instagram gamefa
telegram gamefa
telegram
Google News
با نزدیک شدن به تاریخ انتشار God of War Ragnarok، سوال‌های فراوانی پیرامون این بازی جریان پیدا می‌کند و یکی از آن‌ها برتری کریتوس نسبت به ثور یا بالعکس است.
مجموعه‌ی God of War از زمان معرفی نسخه‌ی اول خود در سال 2005، به یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین فرنچایزهای تاریخ شرکت سونی و برند پلی استیشن تبدیل شده است. پس از انتشار اولین بازی این مجموعه برای پلی استیشن 2، ده‌ها بازی کوچک و بزرگ، رمان و کامیک از آن تولید شده و طبق گزارش‌ها، آمازون به دنبال ساخت یک اقتباس تلویزیونی لایو اکشن بر اساس این بازی است.
در قلب God of War، شخصیت کریتوس با داستانی تراژیک و غم‌انگیز قرار دارد. او سوگند یاد می‌کند که تمامی کسانی که به او ظلم کردند را سلاخی کند و در نهایت پانتئون یونان از جمله خدایان المپیک و تایتان‌ها را به خاک و خون می‌کشد. در نهایت، کریتوس هر خدای یونانی از جمله زئوس را در نبردهای خشونت‌آمیز نابود می‌کند و از نظر قدرت، بیش از اندازه برای طرفدارانش ثابت شده است.
اما اکنون که کریتوس با خدایان اسکاندیناوی روبه‌رو شده است، به نظر می رسد که هدف بعدی او ثور باشد. خدای تندر از نظر پیشینه و قدرت دست کمی از قدرتمندترین خدایان ندارد و احتمالاً در کنار اودین قدرترین دشمن کریتوس تا به امروز خواهد بود. بدیهی است که این موضوع یک سوال کلیشه‌ای را یادآوری می‌کند: کدام یکی از این دو قدرتمندتر است و اگر آن‌ها با یکدیگر مبارزه کنند، کدام یک پیروز نبرد خواهد بود؟
کریتوس و ثور حتی پیش از خلق مجموعه‌ی God of War به عنوان قدرتمندترین خدایان قلمداد می‌شدند و این بدان معناست که هر دو تجربه‌ی زیادی در جنگیدن دارند. کریتوس که لقب خدای جنگ را یدک می‌کشد، دوران جوانی خود را صرف نبرد با ارتش اسپارتان کرده است. کریتوس شهرت خود را به عنوان یک جنگجوی بی‌رحم و توانا کسب کرد و سپس تبدیل به قاتل خدایان شد و خدایان و دشمنان قدرتمندی از جمله هایدرا، هرکول و کرونوس را بی‌رحمانه کشت.
ثور نیز احتمالاً به اندازه‌ی کریتوس در جنگیدن ماهر باشد و تجربیات مشابه‌ای دارد. او به عنوان یک جنگ‌جوی وحشی و تشنه به خون شناخته می‌شود که غول‌های یوتنهایمی را به راحتی آب خوردن به قتل رساند و حتی مادر خود را سلاخی کرد. همچنین، اودین به او برای محافظت از آزگارد اعتماد کرد و این موضوع نشان می‌دهد که او چقدر قدرتمند است. این دو حتی ممکن است از نظر سنی نیز شرایط مشابه‌ای داشته باشند. با توجه به محاسباتی که Screen Rant انجام داده است، ثور و کریتوس کمی بیش از 1000 سال سن دارند، در حالی که وبسایت Showbiz Cheat Sheet سن ثور در دنیای سینمایی مارول را حدود 1500 سال تخمین می‌زند.
میمیر یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های بازی God of War 2018 است که به‌نوعی راهنما و تاریخ‌دان کریتوس و آتریوس قلمداد می‌شود. او که سفیر سابق خدایان ایسیر (Aesir) بود، قرن ها به اودین مشاوره داد تا این که سرانجام به زندان افتاد. او احتمالاً از بریتانیا آمده است؛ به عنوان یکی از باهوش‌ترین موجودات در تمام جهان شناخته می‌شود؛ و دانش عمیقی از اساطیر نورس دارد، بنابراین نظر او مهم است.
میمیر در گفت‌وگو با آتریوس در بازی God of War 2018 تردید خود را در مورد این که آیا کریتوس همتای ثور است یا خیر ابراز می‌کند. این موضوع در داستان منتشر شده‌ی رسمی سونی درباره‌ی بازی God of War: Lore and Legends نیز دوباره مطرح می‌شود. در یکی از قسمت‌های این داستان، آتریوس از میمیر می‌پرسد که آیا پدرش می‌تواند ثور را در جنگ شکست دهد و خدای تندر را بکشد؟ میمیر تاکید می‌کند که مطمئن نیست و به آتریوس می‌گوید: «پسر، من نمی‌دانم».
در حالی که کریتوس در جوانی تندخو بود، اما اکنون فردی مسن‌تر، آرام‌تر و عاقل‌تر است. خدای جنگ یاد گرفته که چگونه خشم خود را کنترل کند و دیگر تسلیم آن نشود. او نه تنها بالغ شده است، بلکه اکنون یک پسر دارد که باید از او مراقبت کند؛ به این معنی که او نمی تواند مانند گذشته زندگی کند. با این حال، این موضوع اصلاً در مورد ثور صدق نمی‌کند.
میمیر و تمام کسانی که در قلمروی نورس زندگی می‌کنند، از ثور به عنوان یک دیوانه و قلدر بی‌رحم یاد می‌کنند که به هیچ چیزی جز کشتار فکر نمی‌کند. او از کشتن و خون و خونریزی لذت می‌برد. او حتی یک بار غول بی‌آزاری به نام هرانگنیر (Hrungnir) که در پیشگاه اودین زندگی می‌کرد را با کوبیدن چکش خود یعنی میولنیر (Mjölnir) بر سر کشت. او همچنین در مستی همسر یکی از پیروان خود را به قتل رساند و پسرش را یتیم کرد.
ثور یک خدای عادی نیست و فوق‌العاده قدرتمند است. احتمالا او از نظر قدرت از اودین نیز بالاتر باشد که به عنوان محافظ آزگارد منصوب شده. قدرتمندترین خدای آسیر یعنی ثور با چکش نمادین و کمربندی که می‌بندد، می‌تواند دوبرابر حالت عادی قدرت داشته باشد و خدایان نادری وجود دارند که بتوانند از این نظر با او رقابت کنند. افرادی مانند بالدر، مگنی و مودی که همگی در بازی God of War 2018 کریتوس را با دردسرهای جدی مواجه کرده بودند، تنها تقلیدی فوق ضعیف از ثور هستند.
علاوه بر این، قدرت و توانایی‌های او در صحنه‌ی پایانی God of War 2018 به رخ کشیده شد. در واقع، ثور تنها به خانه‌ی کریتوس و آتریوس می‌رود تا انتقام مرگ اعضای خانواده‌اش را بگیرد. او با علم به این که کریتوس چه اندازه قدرتمند است حاضر شد تا به تنهایی با او مبارزه کند. ثور مسئول کشتار تعداد بی‌شماری از یوتون‌ها (Jötunn) است و باعث فرار آن‌ها محسوب می‌شود.
ثور ممکن است مسئول از بین بردن تقریباً تمامی غول‌هایی باشد که خارج از یوتنهایم زندگی می‌کردند، اما حتی این موضوع قابل مقایسه با عقبه‌ی کریتوس نیست. کریتوس به تنهایی مسئول از بین رفتن تمامی خدایان یونان همراه با تعداد انگشت شماری از تایتان‌ها، خدایان نورس و دیگر موجودات قدرتمند است.
IGN فهرستی از مطرح‌ترین قربانیان کریتوس را جمع‌آوری کرده و گستره‌ی وسیع این فهرست دلهره‌آور است. خدای جنگ موجودات فوق‌العاده قدرتمندی نظیر آرس، بربر کینگ، ایکاروس، هرکول، پوسایدون، هیدیس، کرونوس، هفائستوس، گایا و حتی زئوس را از دم تیغ گذرانده و در نورس نیز مگنی، مودی و بالور را به فهرست بلند بالای خود افزوده است.
به وضوح، کریتوس استعداد شکست دادن هر خدایی را دارد و مهم نیست که دشمن او چقدر قدرتمند است، چرا که وی همیشه راهی برای کشتن دشمنانش پیدا می‌کند. این موضوع چیزی است که کار ثور را سخت خواهد کرد.
یورمونگاندر (Jörmungandr) با نام دیگری موسوم به ورلد سرپنت (World Serpent) نیز شناخته می‌شود. کریتوس، آتریوس و میمیر او را از خواب بیدار می‌کنند تا بفهمند چگونه می‌توانند به یوتنهایم برسند. این مار عظیم‌الجثه به دلیل نفرت از ثور و اودین به این سه نفر کمک می‌کند.
یورمونگاندر یکی از قدرتمندترین غول‌های تاریخ اساطی نورس است و به سادگی می‌تواند هر دشمنی را شکست دهد، اما با این وجود، نبرد بین او و ثور برنده‌ای نداشت و نتوانست در مقابل او به پیروزی برسد. این دو بار دیگر در طول رگناروک با یکدیگر نبرد می‌کنند و این نبرد به نابودی هر دو ختم خواهد شد.
به گفته‌ی میمیر، ثور با چکش خود یعنی میولنیر به قدری به این مار عظیم ضربه می‌زند که باعث شکستن درخت یگدراسیل (Yggdrasil) می‌شود. این موضوع باعث می‌شود تا بافت فضا و زمان در هم بکشند و یورمونگاندر از نظر زمانی به گذشته بازگردد. در مجموع، ثور حتی در نبرد با این مار عظیم هم شکست نخورد و این می‌تواند دشمن آتی کریتوس را بیش از پیش ترسناک کند.
بازی God of War 2018 گیمرها را با یک شخصیت کاملاً جدید به نام آتریوس آشنا کرد. او پسر کریتوس و فی بوده و (شروع اسپویل) در نهایت مشخص می‌شود که او در واقع لوکی است (انتهای اسپویل). این پسر جوان به خودی خود شخصیت قدرتمندی است، اما فعلا برای چالش‌هایی که در انتظارش هستند آماده نیست.
کریتوس عمیقاً به آتریوس اهمیت داده و هر کاری که بتواند انجام می‌دهد تا او را از خطرها دور کند. خدای جنگ تمام تلاش خود را کرده است تا شخصیت واقعی خود را از او مخفی کند و تمامی تلاش خود را برای محافظت از او انجام می‌دهد.
اگر ثور به هر طریقی آتریوس را تهدید کند، تمام انگیزه‌ای را که کریتوس برای نابودی او نیاز دارد، فراهم می‌کند. هیچ چیز دیگری در جهان وجود ندارد که کریتوس بیشتر به آن اهمیت بدهد و او حاضر است جان خود را برای امنیت پسرش فدا کند.
همان طور که از خدای تندر انتظار داریم، ثور دارای طیف گسترده‌ای از توانایی‌های مختلف نظیر کنترل طوفان و رعد و برق است. پایان مخفی بازی God of War 2018 برخی از مهارت‎‌های او از جمله توانایی‌اش در کنترل طوفان را به ما نشان داد. اگر نسخه‌ی God of War ثور شبیه به همتای خود در دنیای مارول باشد، به احتمال زیاد شاهد استفاده‌ی تاثیر گذار او از رعد و برق در مبارزه‌ها خواهیم بود. نبرد کریتوس با پسران ثور پیش‌تر به ما نشان داد که این مهارت به چه اندازه می‌تواند تاثیر گذار باشد.
پانتئون یونان میزبان یک خدای شبیه به ثور بود: زئوس. رهبر خدایان یونان ممکن است از لحاظ رتبه و درجه بیشتر شبیه به اودین باشد، اما قدرت‌ها و توانایی‌های او بیش از همه به ثور شباهت دارد. در واقع، هر دو قدرت کنترل شرایط آب و هوا و رعد و برق را دارند.
زئوس تهدید بزرگی برای کریتوس به شمار می‌رفت و مسلماً مبارزه با او یکی از سخت‌ترین مبارزاتی بود که خدای جنگ تجربه کرده است، اما به هر ترتیب، شاهد پیروزی او در این نبرد بودیم. در نتیجه، این موضوع احتمال پیروزی کریتوس در مقابل ثور را تقویت می‌کند. همچنین، تجربه‌ی کریتوس از نبرد با کسی که روی رعد و برق تسلط داشت نیز می‌تواند در این دوئل تاثیر گذار باشد.
شاید قابل توجه‌ترین چیز در مورد ثور اسلحه او یعنی میولنیر باشد و به نظر می‌رسد که نسخه‌ی God of War این چکش قدرتمند شباهت زیادی به ورژن مشاهده شده از آن در افسانه‌های نورس داشته باشد. با استناد به افسانه‌های نورس، این چکش یکی از قدرتمندترین سلاح‌هایی است که تاکنون ساخته شده و پس از هر بار ضربه زدن می‌تواند مجدداً به سمت دستان ثور بازگردد. همچنین، این چکش به قدری قدرتمند است که می‌تواند یک کوه را نابود کند.
میمیر در God of War 2018 گفت که ثور از میولنیر برای کشتن صدها غول استفاده کرده و این تنها سلاحی محسوب می‌شود که قادر به مقاومت در برابر قدرت ذاتی ثور است. از سوی دیگر، میولنیر به عنوان ابرسلاحی در نظر گرفته می‌شود که به راحتی قادر است تا با هر سلاح دیگری در هر نه قلمرو از نظر قدرت پیشی بگیرد.
اگرچه ثور از داشتن میولنیر بهره می‌برد، اما فراموش نکنید که کریتوس نیز سلاح‌های قدرتمندی دارد. اولین سلاح شناخته‌شده و افسانه‌ای کریتوس بلید آف کی‌آس (Blades of Chaos) است؛ یک جفت تیغه‌ی زنجیری که زمانی به دستان اون متصل می‌شود. این سلاح به عنوان امضای کریتوس در God of War شناخته می‌شود که توسط آرس (Ares) ساخته شده و آغشته به آتش است.
در آخرین بازی این مجموعه متوجه شدیم که تبر لوایثن توسط همسر کریتوس یعنی فی به او داده شد. این تبر همانند چکش ثور یعنی میولنیر توسط کوتوله‌ها ساخته شده است. در حقیقت، این تبر برای مقابله با ثور و میولنیر طراحی شده تا از غول‌ها در برابر وی حفاظت کند.
ثور از بدو تولدش یک خدا بود و به طیف گسترده‌ای از قدرت‌ها دسترسی کامل داشت. این بدان معناست که او یک عمر فرصت داشته تا بر مهارت‌های خود مسلط شود و آن‌ها را ارتقاء ببخشد. همچنین، کریتوس بسیار کمتر از ثور از قدرت‌های ماورایی خود استفاده کرده است و این موضوع یک برتری برای ثور را در بر دارد. از آن گذشته، خدای جنگ قدرت‌های خود را در طول مسیر زندگی‌اش به دست آورده است و تنها زمانی از آن‌ها استفاده می‌کند که نیاز باشد.
مانند تمامی خدایان حاضر در این مجموعه، کریتوس نیز به چندین توانایی خاص دسترسی دارد. برخی از این توانایی‌ها ذاتی هستند، مانند قدرت بدنی فوق‌العاده، استقامت بالا و توانایی شفابخشی خود. با این حال، خدای جنگ عادت دارد که توانایی‌های منحصربه‌فرد خدایان دیگر را پس از شکست دادن آن‌ها جذب کند و این موضوع به او طیف وسیع‌تری از توانایی‌ها نسبت به زمانی که گیمرها برای اولین بار کنترل او را در اختیار داشتند، می‌دهد. با توجه به تعداد زیاد خدایانی که توسط کریتوس کشته شده‌اند، تعجب آور نیست که او مهارت‌های بسیاری را در خود ببیند.
در طول بازی‌های مختلف این مجموعه، کریتوس نشان داده است که می‌تواند گردبادها را احضار کند و تغییر شکل داده تا اندازه‌ی خود را تغییر دهد. تسلط به برق، آتش و یخ، ایجاد فضای خالی از تاریکی، استفاده از انرژی خدایان و حتی کنترل ارواح از جمله توانایی‌های دیگر او هستند. اگرچه او همیشه نمی‌تواند از این توانایی‌ها استفاده کند، اما هرکدام در زمان و مکان درست به کمک او آمده‌اند. چنین به نظر می‌رسد که با کشتن خدایان نورس، قدرت‌های بیشتری نصیب او شود.
مبارزه‌ی بین ثور و کریتوس بدون شک ویران‌گر خواهد بود. تعداد کمی از خدایان قدرت این دو را دارند، بنابراین دوئل این دو مطمئناً خاطره‌انگیز خواهد بود. انتخاب یک برنده از بین این دو دشوار است، اما در نهایت، این کریتوس است که احتمالاً پیروز خواهد شد.
مطمئناً مبارزه با ثور چالش بزرگی برای کریتوس خواهد بود، اما خدای تندر با بسیاری از خدایان و موجوداتی که کریتوس قبلاً موفق به نابودی آن‌ها شده است، غیرقابل مقایسه نیست. به هر حال، اگر امثال زئوس نمی‌توانستند در برابر کریتوس، خدایی که احتمالاً حتی از خدای تندر نیز قدرتمندتر است، بایستند، پس احتمالاً ثور نیز در این مبارزه شانس چندانی نخواهد داشت.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
یادش بخیر قبلا میگفتن چرا انقدر زیاد از استارفیلد مقاله کار میکنین💔😂
مقاله خیلی خوبی بود،ممنون از اقای مناف زاده
ولی جدای از این مقاله طراحی کاراکتر اودین خیلی مسخرست یه فرد قد کوتاه کچل لاغر مردنی که اصلا قیافش به خدایان نمیخوره اون طراحی طرفدارا از اودین خیلی بهتر بود این بیشتر شبیه دورف هاست تا اودین
سانتا مونیکا خیلی خیلی خیلی عقلش بیشتر از من و تو میرسه . ناسلامتی چد ده ساله که کارشون ساخت بازیه . پس الکی چهار و خورده ای سال صرف ساخت رگناروک رو با چند تا حرف های بچه گانه زیر سوال نبر لطفا
تو غیر از یه سر کچل چیچی از اودین دیدی ؟
قدش هم کاملا مناسبه ، از آترئوس بلندتره اونوقت تو میگی دورف ؟
به نظرم بازی چندین فاز و بار مبارزه با ثور داره و تو نوبت اول ازش شکست میخوریم و حتی میمیریم که یه جوری به زندگی برمیگردیم و دفعه بعد شکستش میدیم
سابقه‌ی کریتوس تو بازگشت از جهنم به زندگی رو فراموش نکردی پس :دی
نبرد سختی تو راهه پسر
مقاله عالی بود ، نبرد کریتوس و ثور اونقدر عظیم هست که میتونه در ویدیو گیم برای همیشه ماندگار باشه امیدوارم سانتامونیکا به بهترین شکل از این پتانسیل و حماسه استفاده کنه
واقعا مقاله خیلی خوبیه
از خوندنش لذت بردم
دس‌خوش آقای مناف‌زاده عزیز
نمیدونم چرا این سری حس خوبی نسبت به نبرد کریتوس با ثور ندارم!
فکر نکنم اینبار کریتوس پیروز میدان باشه (امیدوارم اشتباه کنم)
ولی خب عقبه‌ی کریتوس تو کشتن خدایان رو هم نباید فراموش کنیم
بهرحال این رگناروک بیش از حد موردِ انتظاره
بسیار عالی
شک ندارم کریتوس کبیر پیروز خواهد شد
هیچ کدوم برنده عباس بوعذاره:d🗿🗿🗿🗿🗿
ولی نظرمو بدون شوخی بخوام بگم بنظرم کریتوس میبره
ببخشید اون عکس پتک ثور که گرفته دستش رو کیفیت خوبش رو از کجا گیر بیارم
ممنون میشم
مگه فیلمه🙂
مشخصه پلیر برنده میشه چون بلاخره این یه بازیه
دقیقا 😂😂
شایدم تور برنده شد و سانتامونیکا رو تعطیل کرد و باعث فروپاشیه سونی شد 🤣
لست 2 . گاد 3 ..رد دد 1 و 2 ..هیلو ریچ ..شادو اف کلوسوز.. مس افکت 3 ..اینا صرفا لیست بازی هایی هستن که من یادمه نشون دادن دلیل نمیشه شخصیت اصلی همیشه پیروز یا پایان خوب تموم شه مخصوصا سونی که سابقش تو این مورد خرابه و صحنه های احساسی غمگین رو خلق میکنه مخصوصا گاد 3 (اخرش خودشو کشت من افسردگی گرفتم ) و لست 2
بعید نیست تو این نسخه کریتوس بمیره هرچند امیدوارم هیچ وقت نمیره
سلام علیرضاجان پوزش بابت اسپم شما منبعی در ارتباط با راهنمایی elden ring به زبان فارسی دارین؟
گاد سه با خودکشیش نیروی امید و بخشید به مردم و یه کار بزرگ کرد
چجوری افسردگی گرفتی
اخر دستم ک نشون داد زندس
منظور من این نیست منظورم اینه ثور یه باس فایته (مثل زئوس) و خب معلومه که قراره شکست بخوره😄
بازی سونی و پلی استیشن هست عمو جان کاملا فرق میکنه با بقیه بازیها ….مثل لست ۲…
خسته نباشید اقای مناف زاده مقاله فوق‌العاده ای بود نظر منم اینه که کریتوس نبرد رو پیروز میشه ولی معتقدم این سخت ترین نبردی هس که کریتوس انجام میده حتی سخت تر از زعوس!! ما توی گاد 4 می‌بینیم که خشم و اون خوی وحشی گری کریتوس نسبت به بازی های قبلی خیلی خیلی کمتر شده و شاهد کریتوس نسبتا آرومی هستیم علاوه بر اون ما کریتوس نسبتا ضعیف تری رو نسبت به 3 گانه اصلی می‌بینیم.
یجا خونده بودم خدایان یونان قوی تر از نورس هستند حالا دقیق نمیدونم درسته یا ن ولی اگه فرض بگیریم پوسایدون یا هیدیس برابر با بالدر هستن کریتوس آروم و کمی ضعیف تر از گذشته رو براحتی میشه حس کرد به همین دلیل احساس میکنم این سخت ترین نبردی هس که کریتوس انجام میده.
کریتوس ضعیف نشده فقط مراعات بچه رو می‌کنه تا برای بد آموزی نداشته باشه. وگرنه همه می‌دونن توی جوونیش چه حیوونی بود و رحم سرش نمیشد. الان پدر شده مث دوران قبل از بردگی آریس! صبر کن بازی عرضه بشه اون موقع که آتروس آسیب دید جنون کریتوس رو تماشا کن و ببین چطوری ثور رو فیتیله پیچ میکنه
ضعیف تر شدن کریتوس ارتباط خیلی زیادی به پیر شدنش نداره شاید کلمه ضعیف آنچنان درس نباشه ولی چیزی که روشنه اینه که کریتوس گذشته شوک بسیار شدیدی رو تجربه کرده بود از کشته شدن همسر و فرزند بع دست خودش اونم از طرف کسانی که یک عمر بهشون خدمت کرده بود تا فریب هایی که بهش زده شد همه اینها باعث شد کریتوسی شکل بگیره که خشم درونش از جهنم هم ترسناک تر باشه حالا در نظر بگیر تمام این عقده ها توی بدن یه اسپارتان جوون و تشنه به خون باشه به همین دلیله که میگم کریتوس الان نسبت به گذشته قوی تر نیست چون از این شوک بزرگ رد شده و تقریبا به آرامش رسیده حتی با نابود شدن مردم یونان مفهوم کامل انتقام درک کرد بنابراین اینی که میگی میخواس بد اموزی برای اترعوس نداشته باشه بنظرم مسخرس توی مبارزه اول با بالدر اصلا اترعوسی وجود نداشت و دیدیم آخر مبارزه کریتوس چطور بود دیدیم بالدر چ آسیبی به اترعوس هس و اون مشت آخر بازیشو هم دیدیم که نزدیک بود اترعوس همونجا جون بده بنابراین میشه گف کریتوس با جونو دل مبارزه می‌کرد حتی بنظرم اگه اترعوس آسیب خیلی شدید تری نسبت به قدیم توسط شخص ثور هم دریافت کنه کریتوس خشمگین تر از الان رو میبینم ولی بازم به پای کریتوس گذشته نمیرسه ما توی گاد 4 مریض شدن اترعوس رو دیدیم و واکنش کریتوس بیشتر شبیه ادمای با تجربه و سردو گرم چشیده بود تا صرفا خشمگین شدن اینا همش نظر شخصی منه چون خودم شخصا دوس دارم کریتوس متفاوت تر از قدیم رو جلوی ثور ببینم ولی بازم ممکنه درس نباشه و اون جنون کریتوس گذشته رو یبار دیگ ببینیم و همرو فیتیله پیچ. کنیم
نبرد این دو خدا فرسایشی و حماسی و تماشایی خواهد بود
و زمین رو به معنای واقعی به لرزه میندازه و میشکافه
میگم میشکافه چون فقط موج برخورد میولنیر و لوایاتن باعث شد وسط دریاچه ترک های زیادی ایجاد بشه
حماسه ای دیگر از سانتامونیکا در راه است🔥🤚🏻
واقعا منتظرم حرف دیگه نمی تونم بزنم
تو بازی ها و فیلمای ابر قهرمانی معلومه که شخصیتی که ما بازی میکنیم همه رو لت و پار میکنه
مثلا کریتوس تو این بازی فک نکنم خدایی رو زنده بزاره و ثور رو میکشه شاید یکم سخت
یا مثلا بازی ثور ساخته بشه کریتوس اگه جلوش بیفته کریتوس کشته میشه
این چیزا دیگ قراردادی هست….
مگه اینکه بازی رو دوتا شخصیت بشه بازی کرد(خودتون بگیرید دیگ)
مقاله عالی بود👏
جامع و همه جانبه…
نمیدونم چرا احساس میکنم کریتوس شکست میخوره
و اونم به خاطر ضعف آترئوسه(همون قضایای پدر بودن و این مزخرفات) وگرنه اگه کریتوس وحشی قدیم رو داشتیم قطعا می برد
دقیقا برخلاف چیزی که شما تو مقاله نقطه قوت در نظر گرفتین D:
ممنون بابت مقاله ، فوق العاده بود
چندتا فکت از خوده بازی و کتاب ها و مصاحبه سازنده ها بهتون بگم
طبق گفته یکی از سازندگان بازی (فکر کنم کارگردان نسخه سوم بود ) کریتوس با قدرت امید انقدر قدرتمنده که تمامی stats های موجود مانند strengh و speed بی نهایت هستن یعنی به معنای کامل infinite strengh infinite speed ..infinite durability ..کریتوس انقدر سریع بود که به هرمس که سریع ترین خداست برسه
انقدر قدرتمند بود که در مقابل زور تایتان کرونوس مقاومت کنه و انقدر مقاوت بالا و قدرت بدنی بالایی داشته باشه که اذرخش های زئوس نتونن کاری از پیش ببرن
طبق گفته یکی از سازندگان گاد 3 اگه درست یادم باشه به این شکل بیان میکرد : اشتباه نکنید نه نه خدایان المپ اصلا ضعیف نبودن بلکه کریتوس خیلی قوی بود
یه جمله معروف از کارگردان گاد 3 (When kratos unlocks the full power of hope, his power is limitless indefinitely. You can put anyone in front of him, anything, and he will come out victorious)
ترجمش میشه وقتی کریتوس قدرت کامل امید رو ازاد کرد قدرت هاش به طور نامحدودی بی حد و حصر هستن و شما میتونید هر کسی رو جلوش قرار بدید هر چیزی ..و کریتوس پیروز مندانه بیرون خواهد امد
کریتوس با قدرت امید بسیار قدرتمند تر از خدایان نورث و یونان هست ولی از اونجا که تو اخر گاد 3 قدرت امید رو تو کل دنیا پخش کرد پس دیگه چنین قدرتی در مقابل ثور نداره ولی هنوزم بسیار قدرتمند هست و احتمالا حتی یک مبارزه هم در مقابل ثور نبازه ولی احتمال میدم مبارزات برعکس بالدور که تمامی مبارزات به نفع کریتوس بود اینجا برابر باشه یا ثور کمی اذیت کنه
منتظر باشید قراره حماسی ترین صحنه های تاریخ ویدیو گیم رقم بخوره
عکس ششم از بالا شمارو یاد کدوم کاربر میندازه؟😂
جعبه فنا …
مقاله عالی بود ، تشکر از جناب اقای مناف زاده
همتون البته اکثرتون شاید ندونید ولی کریتوس زئوس رو کشت و حالا جدای از این که خودش رو هم کشت و انرژیش از بین رفت ولی ثور در مقابل کریتوس انگار مثلا یکی از اون سنتائور های god of war 3 هست از لحاظ قدرت… من واقعا در عجبم که یک سری بازی با این همه پس رفت هنوز این همه مشتاق داشته باشه…. واقعا متاسفم … که از اون سه گانه اول رسیدیم به اینجا… از یک داستان فوق حماسی رسیدیم به یه داستان ادونچر///
من مشکلی توش نمیبینم: شاید برای شما مشکل باشه. الانم حماسی هست خیلی هم خوب داره پیش میره.
قدیم حماسه سریعی داشت اما امروزه گسترده تر شده و بابت این گستردگیش یکمی مات شده اما بازم هیچ کمی در برابر نسخه های قدیمی نداره و اتفاقا برای بهتر فهمیدن ماجرا و داستان و همچنین برای بزرگتر جلوه دادن شخصیت و ماجرای کریتوس هستش.
دروغ نگم، تریلر آخری که از این بازی اومد انقدر خوب بود که حتی من هم واسه بازی تا حدودی هایپ شدم! شاید واسه اینه که این تریلر شبیه چیزی بود که اکثر مردم بعد از معرفی نسخه قبلی در E3 از یه گاد آو وار در دنیای نورس انتظار داشتن. بعد از رونمایی از بازی هیچکس نمیگفت “من واسه دیدن شخصیت‌های درجه سه دنیای نورس مثل اون دوتا آهنگر و پسرهای ثور هایپم”، همه داشتن به اینکه نبرد با شخصیت‌هایی مثل ثور و اودین قراره چقدر حماسی باشه فکر میکردن. امیدوارم این نسخه (حداقل به من) ضدحال نزنه…
کریتوس اینقدر قویه که حتی خودش خودشو نمیتونه بکشه ثور مور نماییده
مرسی مقاله خیلی خوبی بود خسته نباشید.فکر کنم مباره ی اول کریتوس و ثور به جایی ختم نمیشه و این تنها چیزی هست که به ذهنم میرسه.
سلام به همه
کریتوس احتمالا نه بلکه قطعا پیروز این مبارزه خواهد بود👍👍
بسیار زیبا بود مقاله ، هم خواندنی هم وقت پر کن …
اما در جواب سوال مقاله باید عرض کنم که مگه اصلا جای پرسش میمونه ! قطعا کریتوس میکشه دیگه ، یک کاراکتر که توسط گیمر کنترل میشه ،محکومه به پیروزی 🤣 قطعا کریتوس …
پوریای ولی هردوشون رو میزنه🗿🗿🗿🗿🗿
اگر به طور کلی بخوایم به قضیه نگاه کنیم کریتوس یک شخصیت زاده تخیل نویسندس اینکه بخوایم بفهمیم کی ثور پیروز میشه یا کریتوس… از قبل مشخصه چون نویسنده داستان میخواد پیروز بشه در صورتی که ثور از قبل بوده و قدرت های مشخص شده ای داره و نویسنده نمیتونه برای ثور قدرتای جدید خلق کنه. ولی برای کراتوس میتونه و اون رو هر جفدر که لازم بشه لول آپ میکنه تا بر قدرت های مشخص شده ثور غلبه کنه. در نتیجه کراتوس پیروزه. مثل سایتاما تو وان پانچ من
چقدر زیبا و عالی …. دمتون گرم از این مقاله ها میزارید … از نظر بررسی هم عالی بود بهترین نکات رو گفتید …منم موافقم که کریتوس برنده نبرده و اگر بخوان کریتوس رو بکشن قطعا مرگش به دست ی ادم یا خدا یا موجود دیگری نخواهد بود تنها دلیل مرگش فداکاری برای پسرش و همسرش خواهد بود(اگر تصمیم به مرگش باشه) …
تمام حقوق این سایت متعلق به گیمفا می باشد.
Copyright© 2022 Gamefa All Rights Reserved

source

توسط funkhabari