از روزنامه نگاری غیرانتفاعی حمایت کنید.
دانشمندان امسال در حال بررسی افزایش سطح آب دریاها، قابلیت سکونت جهان های بیگانه، چگونگی تکامل موهای مجعد و چگونگی جلوگیری از ابتلا به کروناویروس بعدی هستند.
اعتبار تصویر: داستان های فردی را در زیر ببینید
توسط
7 ساعت پیش
الهام با هیچ قانون تعیین شده ای بازی نمی کند. می تواند از هر جایی بیاید و در زمانی که کمترین انتظار را داشته باشد ضربه بزند. اولین اشاره به یک ایده بزرگ می تواند در فرورفتگی های ذهن باقی بماند و مردم را به روش های دوربرگردان جلو ببرد.
لیست SN 10: Scientists to Watch یک مطالعه مختصر در مورد الهام است. برای هفتمین سال، ساینس نیوز 10 دانشمند در اوایل و اواسط شغلی را به نمایش می گذارد که با کنجکاوی و حس شگفتی خود هدایت می شوند و برای حل برخی از بزرگترین مشکلات جهان حرکت می کنند. هر کدام در زمینه انتخابی خود علامتی می گذارند. مارکوس سیمیس کوستا با الهام از زیبایی که در ویدئویی از یک جنین در حال رشد در طی کلاس علوم راهنمایی دید، به دنبال درک چگونگی تمایز سلول ها در طول رشد است. این آسمان پرستاره در اسکاتلند بود که رابین وردزورث، دانشمند سیاره‌شناسی را وادار کرد تا بررسی کند که آیا و چگونه حیات ممکن است در جای دیگری از کیهان زنده بماند یا خیر. و برای جکی آسترمن، عشق به ریاضیات و فضای باز او را به سمت فیزیک و سپس زمین درونی سوق داد – و در نهایت تغییر آب و هوا.
سرفصل‌ها و خلاصه‌ای از آخرین مقالات Science News ، به صندوق ورودی شما تحویل داده شده است
با تشکر از شما برای ثبت نام!
مشکلی در ثبت نام شما وجود داشت.
هر سال ما به دنبال نامزدی SN 10 از برندگان جایزه نوبل، اعضای آکادمی ملی علوم و دانشمندان قبلی SN 10 هستیم. نام‌های امسال از آن افراد برجسته و سپس برخی از آنها آمده است. برای اولین بار، نامزدهای خود را به روی دانشمندان دیگر و عموم مردم گشودیم و وسعت فهرست خود را گسترش دادیم. این به یک خدمه تاثیرگذار دیگر هدایت می شود – بسیاری از آنها نیز الهام بخش دیگران هستند.
تینا لاسیسی، انسان‌شناس زیست‌شناسی، که تکامل تنوع انسانی را مطالعه می‌کند، یک برنامه استودیوی دیجیتال PBS را میزبانی می‌کند و یک صدای محبوب در TikTok است. او می خواهد افراد رنگین پوست را تشویق کند تا سؤالات مهمی برای آنها بپرسند. او می گوید: «تحقیق، جستجوی من است. کارلوس آرگوئلز-دلگادو، فیزیکدان نوترینو، مشتاق حمایت از دانشجویان فیزیک است که الگوهایی شبیه به خود ندارند. "این در مورد تسلیم نشدن است، درست است؟" آرگوئل می گوید. Smruthi Karthikeyan، مهندس محیط زیست، دانش‌آموزان دبستانی را به تلاش‌های خود برای ردیابی ویروس کرونا کشاند و به آنها اجازه داد که ربات‌های جمع‌آورنده فاضلاب را نام ببرند.
جرقه های زیادی برای ایده های جدید در این داستان های دانشمندان وجود دارد. امیدواریم آنها نیز به شما الهام بخش باشند. – الیزابت کویل
کارلوس آرگوئلز-دلگادو به دنبال ذرات فراتر از مدل استاندارد است.
ادامه مطلب
جکی آسترمن به دنبال سرنخ هایی از افزایش سطح دریا به زمین جامد است.
ادامه مطلب
کریستوفر بارنز قصد دارد یک واکسن جهانی برای کرونا ایجاد کند.
ادامه مطلب
جوزپ کورنلا برای جستجوی کاتالیزورهای جدید و بهتر، مرزها را می شکند.
ادامه مطلب
امیلی جیکوبز هورمون های جنسی را برای ابهام زدایی از مغز زنان مطالعه می کند.
ادامه مطلب
Smruthi Karthikeyan برای پیشی گرفتن از COVID-19 به فاضلاب روی آورد.
ادامه مطلب
تینا لاسیسی می خواهد بداند که چگونه و چرا موهای مجعد تکامل یافته اند.
ادامه مطلب
هویجیا لین ثابت کرد که «جام مقدس» رمزنگاری امکان پذیر است.
ادامه مطلب
مارکوس سیمیس کوستا معتقد است که جنین در حال رشد "بهترین معلم ما" است.
ادامه مطلب
رابین وردزورث می پرسد که آیا جهان های بیگانه می توانند میزبان زندگی باشند؟
ادامه مطلب
آیا می خواهید فردی را برای لیست بعدی SN 10 معرفی کنید؟ نام، وابستگی و چند جمله در مورد آنها و کارشان را به sn10@sciencenews.org ارسال کنید.
سوالات یا نظراتی در مورد این مقاله دارید؟ به ما در feedback@sciencenews.org ایمیل بزنید
Science News در سال 1921 به عنوان یک منبع مستقل و غیرانتفاعی اطلاعات دقیق در مورد آخرین اخبار علم، پزشکی و فناوری تاسیس شد. امروز، ماموریت ما یکسان است: توانمندسازی مردم برای ارزیابی اخبار و دنیای اطرافشان. این توسط Society for Science منتشر شده است، یک سازمان غیرانتفاعی عضویت 501(c)(3) که به مشارکت عمومی در تحقیقات علمی و آموزش اختصاص دارد (EIN 53-0196483).
© Society for Science & the Public 2000–2022. تمامی حقوق محفوظ است.
مشترکین، آدرس ایمیل خود را برای دسترسی کامل به آرشیو اخبار علمی و نسخه های دیجیتال وارد کنید.
مشترک نیستید؟
الان یکی شو

source

source

توسط funkhabari