حالت تاریک
گاز گلخانه ای
زیست بوم
گرم شدن کره زمین
اخبار
7 دقیقه
در دریای بالتیک، اخبار بد به نظر می رسد که یکی دیگر را دنبال می کنند. اکنون مقامات به ما می گویند که نشت چهارم در یکی از خطوط لوله گاز نورد استریم شناسایی شده است.
[در ویدیو] تجسم انتشار متان در سیاره در ویدئو: انتشار متان بر اساس مناطق کره زمین و منابع و همچنین تخمین وزن انتشار بر اساس عرض جغرافیایی.
از ابتدای هفته، گاز از سه نشت کشف شده در خطوط لوله گاز نورد استریم 1 و 2، خطوط لوله گازی که روسیه و آلمان را به هم متصل می کند و تا همین اواخر اروپا را از این انرژی فسیلی تامین می کرد، فرار کرده است. گارد ساحلی سوئد ساعاتی پیش اعلام کرد که نشت چهارم کشف شده است. در نورد استریم 2. نزدیک یکی از نشت هایی که قبلاً در نورد استریم 1 مشاهده شده بود.
به یاد بیاورید که نورد استریم 2، اگرچه در حال بهره برداری نبود، با گاز پر شده بود. یک گاز فسیلی که به همین دلیل در حال حاضر به مقدار بیشتری به دریای بالتیک نشت می کند. قبل از رسیدن به جو . با عواقب آن بر محیط زیست و آب و هوا که قبلاً ذکر کردیم (مقاله ما را در زیر بخوانید).
کارشناسان امیدوارند که بتوانند پهپادهای زیر آب را به محل حادثه بفرستند تا دلایل این نشت ها را مشخص کنند و شاید گرفتگی را در نظر بگیرند. برخی دیگر بر این باورند که خطوط لوله گاز "برای همیشه گم شده اند". همه متفق القول هستند که تا زمانی که اوضاع آرام نشده است، نزدیک شدن برای چند روز دشوار خواهد بود.
چند ساعت پس از کشف نشتی های عظیم در خطوط لوله گاز نورد استریم 1 و 2، مسیر خرابکاری ممتاز به نظر می رسد. اما سوال دیگری بی پاسخ مانده است. حالا، میلیون ها متر مکعب گاز فسیلی که می تواند فرار کند، چه باید کرد؟
مقاله توسط Nathalie Mayer Nathalie Mayer در تاریخ 2022/09/28 منتشر شده است
در جلوی تحقیقات با هدف تعیین منشأ نشت هایی که دیروز در خطوط لوله گاز نورد استریم 1 و 2 – خطوط لوله گازی که روسیه را به آلمان وصل می کنند و گاز فسیلی اروپا را تامین می کنند – شناسایی شد، همه چیز در حال روشن تر شدن است. زلزله شناسان زلزله شناسان انفجارهایی را که روز سه شنبه دریای بالتیک را لرزاند، ثبت کردند. پیشنهاد می کند که نشت ها می تواند نتیجه یک اقدام عمدی باشد.
و اگر صداهای خاص هر گونه خطری را برای جمعیت و محیط زیست حذف کند، دیگران همچنان در تعجب هستند.
اگر دریچه‌های نورد استریم 2 واقعاً باز نمی‌شدند و دریچه‌های نورد استریم 1 در پایان ماه اوت بسته می‌شدند، این دو خط لوله گاز در واقع هنوز مملو از گاز فسیلی – اساساً متان ( CH4 ) بودند. بین دو دریچه، کمتر از 400 کیلومتر لوله وجود نخواهد داشت. و حداقل فشار فشار حفظ شد.
بسیاری از ابهامات باقی مانده است، از جمله در مورد دمای گاز فسیلی در خطوط لوله گاز، سرعت نشت آن و میزان جذب میکروب های میکروب هایی که دریای بالتیک را پر می کنند. به نظر می رسد نورد استریم 2 حاوی حدود 300 میلیون متر مکعب گاز فسیلی است. برای انتشار حدود 200000 تن متان در جو کافی است.
اما در حال حاضر، ناظران تخمین می زنند که بیش از 100000 تن متان می تواند در پی این حادثه ناگوار ( یا خرابکاری) آزاد شود. این معادل 9.6 میلیون تن معادل CO 2 است. درک کنید، معادل انتشار سالانه سالانه یک شهر متوسط است. زیرا، اجازه دهید یک بار دیگر به یاد بیاوریم، متان یک گاز گلخانه ای قدرتمند است .
به همین دلیل است که فراتر از مسئله آب بندی نشتی ها، موضوع شعله ور شدن این متان نشتی چند ساعتی مطرح شده است. البته در سطح ممکن است. و این آسیب از نظر گرمایش جهانی را محدود می کند. انتشار دی اکسید کربن (CO 2 ) حاصل در واقع قدرت گرمایش کمتری نسبت به متان آزاد باقی مانده دارد.
گاز فسیلی در حال حاضر به دریای بالتیک می‌ریزد. از روز گذشته تاکنون سه نشتی در خطوط لوله گاز نورد استریم 1 و 2 شناسایی شده است که منشأ این نشتی ها هر چه که باشد، عواقب آن برای محیط زیست می تواند جدی باشد. اینجا چه خبر است.
مقاله توسط ناتالی مایر منتشر شده در 2022/09/27
این خبر دیشب منتشر شد. به سرعت توسط مقامات دانمارکی رسمی شد. بدون اینکه بتوان علت آن را شناسایی کرد. فشار در یکی از خطوط لوله گاز زیردریایی که روسیه را به آلمان متصل می کرد، نورد استریم 2، به شدت کاهش یافت. از 105 تا فقط 7 میله . چیزی نیست. نشت گاز به دریای بالتیک آغاز شد. نه چندان دور از جزیره بورنهولم. زیرا حتی اگر خط لوله گاز راه اندازی نمی شد، با این حال با چند ده میلیون متر مکعب گاز فسیلی پر می شد.
امروز صبح، اگرچه نشت خط لوله گاز بسیار نادر است، به نظر می رسد تاریخ می خواهد خود را تکرار کند. این بار این سوئد بود که هشدار داد. دو افت فشار جدید و دو نشت گاز جدید مشاهده شد. این بار در خط لوله گاز نورد استریم 1 – که از ماه اوت نیز استفاده نمی شود. اقدام خرابکارانه در پس زمینه جنگ در اوکراین یا ترکیب تاسف بار شرایط؟ تحقیقات آن را آشکار خواهد کرد.
آنچه مسلم است این نشت گازهای فسیلی مانند نشت نفتی که هنگام نشت نفت به اقیانوس رخ می دهد، شکل تماشایی نخواهد داشت. عواقب آنها هنوز هم می تواند جدی باشد. به خصوص که با توجه به افت فشار ثبت شده، ناظران می ترسند که این نشت ها عظیم باشند. حتی می‌توان آن‌ها را در رادار کشتی‌های عبوری شناسایی کرد. مقامات نه تنها یک کشتی جنگی را به محل اعزام کردند، بلکه یک قایق تحقیقاتی و یک هلیکوپتر را نیز به محل اعزام کردند . همه برای ارزیابی بهتر میزان خسارت.
اولین تأثیر احتمالی که باید گزارش شود: خطر انفجار. در منطقه ای قرار دارد که ستون گاز از آن خارج می شود. زیرا متان ، گاز فسیلی که توسط نورد استریم 1 و 2 منتقل می شود، گازی بسیار قابل اشتعال است. انفجارهای معروفی که در معادن رخ می دهد را مدیون او هستیم. بنابراین یک منطقه ناوبری ممنوع به طول 5 مایل دریایی – حدود ده کیلومتر – در سمت جزیره برونهولم ایجاد شده است. باید گفت که متان تمایل به بالا آمدن به سطح دارد. در حال حاضر نوعی حباب غول پیکر به قطر بیش از یک کیلومتر در سطح دریای بالتیک شکل می گیرد. حرکت در منطقه اکنون خطرناک شده است. پروازهای بالای منطقه همچنین در ارتفاع کمتر از 1000 متر ممنوع است.
و خطر انفجار تنها با افزایش متان به سطح نیست. زیرا این گاز، باید به خاطر داشت، همچنین یک گاز گلخانه ای قدرتمند است. حتی اگر مدت زمان کمتری نسبت به دوست خود یعنی دی اکسید کربن (CO 2 ) در جو بماند. اگر متان خارج شده از نورد استریم 1 یا 2 منفجر شود، مقادیر زیادی CO 2 منتشر می کند. اگر منفجر نمی شد، در جو پراکنده می شد و روند گرمایش جهانی را تسریع می کرد.
در نهایت ، حافظان طبیعت هشدار می دهند که این نشت ها می تواند عواقبی برای اکوسیستم های دریایی نیز داشته باشد. به گفته آنها، گازی که در حال حاضر به دریای بالتیک می ریزد می تواند برخی از حیوانات را خفه کند. مخصوصاً کسانی که قادر به فرار سریع نیستند. انجمن های حفاظت از محیط زیست بیش از پیش نگران این موضوع هستند زیرا ترکیب دقیق گاز انتقال یافته توسط نورد استریم 1 و 2 مشخص نیست.
مقایسه و نکات
فنی
فنی
این تبلت سامسونگ را با قیمت پایین در Cdiscount خریداری کنید
فنی
فنی
طرح Cdiscount خوب: لپ تاپ Lenovo V15 با قیمت کمتر از 320 یورو در دسترس است
خانه
خانه
معامله خوب: جاروبرقی ربات iRobot Roomba i7156 با -133 یورو با تخفیف C
فنی
USB را پاک کنید
میله های USB – برندگان 2022 ما
فنی
تلویزیون شما هستید
بهترین تلویزیون های اولد برای یک انتخاب ساده
توسط ناتالی مایر
را 28 سپتامبر 2022
به طور خلاصه
مقایسه و نکات
فنی
فنی
این تبلت سامسونگ را با قیمت پایین در Cdiscount خریداری کنید
فنی
فنی
طرح Cdiscount خوب: لپ تاپ Lenovo V15 با قیمت کمتر از 320 یورو در دسترس است
خانه
خانه
معامله خوب: جاروبرقی ربات iRobot Roomba i7156 با -133 یورو با تخفیف C
فنی
USB را پاک کنید
میله های USB – برندگان 2022 ما
فنی
تلویزیون شما هستید
بهترین تلویزیون های اولد برای یک انتخاب ساده
انتخاب از
نوشتن
سیاره
اقیانوس
سورین مارتینی: «اقیانوس‌های ما فوق‌العاده هستند. این به ما بستگی دارد که مطمئن شویم آنها در این راه باقی می مانند."
مقاله
سیاره
محیط
آمازون: اکوسیستم های جزایر جنگلی محکوم به فنا هستند
مقاله
سیاره
زمین
افشاگری یک الماس کمیاب بر روی آب در اعماق زمین
مقاله
سیاره
زمين شناسي
طعم صحرا در یک لیوان شراب
مقاله
سیاره
سفر دریایی
قطارهای اسطوره ای جهان: سفر در سفر است
مقاله
سیاره
ژنتیک حیوانات
این چتر دریایی راز جاودانگی را در خود دارد
مقاله
سیاره
حیوانات
سگ ها دنیا را چگونه می بینند
مقاله
سیاره
گرم شدن کره زمین
ژئومهندسی برای خنک کردن قطب ها؟ "هیچ یک اقلیم شناس فکر نمی کند این ایده خوبی است"
مقاله
فرهنگ را منتقل کند
قدیمی ترین حرفه در جهان است
برای دریافت آخرین اخبار ما یک بار در روز در خبرنامه روزانه مشترک شوید.
مقالات Nos
همچنین بخوانید
سیاره
گرم شدن کره زمین
دانشمندان فکر می کنند ما باید نقش متان را در گرم شدن کره زمین بررسی کنیم
اخبار
13/02/2022
سیاره
محیط
نشت عظیم متان صنعتی از فضا شناسایی شد
اخبار
05/02/2022
سیاره
محیط
نقشه برداری انتشار جهانی متان از سوخت های فسیلی
اخبار
29/01/2022
سیاره
گرم شدن
سیبری: انفجار حباب متان شکافی به عمق 50 متر ایجاد می کند
اخبار
06/09/2020
سیاره
اقلیم شناسی
هر آنچه باید در مورد اثر گلخانه ای بدانید
مورد
20/05/2015
سیاره
اقلیم شناسی
آب و هوا: خطرات گرمایش جهانی
مورد
08/01/2003
خانه
بخاری
انرژی: هر آنچه که باید در مورد گاز طبیعی بدانید
مورد
28/04/2015
سیاره
گرم شدن کره زمین
کاهش گازهای گلخانه ای برای جلوگیری از گرمایش زمین؟
پاسخ سوال
03/10/2010
همچنین ببینید
گرم شدن کره زمین قطب شمال
مجرای گاز دف
گاز گلخانه ای
بخار آب گازهای گلخانه ای
گاز گلخانه ای متان
h20 گاز گلخانه ای
اثر گلخانه ای در مریخ
گلخانه tpe
کلید واژه ها
نورد استریم 1
نورد استریم 2
گاز فسیلی
نشت گاز
متان
خطر انفجار
گاز قابل اشتعال
تعاریف مرتبط
بیایید الهام بخش آینده باشیم
بیایید الهام بخش آینده باشیم
©2001-2022 Futura-sciences
تمامی حقوق محفوظ است – Madeinfutura Group

source

source

توسط funkhabari