از خرچنگ ها گرفته تا کرم ها، طیف وسیعی از حیوانات با موفقیت از استتار برای جلوگیری از شناسایی شدن توسط شکارچیان گرسنه استفاده می کنند اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که برخی از استراتژی های استتار موثرتر از سایرین هستند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مقایسه بین روش‌های مختلف استتار نشان می‌دهد که استتار به عنوان اجسام خاص در محیط، بهترین راه برای پنهان ماندن است.
استتار عموماً در دشوار کردن شکار برای شکارچیان مؤثر است، زمان جستجوی آنها را بیش از ۶۲ درصد افزایش می دهد و میزان حمله آنها به طعمه را تا بیش از ۲۷ درصد کاهش می دهد و در کمک به شکار برای فرار از شکارچیان تا ۳۰۰ درصد موثر است.
یک حشره پنهان شده به سادگی با محیط اطراف خود ترکیب می شود، خواه کف اقیانوس، کف جنگل، برگ یا پوست درخت باشد. گاهی اوقات استتار حشرات آنقدری قوی است که به نظر می رسد حیوان ناپدید می شود!
عکسl حشراتی که ناپدید می‌شوند!
همانطور که از نام آنها پیداست، این حشرات شبیه به شاخه یا چوب هستند و برخی از گونه هایی که در مناطق استوایی زندگی می کنند شبیه به برگ هستند. آنها در همه جای زمین به جز پاتاگونیا و قطب جنوب یافت می شوند. وقتی آنها از حرکت باز می ایستند، مانند وقتی که یک شکارچی را در نزدیکی احساس می کنند، تقریباً غیرممکن است که آنها را ببینید. بیش از ۳۰۰ گونه از این نوع حشره وجود دارد و طول آنها از ۰.۵ اینچ تا ۱۲ اینچ متغیر است.
مشروح این گزارش را اینجا بخوانید.
227227
شرکت دانش بنیان کنترل فرایند رادمان و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در سومین نمایشگاه ایران پلاست تفاهم‌نامه همکاری در زمینه‌ی طراحی و ساخت سیستم‌های انتقال مواد و بسته‌بندی واحدهای تولید پلی‌الفین امضا کردند.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

source

توسط funkhabari