طبق جدید‌ترین اخبار بازی، شرکت Marvel قصد ندارد دنیای سینمایی خود را در قالب بازی‌های ویدیویی تکرار کند. این امر بدان معنا است که بازی های مارول از جمله Spider Man و Iron Man دارای جهان مشترک نبوده و هر اثر در دنیای خاص خود جریان دارد.

دنیای سینمایی مارول موسوم به MCU با وجود تمامی مشکلات و ضعف‌ها، در بین عموم مخاطبین بسیار محبوب است. فیلم‌ها و سریال‌های متعددی که با اقتباس از کاراکتر‌های شرکت Marvel ساخته شده‌اند، موجب محبوبیت بیش از اندازه این شخصیت‌ها شده‌اند. بنابراین، تعجب‌آور است که شرکت مارول هیچ برنامه‌ای برای ارائه دنیایی مشابه MCU در قالب بازی‌های ویدیویی ندارد.

بیل روزمن، نائب رئیس مارول گیمز، در مصاحبه با رسانه gamesindustry.biz توضیح داده است که بازی‌های در حال ساخت توسط شرکت EA، استودیو Insomniac Games و سایر بازی‌سازان، در یک جهان مشترک جریان ندارند. این امر از آن جهت بوده که Marvel Games قصد نداشته است با محدودیت‌های استفاده از یک دنیای مشترک، سازندگان را به دردسر بیندازد. در عوض بیل روزمن و مارول گیمز می‌خواهند به بازی‌سازان آزادی عمل دهند تا داستان خاص خود را روایت کنند.

نائب رئیس Marvel Games در این باره گفته است: «طرفداران به طرز شگفت‌انگیزی با مولتی ورس آشنا بوده و پذیرای آن هستند. ما انواع و اقسام دنیا‌ها را در اختیار داریم. هم اکنون تمامی این دنیا‌ها رنگ واقعیت گرفته و ما می‌خواهیم به تمامی سازندگان این آزادی را بدهیم که داستان خود را روایت کنند. ما نمی‌خواهیم شرایطی را به وجود بیاوریم که به سازندگان بگوییم نمی‌توانید ماه را منفجر کنید؛ زیرا استودیو دیگری در بازی خود به ماه نیاز دارد. ما قصد داریم آزادی عمل را در اختیار تمامی سازندگان قرار دهیم که بتوانند داستان خود را به خود تصویر بکشید.»

بازی های مارول جهان مشترک Spider Man و Iron Man

در سال‌های آینده تعداد بازی های مارول افزایش خواهد یافت

در سال‌های اخیر آثار اقتباسی فوق‌العاده‌ای با محوریت شخصیت‌های مارول منتشر شده که از بین آن‌ها می‌توان به Marvel’s Spider-Man و Marvel’s Guardians of the Galaxy اشاره کرد. در سال‌های آینده تعداد بیشتری از این بازی‌ها منتشر خواهد شد که برخی از آن‌ها جزو مورد‌انتظار‌ترین آثار محسوب می‌شوند. استودیو Insomniac Games هم‌اکنون در حال ساخت بازی‌های Spider Man 2 و Wolverine است. به تازگی استودیو Motive به صورت رسمی ساخت بازی Iron Man را تایید کرد. همچنین شایعه شده است که استودیو مذکور یک اثر اقتباسی بر اساس شخصیت بلک پنتر خواهد ساخت. اخیرا استودیو Skydance Media اقدام به معرفی بازی کاپیتان آمریکا و بلک پنتر کرده است. امی هنیگ که به واسطه خلق سری Uncharted شناخته می‌شود، نویسندگی این اثر را بر عهده دارد.

بر اساس گفته‌های بیل روزمن، هیچ‌یک از آثار معرفی شده در یک جهان مشترک جریان ندارند. به همین دلیل هر قدر مشترک بودن دنیای بازی‌های آیرون من (محصول شرکت الکترونیک آرتز) و ولورین (محصول استودیو اینسامنیاک گیمز) هیجان‌انگیز است، اما امکان‌پذیر نخواهد بود. همیشه این احتمال وجود دارد که یکی از استودیو‌ها لایسنس چندین شخصیت را به دست آورده و داستان‌های آن‌ها را در یک دنیای مشترک روایت کند.

نظر شما در این مورد که بازی های مارول مثل Spider Man و Iron Man دارای جهان مشترک نیستند، چیست؟ آیا از این امر استقبال می‌کنید یا تکرار MCU در قالب بازی‌های ویدیویی را ترجیح می‌دهید؟ به نظر شما دنیای مشترک بازی‌های اقتباسی از مارول چه مزایا یا معایبی دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: The Gamer

نوشته بازی های مارول دارای جهان مشترک نیستند اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

source

توسط funkhabari