حالت تاریک
سیاره
حیوانات
عکاس
طبیعت
تنوع زیستی
ششمین انقراض دسته جمعی
حیات وحش
کرگدن
پستاندار
رپورتاژ
اخبار
7 دقیقه
آمی ویتال، عکاس آمریکایی برای نشنال جئوگرافیک ، از لحظات غم انگیزی که زندگی کرد، لباس پانداها برای غذا دادن به نوزادان و نجات برخی از حیوانات در حال انقراض به ما می گوید.
آمی ویتال با پوشش درگیری‌های کوزوو، کشمیر کشمیر و فلسطین شروع کرد، سپس به حیات وحش و گیاهان علاقه‌مند شد، سپس اخیراً مرگ سودان، آخرین کرگدن سفید در شمال جهان، گزارشی بسیار تکان دهنده است. او برنده پنج جایزه ورلد پرس فوتو شده است و روی پروژه های متعددی کار کرده است که آگاهی از تهدیدات حیات وحش را افزایش می دهد، و همچنین برای کمک به حفاظت از حیوانات و جهان طبیعی کمک مالی جمع آوری کرده است.
همینطور ببینید
سودان، آخرین کرگدن سفید شمالی نر درگذشت
از زمانی شروع شد که من کودکی به طرز دردناکی خجالتی و درونگرا بودم که واقعاً از مردم و از این دنیا می ترسیدم. برداشتن دوربین این «قدرت فوق العاده» را به من داد و به رشدم کمک کرد، اما به من اجازه داد روی افراد دیگر تمرکز کنم. من همیشه این حس کنجکاوی را داشتم اما خیلی می ترسیدم. من سپاسگزارم که عکاسی عکاسی را کشف کردم، زیرا این چیزی است که به من قدرت و قدرت گوش دادن به دیگران را داد. وقتی بیشتر به داستان گویی علاقه مند شدم و به قدرت انتقال داستان هایم از طریق نوشتن و عکس پی بردم، متوجه شدم که می توانم صدای دیگران را تقویت کنم. این یک چیز زیبا برای کشف است.
" دیدن یک عکس زیبا فوق العاده است اما باید معنی داشته باشد
کاملا. دیدن یک عکس زیبا فوق العاده است اما باید معنی داشته باشد. عکاس بزرگترین ارتباط دهنده است. این فراتر از کشورها، فرهنگ ها و مذاهب است و می تواند چیزی باشد که همه ما را به هم متصل می کند. احساس می کنم اگر بخواهیم این توانایی را داریم که چیزهایی را که ما را از هم جدا می کند ببینیم. اما اگر کمی عمیق‌تر بگردید و همچنین به دنبال چیزهایی باشید که ما را به هم متصل می‌کند و انسانیت مشترک ما را به ما یادآوری می‌کند، آن‌ها نیز وجود دارند. اینها داستانهایی هستند که من دنبال آنها هستم.
ابتکار New Big 5 یادآوری زیبا و تکان دهنده است که تمام طبیعت و تمام زندگی در این سیاره در خطر است. اگر گونه‌های بزرگ و کاریزماتیک سفیران فوق‌العاده‌ای هستند، ما باید کل دنیای حیوانات را تقویت و عمومی کنیم. این سیاره یک قایق کوچک زندگی مشترک ماست و ما با هم در این سیاره هستیم. همه ما باید برای مراقبت از گیاهان و موجوداتی که روی زمین زندگی می کنند، هر چه در توان داریم انجام دهیم . آنها همسفر و تنها دوستان ما در این جهان عظیم هستند . خوشبختی آینده ما به همه آنها بستگی دارد.
من هنوز هم سعی می کنم او را پردازش کنم زیرا او تأثیر زیادی روی من داشت. او دقیقاً همان کاری را کرد که من انتظارش را داشتم: او مردم را بیدار کرد. چیزی که خیلی دلخراش بود اینه که وقتی به عکس نگاه میکنی تشخیص میدی که انسانها هم محافظ و هم نابود کننده هستن . متوجه می شوید که این فقط مرگ این موجود باستانی و مهربان نیست، بلکه مرگ همه ماست. ما در برابر چشمان خود شاهد آن هستیم .
وقتی به این عکس نگاه می‌کنم و وقتی به آن لحظه فکر می‌کنم، این احساس گناه عمیق را نیز احساس می‌کنم، زیرا همه ما بخشی از مشکل هستیم. ما نیز می توانیم بخشی از راه حل باشیم، اما در حال حاضر، همه ما بخشی از این مشکل هستیم. این لحظه با یک حیوان نمادی از کاری است که ما با این سیاره و با همه موجودات زنده روی آن از جمله انسانیت انجام می دهیم.
من فقط چتربازی چتربازی نمی کنم. من ده سال است که روی این داستان کار می کنم و واقعاً با جامعه محلی و سایر جوامع در شمال کنیا برای افزایش آگاهی و کمک به آنها برای دریافت بودجه برای انجام کارهای مهم خود کار کرده ام. این جوامع، این مردم، این حیوانات من را می شناختند. سودان مرا شناخت زیرا زمان زیادی را با او و مربیانش گذراندم.
" آینده در دستان ماست. ما نمی توانیم بیکار بنشینیم و فکر کنیم که شخص دیگری قرار است این مشکل را حل کند.
من برگشتم تا داستان آنها را بارها و بارها تعریف کنم، در این درخواست ناامیدانه از مردم که به سادگی بگویند: « آینده در دستان ماست. ما نمی توانیم بیکار بنشینیم و فکر کنیم که شخص دیگری قرار است این مشکل را حل کند
ما شاهد سطحی از ویرانی هستیم که هرگز ندیده ایم. ما در ششمین انقراض دسته جمعی هستیم. این بار انسانیت به تنهایی مسئول است. فکر کردن به آن خیلی ناراحت کننده است. می‌خواهم آن‌ها را تشویق کنم که به این دنیا نگاه کنند و متوجه شوند که هنوز دیر نشده است.
همینطور ببینید
سافاری، لوری مارکر، فرشته نگهبان یوزپلنگ ها را نجات می دهد
در زیر ویدیویی را مشاهده می کنید که توسط Ami Vitale Ami Vitale در پناهگاه فیل Reteti گرفته شده است:
این یک چرخش خوب است. داستانی که آنقدر دلخراش بود که به سختی می‌توانستم بدون گریه درباره‌اش صحبت کنم، داستانی که تقریباً مرا نابود کرد، به طرز جادویی تبدیل به داستان امید شد. به نظر می رسد این حیوان ممکن است از انقراض بازگردانده شود. کنسرسیومی بین‌المللی از دانشمندان و حافظان محیط زیست – موسسه لایب‌نیتس برای تحقیقات باغ‌وحش و حیات وحش، آزمایشگاه آوانتیا در ایتالیا، کنسرواتوار اول پژتا، خدمات حیات‌وحش کنیا و پارک سافاری Dvůr Králové در جمهوری چک – همه با هم برای بازیابی کار می‌کنند. تخم های آخرین دو کرگدن سفید شمالی ماده.
همینطور ببینید
عمل IVF برای کرگدن های سفید شمالی
آنها تخم‌های نابالغ را برداشت می‌کنند و سپس باید با هواپیما بپرند و ظرف 24 ساعت آنها را به این آزمایشگاه در ایتالیا منتقل کنند. آنها آنها را جوجه کشی می کنند، منتظر می مانند تا بالغ شوند و آنها را از نطفه یخ زده آخرین نرهایی که دیگر زنده نیستند بارور می کنند. در واقع، آنها قبلاً دو جنین زنده ایجاد کرده اند که در نیتروژن مایع منجمد شده اند . در حال حاضر برنامه هایی برای انتقال آنها در آینده نزدیک به کرگدن سفید جنوبی به عنوان مادر جایگزین وجود دارد. دوره نهفتگی که برای ایجاد یک نوزاد لازم است چند سال است، اما امید این است که آنها بتوانند نوزادان را با آخرین دو کرگدن سفید شمالی ماده زندگی کنند.
این علم واقعا مهم و انقلابی است، نه تنها در کرگدن های سفید شمالی استفاده می شود، بلکه می تواند بسیاری از گونه های دیگر را از انقراض نجات دهد.
از شکار غیرقانونی گرفته تا از دست دادن زیستگاه و تغییرات آب و هوایی، در حال حاضر چیزهای زیادی در ذهن ما وجود دارد. ایده ای که در میان عکاسان و دوستداران محیط زیست که برای پروژه New Big 5 با آنها صحبت می کنم مدام مطرح می شود این است که یا می توانید کاری انجام دهید یا کاری انجام ندهید.
با انجام کاری، انرژی زیادی به شما می دهد و شروع می کنید به تمام کارهایی که می توانید انجام دهید. قدرت یک فرد واقعی است. صد در صد. من آن را بارها و بارها در این داستان ها می بینم. در سطح شخصی، به همه ما کمک می کند تا بر این ناامیدی عمیق غلبه کنیم. در واقع من دیگر تلویزیون نگاه نمی کنم. بیرون می روم و با مردم آنجا درگیر می شوم. این به من دید متفاوتی از این دنیا می دهد. مهم است که بفهمیم چه اتفاقی در حال رخ دادن است.
" ما می توانیم خیلی کارها را انجام دهیم. نشستن و انجام هیچ کاری بدترین انتخاب ممکن است
تغییر اقلیم واقعی است. ما در اطراف خود با نرخ انقراض باورنکردنی روبرو هستیم. بیایید فقط با این هدایت نشویم، بیایید هر روز از رختخواب بلند شویم، راه های دیگری برای الهام بخشیدن به خود پیدا کنیم، به کسانی که در حال مبارزه هستند کمک کنیم. ما می توانیم خیلی کارها انجام دهیم. دور هم نشستن و انجام هیچ کاری بدترین انتخاب ممکن است.
همینطور ببینید
به حیواناتی که می خواهید در 5 بزرگ جدید عکاسی حیات وحش بگنجانید رأی دهید
آیا میدانستید؟
پادکست New Big 5 Project با آمی ویتال در اینجا.
همچنین برای کشف رسانه‌ها، مصاحبه‌ها، مقالات، گالری‌های عکس و پادکست‌ها، از جمله موارد دکتر جین گودال، استیو مک‌کاری، موبی، تیم لامان، دکتر پائولا کاهومبو، استیو وینتر، فرویزا فرهان، جوئل سارتور، ملیسا، در رسانه‌های " New Big 5 "، مصاحبه‌ها، مقالات، گالری‌های عکس و پادکست‌ها. گرو و بسیاری دیگر.
 
مقایسه و نکات
فنی
فنی
تلویزیون هوشمند Polaroid: به لطف این طرح خوب French Days، 130 یورو صرفه جویی کنید
فنی
نرم افزار
روزهای آخر: آفیس 2021 و مایکروسافت ویندوز 10 را با قیمتی مضحک دریافت کنید!
فنی
فنی
PC Gamer: قیمت Acer Nitro در سقوط آزاد در Cdiscount
خانه
چراغ دیواری داخلی
چراغ های دیواری داخلی – مقایسه کننده 2022 ما
فنی
میکروفون
میکروفون جدید؟ انتخاب ما 2022
توسط دوست حیاتی
را 22 سپتامبر 2022
به طور خلاصه
مقایسه و نکات
فنی
فنی
تلویزیون هوشمند Polaroid: به لطف این طرح خوب French Days، 130 یورو صرفه جویی کنید
فنی
نرم افزار
روزهای آخر: آفیس 2021 و مایکروسافت ویندوز 10 را با قیمتی مضحک دریافت کنید!
فنی
فنی
PC Gamer: قیمت Acer Nitro در سقوط آزاد در Cdiscount
خانه
چراغ دیواری داخلی
چراغ های دیواری داخلی – مقایسه کننده 2022 ما
فنی
میکروفون
میکروفون جدید؟ انتخاب ما 2022
انتخاب از
نوشتن
سیاره
بریتنی
سواحل شمال فرانسه با پاراگلایدر
مقاله
سیاره
اقیانوس
موجودات عجیب، نرم و آبی رنگی در اعماق اقیانوس کشف شدند
مقاله
سیاره
حیوانات
ستاره راک است یا سوسک؟
مقاله
سیاره
گرم شدن کره زمین
ژئومهندسی برای خنک کردن قطب ها؟ "هیچ یک اقلیم شناس فکر نمی کند این ایده خوبی است"
مقاله
سیاره
زمين شناسي
Exploratorium: کشف شراب آتشفشانی
مقاله
سیاره
حیوانات
سگ ها دنیا را چگونه می بینند
مقاله
سیاره
آلودگی
آلوده ترین شهرداری های فرانسه کدامند؟
مقاله
سیاره
تنوع زیستی
فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که بیش از همه سرزمین خود را تخریب می کند
مقاله
فرهنگ را منتقل کند
قدیمی ترین حرفه در جهان است
برای دریافت آخرین اخبار ما یک بار در روز در خبرنامه روزانه مشترک شوید.
مقالات Nos
همچنین بخوانید
سیاره
جانور شناسی
کرگدن سوماترا نمرده است: در بورنئو پیدا شد
اخبار
22/03/2016
سیاره
کرگدن
IUCN می گوید که جمعیت کرگدن سیاه در حال افزایش است
اخبار
20/03/2020
سیاره
جانور شناسی
کرگدن ها در خطر انقراض توسط ماهواره ها محافظت می شوند
اخبار
1396/11/15
سیاره
جانور شناسی
دانشمندان زنگ خطر را به صدا در می آورند: ناپدید شدن گونه ها در حال شتاب گرفتن است
اخبار
03/06/2020
سیاره
کرگدن
تام آخرین کرگدن نر سوماترا در مالزی درگذشت
مختصر
01/06/2019
سیاره
جانور شناسی
دوگونگ ها، حیوانات جادویی، در معرض خطر انقراض
مورد
26/04/2021
سیاره
جانور شناسی
آیا حیوانات فرهنگ دارند؟
مورد
2018/03/15
سیاره
جانور شناسی
فیل: بزرگترین حیوان خشکی امروزی
مورد
19/07/2021
همچنین ببینید
ششمین انقراض
تنوع زیستی انقراض
آیا انسان جزئی از طبیعت است
کرگدن پشمالو
کرگدن سیاه
آیا باید مراقب قطعیت های خود باشیم که اصلاح شده است
ماهیت یک راه حل
برای تهیه محلول سودا چه محلولی باید اضافه کرد
کلید واژه ها
انقراض دسته جمعی
پنج بزرگ
گونه های در معرض تهدید
گونه های در معرض خطر
شکار غیرقانونی
تخریب زیستگاه طبیعی
تعاریف مرتبط
بیایید الهام بخش آینده باشیم
بیایید الهام بخش آینده باشیم
©2001-2022 Futura-sciences
کلیه حقوق محفوظ است – Madeinfutura Group

source

source

توسط funkhabari