از روزنامه نگاری غیرانتفاعی حمایت کنید.
کارلوس آرگوئلز در حال کنجکاوی در یکی از بزرگترین شکاف های مدل استاندارد است.
برایس ویکمارک
توسط
20 ساعت پیش
اگر اتاق خواب دوران کودکی کارلوس آرگوئل-دلگادو – تخته وایت برد برای حل مسائل، کتاب های درسی ریاضی که آنها به عنوان هدیه تولد می خواستند – ببینید، احتمالاً تعجب نمی کنید که این بچه بزرگ شود تا مرزهای فیزیک مدرن را جابجا کند.
برای سال‌ها، فیزیکدانان می‌دانستند که موفق‌ترین نظریه برای توصیف اینکه جهان از چه ساخته شده است، به نام مدل استاندارد، شکسته شده است . آرگوئل با کنجکاوی در یکی از بزرگ‌ترین شکاف‌های چارچوب – نوترینوها – قصد دارد کشف کند که چه چیزی در آینده در این زمینه وجود دارد.
نوترینوها حتی برای ذرات زیر اتمی نیز مرموز هستند. مطالعه آنها سخت است، زیرا آنها به سختی با ماده تعامل دارند، و آنچه دانشمندان در مورد آنها می دانند گیج کننده است – مانند این واقعیت که نوترینوها دارای جرم هستند در حالی که مدل استاندارد پیش بینی می کند که نباید داشته باشند . آرگوئل می گوید: «به همین دلیل است که من نوترینوها را دوست دارم. "آنها بدرفتاری می کنند."
بسیاری از دانشمندان فکر می‌کنند این رفتار گیج‌کننده نشانه‌ای از تأثیرپذیری نوترینوها از ذرات کشف‌نشده است. در این صورت، ابهام زدایی از نوترینوها می تواند دریچه جدیدی را به روی کیهان باز کند. سوال این است: این شرکای پنهان چه کسانی هستند و دانشمندان چگونه می توانند آنها را پیدا کنند؟
سرفصل‌ها و خلاصه‌ای از آخرین مقالات Science News ، به صندوق ورودی شما تحویل داده شده است
با تشکر از شما برای ثبت نام!
مشکلی در ثبت نام شما وجود داشت.
برای جستجوی پاسخ، آرگوئل اغلب به داده های رصدخانه نوترینوهای IceCube در قطب جنوب متکی است. هزاران آشکارساز مدفون IceCube، نوترینوها را از جرقه‌های ضعیف نوری که پس از برهمکنش با یخ از خود می‌گذارند، شناسایی می‌کنند .
آرگوئل برای دکترای خود، این سیگنال ها را بررسی کرد تا به دنبال نوترینوهای «استریل» باشد. اگر این نژاد از نوترینوها وجود داشته باشد، آنها حتی کمتر از نوترینوهای معمولی با ماده تعامل خواهند داشت. نوترینوهای عقیم می توانند چندین مشکل نگران کننده را با مدل استاندارد توضیح دهند، مانند اینکه چرا نوترینوها جرم دارند و چرا پادماده از ماده کمیاب تر است . نوترینوهای عقیم همچنین کاندیدای ماده تاریک هستند ، ماده ناشناخته ای که بیشتر از ماده معمولی در جهان است.
جست‌وجو برای یک پروژه عظیم به وجود آمد، اما آرگوئلز آن را در نیمی از زمان‌های معمول برای دکترای ایالات متحده در علوم فیزیکی به پایان رساند. و اگرچه آنها هیچ نشانه ای از ذره احتمالی پیدا نکردند، آرگوئل برخی ایده ها را در مورد اینکه چگونه می تواند باشد رد کرد.
فرانسیس هالزن، فیزیکدان نوترینو، که دکترای آرگوئل را مشاوره می دهد، می گوید: «عملکرد شگفت انگیزی بود. در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون کار می کند و دانشمند ارشد آیس کیوب است. "این یک اثر هنری بود."
آرگوئلز همچنین به دنبال ذرات پنهان احتمالی دیگر، مانند WIMPs، یک ذره فرضی است که می تواند نوعی ماده تاریک باشد. و آرگوئلز از ادامه تحقیقات دورتر از تخصص خود ترسی ندارد. به عنوان مثال، اگرچه هیچ متخصصی در کامپیوترهای کوانتومی وجود نداشت، آرگوئل اولین کسی بود که از یک کامپیوتر کوانتومی برای شبیه‌سازی نحوه تغییر نوترینوها از یک نوع به نوع دیگر استفاده کرد. این می تواند روزی به دانشمندان کمک کند تا رویدادهای غنی از نوترینو مانند انفجارهای ابرنواختری را بهتر درک کنند.
آرگوئلز می‌گوید: «از زمانی که مردم به من می‌گویند نمی‌توانم کاری انجام دهم، متنفرم.
هالزن آرگوئل را نترس توصیف می کند، دانشمندی که هرگز از پرسیدن هراسی ندارد. او می‌گوید: «فکر نمی‌کنم آن‌ها هرگز به شهرت خود توجهی نداشته باشند.
نگرش آرگوئل نسبت به تحقیق تا حدی توسط مبارزات گذشته برای غلبه بر سختی و تبعیض شکل گرفته است.
آنها می گویند: "چیزهایی در زندگی بدتر از ناتوانی در حل یک مشکل وجود دارد."
بزرگ شدن در پرو به معنای ساختن زندگی بر روی زمین های متحول بود. اقتصاد ناپایدار بود و گاهی اوقات خانواده آرگوئل برای گذران زندگی خود با مشکل مواجه می شدند.
اگرچه والدین آرگوئلز حمایت می‌کردند و دانش را سرمایه‌گذاری مطمئنی می‌دانستند، اما در ابتدا تمایل آرگوئل برای مطالعه فیزیک را رد کردند. آرگوئل در حالی که اشک چشمانشان را پاک می‌کند، پدرشان را به یاد می‌آورد که می‌گفت: «تو فقط از گرسنگی می‌میری». به زودی والدین آرگوئلز انتخاب شغلی را پذیرفتند.
آرگوئلز می‌گوید پرو، زمانی که بزرگ می‌شدند، برای افراد LGBTQ+ «محیط بسیار منفی» بود. آنها می گویند: "من یک مرد همجنس گرا هستم، و این بسیار، بسیار، بسیار دشوار بود."
ازدواج همجنس گرایان در پرو به رسمیت شناخته نمی شود. جرایم ناشی از نفرت و تبعیض بر اساس گرایش جنسی تنها در سال 2017 با فرمان ریاست جمهوری که کنگره این کشور تلاش کرد اما نتوانست آن را لغو کند، ممنوع شد.
وقتی آرگوئلز در سال 2012 پرو را ترک کرد تا دکترای خود را ادامه دهد، متوجه شدند که تحصیل فیزیک در ایالات متحده بدون مانع نیست. تقریباً هیچ کس در بالای میدان شبیه آنها نبود. آنها زیر بار انتظارات مبارزه کردند و احساس کردند که ابراز نگرانی هایشان باعث می شود آنها را ضعیف معرفی کنند. اما با کمک مربیان، آرگوئلز استقامت کرد.
اکنون، به عنوان استادیار در هاروارد، آرگوئلز دانشجویان خود – به ویژه زنان و اسپانیایی‌ها – را با همین چالش‌ها مواجه می‌بیند. آرگوئلز مشتاق حمایت از آنها است.
"این در مورد تسلیم نشدن است، درست است؟" آرگوئل می گوید. «هنوز خودم برخی از این چیزها را می گذرانم. اما من از آن جان سالم به در خواهم برد.»
آیا می خواهید فردی را برای لیست بعدی SN 10 معرفی کنید؟ نام، وابستگی و چند جمله در مورد آنها و کارشان را به sn10@sciencenews.org ارسال کنید.
سوالات یا نظراتی در مورد این مقاله دارید؟ به ما در feedback@sciencenews.org ایمیل بزنید
سی. آرگوئل، آ. خیراندیش، و ای سی وینسنت . تصویربرداری از ماده تاریک کهکشانی با نوترینوهای کیهانی پرانرژی . نامه های بررسی فیزیکی جلد 119, 13 نوامبر 2017. doi: 10.1103/PhysRevLett.119.201801.
CA Argüelles و BJP Jones. نوسانات نوترینو در یک پردازنده کوانتومی تحقیقات مروری فیزیکی ، جلد. 1, 13 دسامبر 2019. doi: 10.1103/PhysRevResearch.1.033176.
آسا استال همکار رسانه های جمعی AAAS 2022 با Science News بود. او سال پنجم دکترای اخترفیزیک است. دانشجوی دانشگاه رایس، جایی که تحقیقات او بر روی شناسایی و شناسایی ستاره ها و سیارات جوان متمرکز است.
Science News در سال 1921 به عنوان یک منبع مستقل و غیرانتفاعی اطلاعات دقیق در مورد آخرین اخبار علم، پزشکی و فناوری تاسیس شد. امروز، ماموریت ما یکسان است: توانمندسازی مردم برای ارزیابی اخبار و دنیای اطرافشان. این توسط Society for Science منتشر شده است، یک سازمان غیرانتفاعی عضویت 501(c)(3) که به مشارکت عمومی در تحقیقات علمی و آموزش اختصاص دارد (EIN 53-0196483).
© Society for Science & the Public 2000–2022. تمامی حقوق محفوظ است.
مشترکین، آدرس ایمیل خود را برای دسترسی کامل به آرشیو اخبار علمی و نسخه های دیجیتال وارد کنید.
مشترک نیستید؟
الان یکی شو

source

source

توسط funkhabari