رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گفت: هزینه‌های هنگفتی برای ارائه آموزش مجازی ایجاد شده که نباید بگذاریم قابلیت استفاده از آموزش مجازی از بین برود.‌
دکتر حسن کریمی مزرعه شاهی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال تحصیلی جدید، با توجه به سپری کردن دو سال کرونایی و آموزش مجازی، سال دشواری خواهد بود. البته ما از اردیبهشت امسال آموزش را به صورت آموزش حضوری ارائه دادیم و با توجه به تاکیدات وزیر علوم، در سال تحصیلی جدید نیز آموزش به صورت حضوری خواهد بود. 
وی با اشاره به آموزش ترکیبی، ادامه داد: در دانشگاه‌های تراز اول، زیرساخت‌های بسیار خوبی برای آموزش مجازی ایجاد شده و با هزینه‌های هنگفت قابلیت ارائه آموزش مجازی ایجاد شده که نباید بگذاریم این قابلیت از بین برود. بنابراین از آموزش مجازی در کلاس‌های حل تمرین، کلاس‌های کمکی و در شرایط خاص مانند آلودگی هوا استفاده خواهیم کرد. زیرا معتقدیم آرام آرام باید این فرهنگ را ایجاد کرد که با توجه به شلوغی‌های شهر تهران و ترافیک‌، بیشترین بهره‌برداری و استفاده از آموزش مجازی شود. به عنوان مثال، تجربه نشان داد که کیفیت جلسات دفاعیه به صورت مجازی، کمتر از حضوری نیست.
رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تاکید کرد: آموزش در کلاس‌های عملی و کلاس‌های مهم قطعا به صورت حضوری است تا کیفیت این کلاس‌ها افت نکند. 
وی با اشاره به وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، خاطرنشان کرد: وضعیت خوابگاه‌های ما بد نیست. با بازگشت دانشجویان به آموزش حضوری دانشگاه ناگزیر شدیم خوابگاه‌ اجاره کنیم. برای سال تحصیلی جدید نیز خوابگاه‌هایی را اجاره کرده‌ایم و ظرفیت پذیرش دانشجو تقریبا به پیش از شیوع کرونا بازگشته است. ولی مسائل مالی خوابگاه‌ها بسیار اذیت کننده است. در اردیبهشت امسال، بسیاری از خوابگاه‌ها تغییر کاربری داده بودند و یا تعطیل شده بودند که کم کم به حالت عادی بازمی‌گردند. البته ما امسال با یک خَیِّر خوابگاه‌ ساز توافق کرده‌ایم، زمین در اختیارشان گذاشته‌ایم و ساخت و ساز خوابگاه‌ دخترانه دانشگاه را با ظرفیت ۱۷۲ نفر آغاز کرده‌ایم که قرار است تا پایان شهریور سال آتی افتتاح شود. 
انتهای پیام

source

source

توسط funkhabari