copy
تغییرات مینی مپ Call of Duty Modern Warfare 2 در حالی که نظرات منفی بسیاری را به دنبال داشت، به عقیده توسعه دهندگان روش‌هایی جدید برای مبارزات مهیج‌تر را ایجاد کرده است. در ادامه نگاهی به نقطه نظر کاربران و البته توسعه دهندگان در این بازی خواهیم داشت.
طی هفته‌ای که گذشت، شاهد انتشار نسخه بتای بازی Call of Duty Modern Warfare 2 بودیم که نظر میلیون‌ها کاربر را جلب کردد و سبب دریافت اطلاعاتی بسیار مهم توسط توسعه دهندگان شد تا بتوانند مشکلات این بازی را پیش از انتشار نسخه نهایی برطرف کنند. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این بازی، مینی مپ (Mini-Map) یا نقشه بازی بود. اگر این بازی را تجربه کرده باشید، به احتمال بسیار زیاد متوجه شده‌اید که دشمنان پس از شلیک کردن در نقشه بازی نمایان نمی‌شوند که به عقیده بسیاری تصمیم بسیار عجیب و بد از طرف توسعه دهندگان، یعنی استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) است. در راستای اعتراضات کاربران به این تصمیم، تیم توسعه دهندگان اعلام کرد که آن‌ها قصد تغییر طراحی نقشه بازی را ندارند!
همانطور که اشاره شد تصمیم بر مخفی باقی ماندن جایگاه دشمن در نقشه پس از شلیک گلوله یکی از داغ‌ترین بحث‌ها درباره بخش بتای Call of Duty Modern Warfare 2 بود و بسیاری خواستار تغییر این تصمیم شدند. ما برای سال‌های طولانی شاهد ظاهر شدن حریف در نقشه بازی پس از شلیک گلوله بودیم و تغییر ناگهانی این رویه می‌تواند سبب گیج شدن کاربران شود. از سوی دیگر، اطلاعات به دست آمده از نقشه بازی برای کاربران، به خصوص کاربرانی که این بازی را در سطح حرفه‌ای دنبال می‌کنند بسیار حیاتی است.
تیم اینفینیتی وارد به تازگی اعلام کرده که دشمنان تنها در صورت فعال شدن UAV نمایان خواهند شد و این در حالی است که ما در گذشته با شلیک هر گلوله‌ای شاهد ظاهر شدن حریف در نقشه بازی بوده‌ایم! تیم اینفینیتی وارد در این باره نوشت:
ما قصد نداریم کاربران را پس از شلیک گلوله مجازات کنیم!
اینفینیتی وارد قصد دارد کاربران را بیش از پیش مجبور به استفاده از هوش و اطلاعات خود کند تا کمتر به جعبه گوشه صفحه خود خیره شوند! این حقیقت عیان است که طی سال‌های گذشته با توجه بیشتر به نقشه بازی، توجه کاربران به صفحه اصلی بازی و سلاح خود کاهش یافته است.
لازم به ذکر است که اینفینیتی وارد هیچ دلیل صد در صدی برای این موضوع ارائه نداده، با تمام این اوصاف حذف مینی مپ به منظور توجه بیشتر به بازی و توجه کمتر به مینی مپ تا حد بسیار زیادی قابل قبول است. با این حال، چنین موضوعی بیشتر برای کاربرانی کاربردی بوده که پول زیادی صرف خرید تجهیزات حرفه‌ای کرده و کاربرانی که از وسایل ارزان قیمت و کم کیفیت‌تر استفاده می‌کنند، می‌توانند به شدت در بازی متضرر شوند!
بسیاری از کاربران بر این باورند مکانیسمی که مشکل نداشت را نباید تغییر می‌دانند اما اینفینیتی وارد بر تصمیم خود مصمم بوده و علاقه‌ای به تغییر آن ندارد. به این نکته نیز باید اشاره داشت که تغییرات پرک‌ها و افزونه‌های سلاح‌ها در بازی Call of Duty Modern Warfare 2 سبب تغییراتی عمده در گان پلی بازی خواهد شد و بدون شک ما پس از عرضه نسخه نهایی بازی شاهد نکات مثبت و منفی خواهیم بود که پیش‌تر با آن‌ها روبه رو نشده بودیم و نتیجه آن‌ها می‌تواند سبب کاهش یا افزایش لذت تجربه این بازی شود.
با توجه به عزم جزم اینفینیتی وارد، باید ادامه نسخه بتای بازی Call of Duty Modern Warfare 2‌ را به همین شکل پیش ببریم. باید به این نکته نیز اشاره داشت که مشکلات دیگری نیز از این بازی استخراج شده که امیدواریم اینفینیتی وارد هر چه زودتر آن‌ها را برطرف کرده و حتی اگر در نسخه بتا حاضر بودند، شاهد آن‌ها در نسخه نهایی بازی نباشیم تا کاربران از این بازی مورد انتظار فاصله نگیرند.
بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در تاریخ ۲۸ اکتبر سال ۲۰۲۲، برابر با ۶ آبان ماه سال ۱۴۰۱ برای کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴، کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵ و رایانه شخصی به انتشار خواهد رسید. نظر شما درباره تغییرات مینی مپ Call of Duty Modern Warfare 2 چیست؟ فکر می‌کنید این تغییرات سبب مهیج‌تر شدن دنیای کالاف دیوتی می‌شوند؟ منتظر نظرات شما هستیم.source

توسط funkhabari