جدید برای مشاهده دقیق آب های سطحی قاره است، " که ماهواره ها و ابزارهای فعلی اجازه نمی دهند ". برای هیدرولوژی، Swot اولین ابزار اندازه گیری است که به رصد سطوح قاره اختصاص داده شده است.
در زمینه اقیانوس شناسی، Swot باید " پوشش مکانی-زمانی داده ها را در مقایسه با ارتفاع سنج هایی که در حال حاضر استفاده می شود، با مشاهده به ویژه تغییرپذیری اقیانوس در مقیاس بینایی و دید بهتری از گردش اقیانوس " بهبود بخشد. شارلوت امری در پایان نامه خود، در حال حاضر یک مهندس طراحی در CS Group فرانسه، که برای Cnes در ماموریت Swot کار می کند.
درک گردش اقیانوس بسیار مهم است زیرا نیمی از گرما و کربن را از بالای اقیانوس به اعماق دریا منتقل می کند که یک فرآیند کلیدی در تغییرات آب و هوایی جهانی است. کریستوف دوپلی تاکید می کند که بهبود دقت اندازه گیری ها می تواند " ما را به کشف پدیده های جدیدی هدایت کند که بسته به ریزدانگی پدیده های مورد نظر نیاز به تفکیک بیشتر دارند ".
با بهبود مدل‌های گردش اقیانوس و به‌ویژه، درک بهتر پدیده‌های مقیاس کوچک، از جمله امواج، گرداب‌ها، جریان‌ها و جبهه‌های اقیانوس، داده‌های Swot برای " کشتیرانی، ماهیگیری و فعالیت‌ها. تجارت فراساحلی " مفید خواهد بود. آنها همچنین " طراحی مسیرهای تجاری جدید و اقتصادی تر در اقیانوس ها " را ممکن می سازند.
Swot داده های سطح زمین، آب های شیرین و شور را جمع آوری خواهد کرد. این به اندازه گیری اثرات تغییرات آب و هوایی کمک می کند. © NASA/JPL-Caltech، Cnes، Thales Alenia Space
در زمینه هیدرولوژی، قبل و بعد از Swot به نسبتی وجود خواهد داشت که ما نمی توانیم آن را اندازه گیری کنیم زیرا بازده علمی قول می دهد که "بسیار" باشد ! »
" یک Swot قبل و بعد در «نسبی است که ما نمی‌توانیم آن را اندازه‌گیری کنیم، زیرا بازده علمی «بسیار زیاد» به نظر می‌رسد!
شارلوت امری، که بر روی سهم داده‌های Swot برای بهبود مدل‌سازی هیدرولوژیکی در مقیاس بزرگ کار کرده است، تصریح می‌کند که Swot اولین تصاویر منسجم از تغییرات در ذخیره آب سطحی و جریان رودخانه را تولید خواهد کرد و مقدار قابل‌توجهی از آب‌های جدید را به ارمغان خواهد آورد. داده‌های مربوط به هیدرولوژی سطحی ، دریاچه‌ها، بدنه‌های آبی، نهرها و رودخانه‌ها، به طوری که تخمین در دسترس بودن آب سطحی را بهبود می‌بخشد .
با Swot، داده های منتشر نشده در دسترس خواهد بود " برای مطالعه رودخانه ها، به ویژه رودخانه هایی که نظارت ضعیفی بر روی زمین دارند، مجهز به ایستگاه های اندازه گیری درجا ضعیف هستند یا اطلاعات آنها به دلایل ژئوپلیتیکی با جامعه بین المللی به اشتراک گذاشته نمی شود ". علاوه بر این، Swot " اطلاعات مهمی در مورد تأثیر جریان ها و تغییرات آنها بر جوامع انسانی " ارائه خواهد کرد. این دانشمند نتیجه می گیرد که این اطلاعات شامل ویژگی های " سیل و خشکسالی در حوضه های نظارت ضعیف و همچنین تغییرات در جریان رودخانه های مرزی " است.
داده‌های Swot " مدیریت بهتر منابع آب و راه‌اندازی مدل‌های پیشگیری جدید برای بلایای طبیعی مرتبط با آب مانند سیل، طوفان، فرسایش خط ساحلی، اما همچنین مدل‌های پیش‌بینی را امکان‌پذیر می‌سازد. خطرات سیل، به عنوان مثال خشکسالی "، مایل است برجسته شود. کریستف دوپلی.
سوات فقط یک ماهواره علمی نیست. داده‌های آن در قلب چالش‌های توسعه پایدار و سازگاری بشر با تغییرات آب و هوا خواهد بود و برای کاربردهای بسیار متنوعی مفید است که بسیاری از آنها هنوز اختراع نشده‌اند . در واقع، " تخمین زده می شود که ما فقط برخی از برنامه هایی را می شناسیم که از داده های Swot استفاده می کنند "!
بر اساس قانون عملیات فضایی (LOS) که به طور قطعی در سال 2020 برای مقابله با مشکل زباله های فضایی لازم الاجرا شد، سوات اولین ماهواره ای خواهد بود که می تواند در پایان عمر خود از ورود مجدد کنترل شده به جو اطمینان حاصل کند. . ". همچنین باید بدانید که با توجه به جرم ماهواره، " بیش از 2 تن، از جمله 850 کیلوگرم نشان دهنده جرم ابزارها "، برخی از عناصر آن احتمالا در جو نابود نمی شوند. ورود مجدد کنترل شده در Swot این امکان را فراهم می کند که ماهواره را در 10 روز از مدار خارج کرده و فرود زباله های احتمالی را در یک منطقه غیر مسکونی تضمین کند. اما، این هزینه دارد. قابلیت اطمینان بی عیب و نقص پیشرانه و سیستم اویونیک در پایان عمر آن و 80 درصد از ذخایر سوخت حمل شده توسط ماهواره (366 کیلوگرم) به این کار اختصاص خواهد یافت. »
مقایسه و نکات
فنی
نرم افزار
روزهای آخر: آفیس 2021 و مایکروسافت ویندوز 10 را با قیمتی مضحک دریافت کنید!
خانه
خانه
Roborock Q7 Max: ربات جاروبرقی لحظه ای با قیمت مقرون به صرفه در Cdiscount است.
فنی
فنی
این هدست بلوتوث سونی با کاهش نویز قیمتی دارد که هرگز در Cdiscount دیده نشده است
فنی
VPN
بهترین VPN های 2022 – آنها را مقایسه کنید!
فنی
پرینتر سه بعدی
چاپگرهای سه بعدی – انتخاب 2022 ما
همتراز رمی دکورت
را 22 سپتامبر 2022
به طور خلاصه
مقایسه و نکات
فنی
نرم افزار
روزهای آخر: آفیس 2021 و مایکروسافت ویندوز 10 را با قیمتی مضحک دریافت کنید!
خانه
خانه
Roborock Q7 Max: ربات جاروبرقی لحظه ای با قیمت مقرون به صرفه در Cdiscount است.
فنی
فنی
این هدست بلوتوث سونی با کاهش نویز قیمتی دارد که هرگز در Cdiscount دیده نشده است
فنی
VPN
بهترین VPN های 2022 – آنها را مقایسه کنید!
فنی
پرینتر سه بعدی
چاپگرهای سه بعدی – انتخاب 2022 ما
انتخاب از
نوشتن
علوم
باستان شناسی
کشف استثنایی غار تشییع جنازه مربوط به دوران سلطنت رامسس دوم
مقاله
علوم
کائنات
سری جدید Swipe Into Space ما را در اسنپ چت بررسی کنید: آیا سیارک ها به زمین برخورد می کنند؟
مقاله
علوم
فضا
این قمر زحل همه چیز مورد نیاز خود را برای پناه دادن به زندگی دارد
مقاله
علوم
دسترسی به فضا
ArianeGroup از Susie رونمایی کرد، یک صحنه قابل استفاده مجدد جسورانه برای همه چیز، حتی پرواز سرنشین دار!
مقاله
علوم
دسترسی به فضا
آریان 6: مصاحبه عالی با دانیل نوینشواندر، مدیر حمل و نقل فضایی در ESA
مقاله
علوم
مریخ
چگونه می توان این تپه های شنی عجیب مشاهده شده در مریخ را توضیح داد؟
مقاله
علوم
انرژی هسته ای
هسته ای: SMR ها، راکتورهای مینیاتوری برای توزیع بهتر برق؟
مقاله
علوم
2022 بازگشت به مدرسه
5 نکته برای فصل سبز بازگشت به مدرسه
مقاله
فرهنگ را منتقل کند
قدیمی ترین حرفه در جهان است
برای دریافت آخرین اخبار ما یک بار در روز در خبرنامه روزانه مشترک شوید.
لینک های خارجی
کلید واژه ها
آب های شیرین
آب نمک
بیایید الهام بخش آینده باشیم
بیایید الهام بخش آینده باشیم
©2001-2022 Futura-sciences
کلیه حقوق محفوظ است – Madeinfutura Group

source

source

توسط funkhabari