سلب مسئولیت: ویجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.
این یک حقیقت مسلم است که دو فاکتور هوش مصنوعی (AI) و Machine learning  نقش بسیار مهمی در تمامی لحظات زندگی ما ایفا می کنند. این دستگاه های هوشمند هستند که تصمیم می گیرند چه ساعتی سیستم های گرمادهی و نور را برای ما روشن کنند. شبکه های اجتماعی از الگوریتم های پیچیده استفاده می کنند تا بدانند کدام اخبار را به ما نشان دهند. حتی زمانی که ما در خواب هستیم، هوش مصنوعی با استفاده از تجهیزات هوشمند مانند   Google Home و Apple Watchها، مشغول کنترل الگوهای خواب ما هستند.
دو فاکتور ML و AI به آرامی نحوه تعامل ما با تکنولوژی را تغییر داده اند. این تکنولوژی ها بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما شده اند، امکان استفاده از ترجمه سریع و همزمان و همچنین استفاده از چت بات های مجازی توسط افراد سالمند، نمونه هایی از این موارد می باشند. دنیای امنیت سایبری در دهه گذشته با بهره گیری از هوش مصنوعی و Machine learning در اپلیکیشن های مختلف مانند مقابله با بدافزارها، شناسایی اسپم و تهدیدات ایمیل، آنالیز ترافیک شبکه، سیستم تشخیص چهره و بسیاری موارد دیگر در صدر قرار گرفته بود.
برای پرداختن به این دو واژه از تعاریف بسیار ساده شروع می کنیم. Machine learning بدین معناست که کامپیوترها قادر به تصمیم گیری در بخشی ار عملکردهای خود هستند. این امر مستلزم ورودی هایی مانند دانش و داده های آموزشی است؛ در حالی که هوش مصنوعی (AI)، اعمالِ دانشِ آموخته شده است. هوش مصنوعی در تلاش است چالش های تکنیکی یا تجاریِ مبتنی بر داده ها را برطرف کند و به کاربران در فرایند تصمیم گیری کمک کند. در صورت نیاز می توان از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل سریعِ مجموعه ی بسیار بزرگی از داده ها استفاده کرد که هرگز، مغز انسان توانایی پردازش آن ها را ندارد.
سوالی که مطرح می شود این است که آیا هوش مصنوعی کامل و بدون نقص است؟ در پاسخ باید گفت همیشه این طور نیست. همان طور که تمامیت و کامل بودنِ برنامه های کامپیوتری، به برنامه نویس آن بستگی دارد، AI و ML نیز به اطلاعاتی که به آن ها داده می شود، وابسته هستند. در برخی از الگوریتم های AI که داده های اشتباه وارد شده است، چت بات ها (chatbot) دچار عملکرد نامناسب شده اند. با اینکه هنوز کارهای زیادی برای پیشرفت می توان انجام داد، اما این الگوریتم ها می توانند مزایای قابل توجهی را نسبت به انسان ها که ممکن است خطاهای زیادی مرتکب شوند، ارائه دهند.
شواهد زیادی مبنی بر استفاده ی مهاجمان سایبری از هوش مصنوعی در ایجاد گونه های جدید بدافزارها وجود ندارد، هرچند که از فاکتورهای “هوش مصنوعی” و “Machine learning” در سایر زمینه ها مانند نمونه های ذیل استفاده می شود تا اقدامات امنیتی نادیده گرفته شود.
بهتر است موارد استفاده ای که قصد دستیابی به آن را دارید، هنگام انتخاب راهکارهای امنیتی در نظر بگیرید. درک چگونگی تکامل تهدیدات و تاکتیک هایی که استفاده می شوند، اهمیت دارند. دلیل عدم موفقیت در مقابله با تهدیدات با وجود سرمایه گذاری های هنگفت بر روی راهکارهای امنیتی نیز باید بررسی شود.
ظهور بدافزارهای heuristicsو adaptive را می توان یک تغییر بزرگ در صنعت بدافزار محسوب کرد به طوری که نیاز به هوش مصنوعی را ایجاد کرد. حجم بدافزارها از تعدادی که به صورت دستی مدیریت می شد، بلافاصله به رشد تصاعدی رسید. بنابراین الزام برگزیدنِ هوش مصنوعی و Machine learning به منظور پشتیبانی از تحلیلگران بدافزار به وجود آمد.
فورتی نت بیش از یک دهه است که از هوش مصنوعی در محصولات و خدمات خود استفاده می کند. در ضمن در حوزه های ذیل، فاکتورهای AI و ML را به کار گرفته است:
فورتی نت بیش از یک دهه پیش، تکنولوژی های Machine learning و هوش مصنوعی را در دستور کار خود قرار داده و در محصولاتی نظیر فایروال فورتی آنالایزر (Fortianalyzer) های خود نیز استفاده می نماید . پلتفرم یکپارچه امنیت فورتی نت (Fortinet Security Fabric) این دو فناوری را در حوزه هایی به کار می گیرد که بیشترین سود را برای کاربران داشته باشد. همچنین می تواند در محیط فیزیکی برای بررسی ترافیک وب، جمع آوری داده های مفید برای مرکز NOC، استفاده از قابلیت تشخیص چهره، در فضای ابری برای بررسی کمپین های مخرب، تشخیص حملات zero-day و بسیاری موارد دیگر به کار گرفته شود. لازم به ذکر است فایروال های نسل جدید فورتی نت و همچنین پلتفرم Security Fabric بر پایه Machine learning بنا شده اند. مشتریان فورتی نت می توانند در حوزه تجارب بهینه، نوآوری و مزایای رقابتی اعتماد کاملی به آن داشته باشند. در ضمن فورتی نت به ارائه راهکارهای نوآورانه مبتنی بر Machine learning برای مشتریان ارزشمند خود ادامه خواهد داد.
یک واعظ، سایبورگ و لوسیفر به بار می‌روند
استارلینک یک دروغ بزرگ به کاربران ایرانی

source

توسط funkhabari