با کنار رفتن محمد بنا از رأس امور کشتی فرنگی، بارقه‌ای از امید در بین مدعیان جوان و آینده دار تیم ملی بوجود آمده تا بتوانند عادلانه با حضور در مسابقات انتخابی به حقشان برسند.
به گزارش خبرنگار مهر، بی تردید با کناره گیری محمد بنا از سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی و انتخاب سرمربی جدید، بسیاری از مدعیان پشت خط مانده و مغضوب می‌توانند با امید و انگیزه بالایی برای تصاحب دوبنده تیم ملی وارد گود شوند.
در طول سالیان اخیر که سکان هدایت تیم ملی کشت فرنگی در دست محمد بنا قرار داشت، شاهد طلوع امیدبخش و غروب زودهنگام مدعیانی بودیم که با هزار امید و آرزو به این عرصه آمدند اما خیلی زود در سایه انتصاب و نگاه شخصی سرمربی قبلی در نحوه چیدمان تیم ملی، محو و ناپدید شدند.
حالا این جماعت پشت خط مانده و ناامید با تغییرات اخیر در رأس امور کشتی فرنگی، امید فراوانی به بازگشت دارند و می‌توانند بدون دغدغه در رقابتهای انتخابی شرکت کنند. رقابتهایی که باید بطور حتم از سوی حسن رنگرز و کادر فنی جدی گرفته شود و فرصت را عادلانه به تمام مدعیان و پتانسیل کشتی فرنگی کشورمان بدهد.
بازگشت عدالت و اتحاد به سیستم معیوب کشتی فرنگی
هر چند انتصاب در تیم ملی کشتی فرنگی گاهی اوقات با نتایج درخشان و طلایی همراه بود، اما همین انتصاب به از بین رفتن نسل ارزشمند و جوانی انجامید که می‌توانست هم اکنون جانشین بزرگان کشتی فرنگی باشد و مدعیان آن یکی پس از دیگری دوبنده تیم ملی را دست به دست کنند. اتفاقی که به دلیل نگاه خودمحور سرمربی پیشین رخ نداد و باعث شد ستارگان کشتی فرنگی ایران با مثل علی ارسلان مهاجرت کنند یا مثل برخی دیگر از اوج جوانی، خانه نشین و منزوی شوند. کشتی فرنگی ایران علاوه بر ستارگانش، اتحاد و همدلی تیمی را هم از دست داده بود و با کمی دقت بر حال و احوال تیم می‌شد فهمید، یکپارچگی و اعتماد بین کادر فنی و کشتی‌گیران جای خود را به بدبینی و کدورت داده بود.
حال با توجه به میراث مدیریتی محمد بنا در کشتی فرنگی، حسن رنگرز به عنوان سکان‌دار جدید تیم ملی باید نگاه ویژه و جدی به فرایند انتخابی داشته باشد و آب از دست رفته را به جوی بازگرداند.
به عقیده بسیاری از کارشناسان و اهالی کشتی، محمد بنا از حضور در رأس امور کشتی فرنگی اشباع شده بود و این رشته مدتهاست نیاز به تغییر داشت. به همین دلیل نباید تصمیم فدراسیون کشتی در این عرصه را احساسی و عجولانه خواند، چراکه سیستم کهنه و معیوب مدیریتی کشتی فرنگی سالهاست تشنه این تغییرات بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

source

توسط funkhabari