حالت تاریک
گرم شدن کره زمین
مهندسی زمین
قطب شمال
قطب جنوب
اخبار
6 دقیقه
گرمایش زمین قطب های ما را بیش از حد گرم می کند. بنابراین ما رویای خنک کردن آنها را داریم. با تکیه بر تکنیک های مهندسی زمین. محققان می گویند از نظر فنی امکان پذیر است. اما برای یخبندان متخصص ما، هایدی سیوستره، این ایده چندان خوب نیست.
[در ویدیو] قطب شمال: 35 سال ذوب یخ های دریا که توسط ناسا دیده می شود در حالی که سال 2019 وعده می دهد سالی ناگوار برای دایره قطب شمال خواهد بود، انیمیشن جدیدی از ناسا تکامل یخ های دریا را در طول 35 سال گذشته، بین ژانویه 1984 تا ژوئیه 2019 نشان می دهد. کاهش قابل مشاهده در وسعت و ضخامت یخ که با گرم شدن کره زمین مرتبط است، سرد کننده است.
مهندسی زمین بار دیگر به میدان آمده است. همانطور که محققان قصد دارند با تزریق ذرات معلق در هوا به استراتوسفر قطب ها را خنک کنند – جزئیات زیر را بخوانید. با این ایده که در نتیجه آب شدن یخ ها و بالا آمدن سطح دریا به تاخیر بیفتد. من اقلیم شناس را نمی شناسم که فکر کند این نوع راه حل ایده خوبی است. » متخصص یخبندان ما، Heïdi Sevestre Heïdi Sevestre ، در اطراف بوته نمی زند. «سوالات زیادی توسط این فناوری‌های مهندسی زمین ایجاد می‌شود. »
«اول از همه مشکل واقعی حاکمیت وجود دارد. در واقع، چه کسی باید تصمیم بگیرد ؟ چه کسی باید مراقب اجرای پروژه باشد؟ خود محققین به آن اشاره می کنند. بدون ارائه هیچ پاسخ واقعی.
مزاحم. اما این دشواری بدون سؤالات دیگری که این ایده مطرح می کند تقریباً هیچ نخواهد بود. ابتدا به صورت محلی قطب شمال ده ها هزار سال است که مسکونی شده است. محدود کردن میزان نور خورشید که این جمعیت ها دریافت می کنند، پیامدهای مستقیمی بر زندگی روزمره آنها خواهد داشت. و فراتر از منطقه قطبی، به طور کلی تر نیز. «چنین راه حلی – اگر بتوان آن را چنین نامید – به معنای واقعی کلمه آب و هوای ما را در یک قطره قطره قرار می دهد. پس از آن متوقف کردن تزریق ذرات معلق در هوا به جو – به دلیل کمبود بودجه یا به دلیل درگیری یا موارد دیگر – می تواند تنها در چند سال باعث گرم شدن ناگهانی چندین درجه شود. »
اما چیزی که هایدی سیوستره و اقلیم شناسان از آن می ترسند این است که اجرای چنین فناوری هایی ما را از مشکل واقعی منحرف می کند. استفاده از مهندسی زمین، خنک کردن قطب ها با تزریق ذرات به استراتوسفر، ناگزیر می تواند بخشی از "گناه" ما را برای سوزاندن سوخت های فسیلی از بین ببرد. زیرا عواقب آنی دیگر چندان سنگین به نظر نمی رسد. در حالی که بسیار مهم است که همه ما به خاطر داشته باشیم که سوخت های فسیلی علت مشکلات آب و هوایی ما هستند. آنها همچنین مسئول بسیاری از نگرانی های سلامتی ما هستند. فراموش نکنیم که ذرات ریز ناشی از احتراق این منابع یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در جهان باقی مانده است . ناگفته نماند نشت نفت، نشت نفت همراه با آن، آلودگی خاک و غیره. »
برای خنک کردن قطب ها، همانطور که می توانید تصور کنید، نیازی نیست به فکر روشن کردن یک تهویه مطبوع غول پیکر باشید. از سوی دیگر، محققان به طور جدی در حال بررسی استقرار آن مانند یک چتر بزرگ هستند. عملیاتی که اکنون آن را از نظر فنی امکان پذیر می دانند. اما به چه قیمتی؟
مقاله توسط Nathalie Mayer Nathalie Mayer منتشر شده در 2022/09/19
در قطب جنوب قطب جنوب ، "یخچال پایان جهان" به یک نخ آویزان است. و گرینلند به تازگی یک قسمت از ذوب بی سابقه یخ را تجربه کرده است. تحت تأثیر گرمایش جهانی ، دما به سمت قطب ها افزایش می یابد. ترس از عواقب فاجعه بار در سراسر سیاره.
آب شدن یخ. بالا آمدن آب ها برای جلوگیری از این عواقب است که محققان سال ها بر روی پروژه های تا حدی دیوانه وار به نام مهندسی زمین کار می کنند. ژئومهندسی؟ دیوید کیت، فیزیکدان دانشگاه هاروارد (ایالات متحده آمریکا)، به مناسبت کنفرانس تدکس در سال 2007، گفت: "چه کاری می توانیم انجام دهیم… اگر به انجام هیچ کاری ادامه دهیم." اجرای فناوری‌هایی که قصد دارند عمداً آب و هوای ما را تغییر دهند. بدون نیاز به محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای، انتشار گازهای گلخانه ای .
همینطور ببینید
ژئومهندسی آب و هوا: ایده خوب یا بد؟
آئروسل ها را به استراتوسفر تزریق کنید. این یکی از تکنیک های مهندسی زمین است که توسط برخی از محققان برای محدود کردن گرمایش زمین توسط انسان در نظر گرفته شده است. تکنیکی که تا آن زمان فکر می‌کردند باید در سطح جهانی پیاده‌سازی شود و تصور می‌کنند اکنون می‌توانند استقرار آن را به تنها قطب‌ها محدود کنند. در واقع، پروژه ها واضح تر می شوند. از آنجایی که یک تیم، هنوز از دانشگاه هاروارد، حتی پیشنهاد می کند که معکوس کردن روند گرمایش جهانی در این مناطق به ویژه آسیب دیده که قطب هستند، می تواند امکان پذیر و ارزان باشد.
برای انجام این کار، محققان قصد دارند حدود 13 میلیون تن ذرات آئروسل میکروسکوپی – دی اکسید گوگرد – را به جو تزریق کنند. از هواپیماهایی که در ارتفاع 13000 متری از سطح دریا پرواز می کنند. همه در عرض های جغرافیایی 60 درجه، عرض های جغرافیایی شمالی و جنوبی. تقریباً در عرض جغرافیایی آنکوریج، آلاسکا یا پاتاگونیای جنوبی. با هدف بازگشت مستقیم به فضا، بخش کوچکی از تابش خورشیدی تابش خورشیدی که به مناطق قطبی می رسد. به خصوص در روزهای طولانی بهار و اوایل تابستان. نوعی چتر غول پیکر.
همینطور ببینید
اصلاح آب و هوای قطب شمال، آیا امکان پذیر است و آیا ایده خوبی است؟
محققان حتی جت هایی را که می توان از آنها استفاده کرد را شناسایی کرده اند. ناوگانی متشکل از 125 نفر از جدیدترین تانکرهای ارتفاع بالا – مانند Sail-43K – دمای قطب ها را تا 2 درجه در سال کاهش می دهد. برای مبلغ ناچیز 11 میلیارد دلار در هر سال سرمایه گذاری شود. یک مجموع! اما در عین حال کمتر از یک سوم هزینه ای که همان عملیات در کل سیاره خواهد داشت و بخش کوچکی از بودجه ای که باید برای دستیابی به انتشار خالص صفر اختصاص داده شود.
با این حال، آیا مقایسه منطقی است؟ به گفته خود نویسندگان این مطالعه، نه کاملاً. این آسپرین آسپرین است، نه پنی سیلین پنی سیلین . آنچه ما پیشنهاد می کنیم جایگزینی برای کربن زدایی نیست. زیرا تزریق ذرات گوگرد به اتمسفر، تلاش خوبی برای درمان بیماری هاست، بدون اینکه نگران علل آن باشیم.
برخی از طرفداران مهندسی زمین استدلال می کنند که فرصتی برای حداقل به تاخیر انداختن افزایش سطح دریا. با این تفاوت که هیچ کس دقیقاً نمی داند چنین عملیاتی چه عواقبی می تواند داشته باشد.
همینطور ببینید
ژئومهندسی مانند یک حجاب ایدئولوژیک است که بر جامعه ما انداخته شده است.
محققان دانشگاه هاروارد قصد دارند اثرات ناخواسته را دقیقاً با تزریق ریزذرات خود در مناطق بسیار کم جمعیت و جایی که زمین کشاورزی کمیاب است محدود کنند تا خطر فعل و انفعالات را به حداقل برسانند. زیرا باید بدانید که گوگرد دی اکسید گوگرد در سطح بالایی باعث تهوع، استفراغ، معده درد ، معده درد و آسیب به مجاری هوایی و ریه ها می شود . همچنین می تواند بر عملکرد محصول تأثیر منفی بگذارد. و همچنین چرخه آب .
و نه تنها در کنار قطب ها. اکثر کارشناسان در این زمینه اطمینان می دهند که "آنچه در قطب شمال اتفاق می افتد در قطب شمال نمی ماند" . این منطقه به دلیل نقش خود به عنوان یک تنظیم کننده واقعی آب و هوای جهانی شناخته شده است.
همینطور ببینید
آیا تزریق گوگرد به جو ما را از گرم شدن کره زمین نجات می دهد؟
Slimane Bekki، محقق در CNRS، که مدتی پیش از او در مورد تزریق گوگرد به استراتوسفر سؤال کرده بودیم، سپس به وضوح به ما هشدار داد: "ما می توانیم مشکل را در همه جهات تغییر دهیم. ما باید انتشار گازهای گلخانه ای خود را کاهش دهیم. و وقتی می گویم کم کن، حالا منظورم تهاجمی است. نه به شکل حاشیه ای که تاکنون انجام داده ایم. زیرا در واقعیت، مطمئن باشید: هیچ طرح اضطراری برای آب و هوا بیشتر از یک سیاره اضطراری وجود ندارد. »
مقایسه و نکات
خانه
لوازم خانگی
معامله خوب: جاروبرقی چوبی Shark IZ201EUT با قیمت کاهش یافته در Cdiscount!
فنی
فنی
Cdiscount: قیمت پایین برای صفحه نمایش گیمر PC Samsung C24RG50FZR
خانه
خانه
قیمت گردگیری ربات جاروبرقی Blaupunkt Bluebot Xtreme توسط Cdiscount
خانه
پمپ استخر
پمپ های استخر – انتخاب ما
خانه
جاروبرقی بدون کیسه
جاروبرقی های بدون کیسه – برندگان ما
توسط ناتالی مایر
را 21 سپتامبر 2022
به طور خلاصه
مقایسه و نکات
خانه
لوازم خانگی
معامله خوب: جاروبرقی چوبی Shark IZ201EUT با قیمت کاهش یافته در Cdiscount!
فنی
فنی
Cdiscount: قیمت پایین برای صفحه نمایش گیمر PC Samsung C24RG50FZR
خانه
خانه
قیمت گردگیری ربات جاروبرقی Blaupunkt Bluebot Xtreme توسط Cdiscount
خانه
پمپ استخر
پمپ های استخر – انتخاب ما
خانه
جاروبرقی بدون کیسه
جاروبرقی های بدون کیسه – برندگان ما
انتخاب از
نوشتن
سیاره
اقیانوس
موجودات عجیب، نرم و آبی رنگی در اعماق اقیانوس کشف شدند
مقاله
سیاره
زمين شناسي
Exploratorium: کشف شراب آتشفشانی
مقاله
سیاره
حیوانات
سگ ها دنیا را چگونه می بینند
مقاله
سیاره
آلودگی
آلوده ترین شهرداری های فرانسه کدامند؟
مقاله
سیاره
تنوع زیستی
فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که بیش از همه سرزمین خود را تخریب می کند
مقاله
سیاره
زمين شناسي
شراب بورگوندی: طعم یک دریای استوایی باستانی
مقاله
سیاره
حیوانات
آنها با فیبر نوری به نهنگ ها گوش می دهند
مقاله
فرهنگ را منتقل کند
قدیمی ترین حرفه در جهان است
برای دریافت آخرین اخبار ما یک بار در روز در خبرنامه روزانه مشترک شوید.
مقالات Nos
همچنین بخوانید
سیاره
افزایش سطح آب دریا
برفک در این منطقه از قطب جنوب می تواند بسیار ساده تر از آنچه دانشمندان فکر می کردند فعال شود
اخبار
16/09/2022
سیاره
قطب جنوب
"یخچال انتهای جهان" در قطب جنوب با نخ آویزان شده است!
اخبار
11/09/2022
سیاره
قطب شمال
تحقیقات نشان می دهد که قطب شمال بسیار سریعتر از حد انتظار گرم می شود!
اخبار
15/08/2022
سیاره
قطب شمال
قطب شمال: کلاهک یخی گرینلند طی 20 سال 4700 میلیارد تن یخ از دست داده است.
اخبار
07/02/2022
سیاره
اقلیم شناسی
در قلب یخ، اسرار آب و هوا
مورد
13/12/2021
سیاره
اقلیم شناسی
هر آنچه باید در مورد اثر گلخانه ای بدانید
مورد
20/05/2015
سیاره
حرفه های زیست محیطی
اقلیم شناس
کار
19/02/2020
سیاره
گرم شدن کره زمین
کاهش گازهای گلخانه ای برای جلوگیری از گرمایش زمین؟
پاسخ سوال
03/10/2010
لینک های خارجی
همچنین ببینید
گرم شدن کره زمین قطب جنوب
گرم شدن کره زمین قطب جنوب
قطب جنوب قطب شمال
گرم شدن قطب شمال
گرم شدن کره زمین
علم فکر نمی کند
ایده خوب یا بد وام دانشجویی
در ابتدا بی سر و صدا می آیم بدون اینکه کسی به آن فکر کند
کلید واژه ها
لهستانی ها
تزریق ذرات گوگرد
دانشگاه هاروارد
لنگرگاه
پاتاگونیا
انتشار گازهای گلخانه ای
استراتوسفر
تعاریف مرتبط
بیایید الهام بخش آینده باشیم
بیایید الهام بخش آینده باشیم
©2001-2022 Futura-sciences
کلیه حقوق محفوظ است – Madeinfutura Group

source

source

توسط funkhabari