چیز‌هایی که درباره ماینکرفت نمی‌دانستید
بدون شک بازی ماینکرفت یکی از بهترین عناوین سندباکسی است که در سال ۲۰۱۱ توسط استودیوی سوئدی Mojang Studios ساخته شد و سال‌ها بعد توسط مایکروسافت خریداری شد. ماینکرفت به دلیل کانسپتی که داشت، فورا تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های تاریخ صنعت ویدیوگیم شد و تاثیرات زیادی نیز بر روند پیشرفت آن داشت. ماینکرفت تقریبا روی تمامی پلتفرم‌های بازی دردسترس است و همین امر باعث بیشتر دیده شدن این بازی شده. مهم نیست که کنسول گیمر هستید، یا علاقه‌مند به دنیای بازی‌های موبایلی دارید؛ ماینکرفت همیشه چیزی برایتان کنار خواهد گذاشت.
اگرچه بسیاری از بازیکنان، ماینکرفت را صرفا یک عنوان بقا محور با المان‌های ماجراجویانه می‌دانند؛ اما این بازی چیزی بیش از یک عنوان ویدیویی است. جایی‌که بازی تخیلات شما را به چالش خواهد کشید و همین دلیلی عالی برای شاهکار خطاب شدن این بازی است. اگر علاقه‌مند به ماینکرفت هستید، همراه ویجیاتو باشید تا به سراغ ۲۰ مورد از برترین فکت‌ها بازی برویم که احتمالا از حضورشان بی‌خبر بوده‌اید!
جالب است بدانید که عنوانی که ما امروزه آن را با نام ماینکرفت می‌شناسیم، تنها در مدت چند روز ساخته شد. سازنده بازی، Markus Persson که با نام مستعار Notch نیز شناخته می‌شود؛ بارها گفته است که بازی تنها در مدت ۶ روز ساخته شد. نسخه اولیه ماینکرفت تنها از ۲ بلاک سنگ و خاک ساخته شده بود! جایی‌که تنها کاری می‌توانستید انجام دهید، کندن زمین و جا به جایی بلاک‌های خاک بود. همچنین در نسخه‌های اولیه بازی، بازیکنان تنها می‌توانستند شخصیت‌های غیرقابل اسپاون کنند که تنها در دور آن‌ها می‌چرخیدند.
موضوع دیگر این است که ماینکرفت در ابتدا قرار بود تحت عنوان Cave به بازار عرضه شود! منتهی سازندگان بازی تصمیم بر تغییر نام بازی گرفتند و ماینکرفت متولد شد. نهایتا Notch در سال ۲۰۰۹ نسخه اولیه ماینکرفت را در انجمن TIGSource به عنوان یک بازی مستقل منتشر کرد و بعد از بازخوردهای خوبی که این بازی داشت، Notch به آینده ماینکرفت امیدوار شد و آن را گسترش داد.
در تاریخ بازی ماینکرفت، ایستر اگ‌های مختلفی بوده‌اند که باعث جذابیت بازی شده‌‌اند. یکی از دوست داشتنی‌ترین ایستر اگ‌های بازی، مربوط به Notch؛ سازنده ماینکرفت می‌شد که احتمالا بسیاری از شما از حضور چنین ایستر اگی بی‌خبر بوده‌اید. همه ما می‌دانیم که پس از کشتن ماب‌ها در دنیای ماینکرفت، آیتم‌های مختلفی از آن‌ها دراپ می‌شود. برای مثال، از گاوها چرم و گوشت دراپ می‌شود و از گوسفندها نیز می‌توان پشم و گوشت به دست آورد. آیتم‌های دراپ شده ماب‌ها بسیار با ارزش هستند! زیرا به پیشرفت بازیکنان کمک بسیاری می‌کنند. اما تا به حال فکر کرده‌اید که اگر بازیکنی را از بین ببرید، چه بلایی سر آیتم‌هایش خواهد آمد؟
اگر در دنیای ماینکرفت، بازیکنی را از بین ببرید؛ آیتم‌های او مانند دیگر ماب‌های بازی، دراپ خواهند شد. اما اگر بازیکنی نامش را به Notch تغییر می‌داد؛ یک سیب نیز به همراه تمامی آیتم‌هایی که داشت، دراپ می‌شد! درواقع سازندگان بازی کدهای ماینکرفت را به نوعی تغییر داده بودند که اگر بازیکنی نامش را به سازنده ماینکرفت تغییر می‌داد، یک سیب نیز بعد از مردنش دراپ شود! منتهی بعد از فروش ماینکرفت به مایکروسافت، این ایستر اگ نیز از بازی حذف شد و دیگر نمی‌توان آن را پیدا کرد.
برخی از بازیکنان ماینکرفت چیزهای منحصری به فردی در بازی دارند که بازیکنان معمولی نمی‌توانند آن‌ها را به دست آورند. بری مثال می‌توان به اسکین و یا نام‌های آن‌ها اشاره کرد که مخصوص خودشان است! ماینکرفت برخی از اوقات بعضی از بازیکنان را بطوری سوپرایز می‌کند که آرزوی هرکسی است. برای مثال یکی از معروف‌ترین بازیکنان  ماینکرفت، billyK_ بود که مدت‌ها از سازندگان ماینکرفت درخواست اضافه شدن لاکپشت‌ها را به بازی می‌کرد. نهایتا آن‌ها نیز لاک‌پشت‌ها را در آپدیت ۱.۱۳ به بازی اضافه کردند.
اما خوش‌رفتاری‌های ماینکرفت تنها شامل حال billyK_ نشد! اگر از بازیکنان قدیمی ماینکرفت باشید؛ قطعا deadmau5 و یا همان Dead Mouse را می‌شناسید! Dead Mouse یکی از بهترین موزیسین‌های دنیا محسوب می‌شود که علاقه زیادی به بازی ماینکرفت داشت. از طرفی Notch نیز یکی از اصلی‌ترین طرفداران Dead Mouse محسوب می‌شد و برای همین؛ آن‌ها ۲ گوش موشی بامزه به اسکین Dead Mouse اضافه کردند تا تگ و اسم این بازیکن بالاتر از دیگر بازیکنان ماینکرفت نمایش داده شود.
حتما برای یک‌بار هم که شده در دنیای ماینکرفت با ویلیجرها برخورد کرده‌اید! ویلیجرها شخصیت‌های غیرقابل بازی ماینکرفت هستند که بازی اجازه تعامل با آن‌ها را به شما می‌دهد. ویلیجرها در روستاهای بازی اسپاون می‌شوند و شغل خودشان را دارند. شما می‌توانید با آن‌ها به دادوستد آیتم‌هایتان بپردازید و معامله‌های خوبی نیز با آن‌ها داشته باشید. اما پیش از آن‌ها ۴ شخصیت غیرقابل بازی دیگر وجود داشت که با زبان طراحی امروزی ماینکرفت کاملا در تضاد بود!
این چهار شخصیت در آپدیت ورژن ۰.۳۱ به فایل‌های بازی اضافه شده بودند و در آپدیت بعدی نیز از بازی حدف شدند. هنوز هم پس از گذشت سال‌ها هیچکسی نمی‌داند که چرا این ۴ کاراکتر به فایل‌های بازی اضافه شده بودند و هدف آن‌ها از طراحی چنین شخصیت‌هایی چه چیزی بود! اما چیزی که مشخص است، این است که شاید این کاراکترها هرگز آنطوری که باید برای اضافه شدن به ماینکرفت مناسب نبودند و استودیوی موجانگ بیخیال آن‌ها شد.
ماجراهای هیروبرایان و افسانه‌های مربوط به آن، لرزه به تن هرکدام از طرفداران ماینکرفت می‌انداخت! بسیاری از طرفداران باور داشتند که هیروبرایان برادر مرده Notch سازنده بازی است و به ماینکرفت بازگشته تا انتقام بگیرید. بسیاری باور داشتند که هیروبرایان مابی نفرین‌شده است که باعث خراب شدن دنیای بازیکنان می‌شود. او با حفر تونل‌های مختلف، کندن برگ درختان، ساخت هرم‌های شنی روی اقیانوس‌های بازی، بازیکنان را می‌ترساند! اولین تصاویر از هیروبرایان نیز درحالی منتشر شدند که آن را در محیطی مه آلود و ترسناک به تصویر کشیده بودند.
اولین تصویر از هیروبرایان در اوت سال ۲۰۱۰ در تمام اینترنت پخش شد و باعث ایجاد افسانه‌های مختلفی درباره این کاراکتر مرموز شد. هیچکس دقیقا نمی‌دانست که هیروبرایان چه کسی است و اصلا چرا موجانگ چنین چیزی را به بازی اضافه کرده است! همه‌چیز ترسناک پیش‌ می‌رفت تا اینکه بالاخره سازندگان این تصاویر و شایعات، اعتراف کردند که هیروبرایان صرفا یک شوخی بود و تصاویر نیز با استفاده از ادیت ساخته شده بودند. هیروبرایان هرگز در بازی وجود نداشت و صرفا یک حقه برای جذب مخاطب از سوی بازیکنان این بازی بود. موجانگ نیز در آپدیت ۱.۶.۶ در پچ‌نت بازی اعلام کرد که هیروبرایان از بازی حذف شده است! تا با این‌کار شوخی بامزه‌ای با طرفداران بازی بکند.
چیزی که ماینکرفت را تبدیل به یکی از دوست داشتنی‌ترین بازی‌های تاریخ کرده، المان‌هایی است که شما می‌توانید از طریق آن به دیگر بازیکنان و یاد دهید! بسیاری از معلمان و مدارس دنیا از ماینکرفت به عنوان یک ابزار آموزشی برای کودکان استفاده می‌کنند. این نسخه از ماینکرفت، با نام Minecraft Education Edition شناخته می‌شود. منتهی این نسخه مانند دیگر نسخه‌های بازی کامل نیست و محدودیت‌های خودش را دارد، اما با این‌حال هنوز هم می‌توان تجربه‌ای جذاب از این نسخه داشت.
همچنین هرکسی که نسخه اورجینال آفیس را داشته باشد، می‌تواند Minecraft Education Edition را به صورت رایگان دانلود کند. این نسخه مخصوص یادگیری و آموزش است و نباید انتظارات بالایی از آن داشته باشید. نهایتا موجانگ برخی از المان‌های این بازی را به نسخه بدراک ماینکرفت نیز اضافه کرد و شما می‌توانید در نسخه بدراک پیش از ساخت دنیایی؛ بعضی از المان‌های Minecraft Education Edition را فعال کنید.
Infiniminer یک عنوان سندباکس چند نفره بود که در سال ۲۰۰۹ توسط استودیوی مستقل Zachtronics توسعه پیدا کرد. بازی با الهام از عناوین محبوبی مانند Team Fortress 2 و Motherload توسعه پیدا کرده بود. جایی‌که شما وظیفه یک معدنچی را برعهده داشتید که باید دل به محیط بازی می‌زد و آیتم‌هایش را از دل بلاک‌های بازی بیرون می‌کشید و سازه‌های مختلفی را می‌ساخت.
Notch بارها اعلام کرده بود Infiniminer یکی از موردعلاقه‌ترین بازی‌های او محسوب می‌شد. اما این بازی به اندازه‌ای که باید سرگرم کننده و متنوع نبود که مخاطب را ساعت‌ها به پای خودش بنشاند و چندان کامل بنظر نمی‌رسید. از نظر Notch؛ تم بازی به شدت یکنواخت بود و نیاز به تغییری اساسی داشت. بنابراین Notch با الهام از بازی Infiniminer و ایجاد تغییراتی در کانسپت آن، ماینکرفت را ساخت.
اگر قرار باشد که مابی را به عنوان منفور‌ترین ماب تاریخ ماینکرفت معرفی کنیم، قطعا کریپرها به عنوان منفور‌ترین ماب ماینکرفت شناخته خواهند شد. کریپرها در حین منفور بودن، تبدیل به یکی از دلایلی شدند که ما امروزه ماینکرفت را با آن می‌شناسیم. درواقع Notch در طی مصاحبه‌ای که در مستند Minecraft: The Story of Mojang در سال ۲۰۱۲ داشت، اعلام کرد که کریپر درواقع یک اشتباه در کد نویسی بازی بود.
درواقع کریپر قرار بود که خوکی بی‌آزار باشد، منتهی وقتی کدنویسی این ماب به اتمام رسید؛ کریپر متولد شد! کرپیر حاصل یک اشتباه کوچک بود، اما حاصل‌ این اشتباه نظر Notch را به خودش جلب کرد و آن‌ها تصمیم به اضافه کردن این ماب به بازی گرفتند. منتهی صرف نظر از این تصمیم سازندگان، فراموش نکنید که می‌توانید با استفاده از گربه‌ها؛ کریپرها را از خودتان دور نگه دارید.
بازیکنان ماینکرفت تاکنون دست به ساخت سازه‌های دیوانه‌واری در دنیای این بازی زده‌اند. از کامیپوترهای ۱۶ بیتی بگیرید، تا فارم‌های غول‌پیکر و بازی‌های ویدیویی! اما این مورد کمی متفاوت‌تر از دیگر موضوعاتی است که تاکنون دیده‌ایم. جالب است بدانید که آژانس اطلاعات جغرافیایی دانمارک، نقشه کامل کشور دانمارک را در بازی ماینکرفت ساخته و آن را برای عموم منتشر کرده‌ است.
به نقل قول از سایت خبری DK؛ سازندگان این نقشه یعنی Simon Kokkendorf و Thorbjorn Nielsen قصد دارند که از این نقشه برای اهداف آموزشی، تعالیم مفاهیم شهرسازی و معماری برای کودکان استفاده کنند که در نوبه خودش؛ اتفاقی جالب و دوست داشتنی در دنیای بازی ماینکرفت است.
در حال حاضر تنها ۳ بعد در بازی ماینکرفت حضور دارد، منتهی سال‌ها پیش استودیوی موجانگ قصد اضافه کردن بعد دیگری را نیز به ماینکرفت داشت که متاسفانه هرگز به بازی اضافه نشد! این بعد زمانی معرفی شد که Notch تصویری از آن را در حساب کاربری توییترش به اشتراک گذاشت و طرفداران را با چیزی کاملا جدید رو به رو کرد که مشابه‌اش را ندیده بودند. بعد Sky قرار بود درواقع بهشتی برای ماینکرفت باشد! درست همان‌طور که از بعد Nether به عنوان جهنم ماینکرفت یاد می‌شود.
از طرفی سازندگان ماینکرفت در مصاحبه‌ای که با وب‌سایت سوئدی Faber.se داشتند، اعلام کرده بودند که این بعد قرار است زیبا‌ترین شکل ممکن از ماینکرفت را به تصویر بکشید. همین ادعا کافی بود تا شایعات مربوط به بعد Sky داغ‌تر شود و همه منتظر اضافه شدنش بودند. بعد Sky در ابتدا قرار بود که همراه با آپدیت Adventure به بازی اضافه شود. منتهی Notch در دقیقه نود تصمیمش عوض شد! مدتی بعد او اعلام کرد که Nether به اندازه‌ای که باید سرگرم‌کننده بود و نیازی به اضافه شدن دوباره بعد Sky نبود! همچنین Notch اعلام کرد که بعد Sky هنوز از بین نرفته و شاید زمانی‌ دیگر به بازی اضافه شود؛ اما فکر می‌کنم که همگی ما این موضوع را پایانی برای این بعد بدانیم!
معمولا وقتی صحبت از روند و پروسه ساخت یک بازی ویدیویی می‌شود، اکثر بازی‌سازها دوست دارند که تمام کارها و پیشرفت‌هایشان را به صورت کاملا محفوظ شده پیش ببرند و هیچ علاقه‌ای از انتشار اخبار و پروسه ساخت بازی ندارند. اکثر استودیوهای بازی‌سازی دوست دارند که کاملا ساکت باشند و اطلاعات چندانی به طرفدار ندهند. این موضوع درحالی است که این مکانیزم به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا صرفا بخش‌هایی که دوست دارند را به نمایش بگذارند و طرفداران را برای بازی‌شان؛ هیجان‌زده نگه دارند.
با تمام این توضیحات، یکی از جالب‌ترین فکت‌ها درباره بازی ماینکرفت، این است که این بازی از همان ابتدای کارش با طرفداران صادق بوده است. استودیوی موجانگ از همان شروع ساخت این بازی در سال ۲۰۱۱؛ تمامی اطلاعات بازی را با دیگر کاربران به اشتراک گذاشته بود و طرفداران این بازی دقیقا می‌دانستند که قرار است با چه چیزی رو به رو شوند. از طرفی پیش‌تر استودیوی موجانگ در طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت TIGSource داشت، به این موضوع اشاره کرده بود که تیم سازنده بازی ماینکرفت، تمام اطلاعات را به ترتیب در فروم‌ها و وب‌سایت‌های گیمینگ منتشر کرده بودند و هیچ ترسی از درز اطلاعات به بیرون توسط لیکرها نداشتند.
شاید دیدن این تیتر کمی برایتان عجیب باشد، اما سال‌ها پیش سازندگان بازی ماینکرفت به شانسی بودن موفقیت ماینکرفت اعتراف کرده بودند. ماجرا از این قرار است که چند سال پیش وب‌سایت اینترنتی Gamasutra در طی مصاحبه‌ای که با سازنده بازی ماینکرفت یا همان Markus Persson داشت، مقاله‌ای را منتشر کرد که در آن تیم سازنده بازی بخش عمده‌ای از محبوبیت و شهرت بازی ماینکرفت را شانسی محسوب کرده بودند.
در این مقاله Markus Persson به این موضوع اشاره می‌کند که آن‌ها هرگز دنباله‌ای برای بازی ماینکرفت نساخته بودند. از طرفی موجانگ استودیویی خلاق؛ اما مستقل و ناشناخته بود و پیش از ساخت بازی ماینکرفت، عملا عنوان شناخته‌‌شده‌ای نداشت. بنابراین عملا چرا کسی باید به سراغ این بازی برود؟ طبیعتا اگر شانس همراه و همسفر بازی ماینکرفت نبود، شاید این بازی هرگز آنطوری که باید، دیده نمی‌شد.
نسخه‌های مختلف از یک بازی ویدیویی؛ همیشه موضوعی جذاب برای بحث کردن بوده است. بسیاری از افرادی که به رمز و رازهای بازی‌های ویدیویی علاقه‌مند هستند، برای پیدا کردن تاریک‌ترین رازهای بازی به سراغ نسخه‌های بتا و فراموش‌شده عناوین قدیمی و مختلف می‌روند. در این بین نیز بازی ماینکرفت از این قاعده چندان مستثنی نیست و جالب است بدانید که از این بازی؛ تاکنون نسخه‌های مختلفی نیز ساخته شده است.
همانطور که به آن اشاره کردیم؛ ما تاکنون شاهد انتشار نسخه‌های مختلفی از بازی ماینکرفت بوده‌ایم. منتهی جالب است بدانید که ماینکرفت نسخه جاوا؛ قدیمی‌ترین و اصلی‌ترین نسخه از این بازی است که توسط استودیوی موجانگ ساخته شده. دومین نسخه از این بازی نیز ماینکرفت نسخه بدراک است که اکثر شما با آن رو به رو شده‌اید. البته در این بین نسخه‌های دیگری نیز وجود داشته است که به مرور پشتیبانی از آن‌ها متوقف شده و تنها نسخه بدراک و جاو به صورت رسمی ا باقی مانده‌اند.
پیش‌تر اشاره کردیم که بازی ماینکرفت هرگز شاهد حضور دنباله‌ای جذاب برای خودش نبوده است. منتهی با تمام این توضیحات، این بازی بقدری که باید دوست داشتنی بود که بسیاری از سازندگان بخواهند که اسپین‌آف‌های مختلفی را با اقتباس از دنیای این بازی را منتشر کنند. منتهی متاسفانه اسپین‌آف‌های این بازی هرگز آنطوری که باید دیده نشدند و صرفا شکستی بزرگ برای بازی ماینکرفت بودند.
یکی از مشهورترین اسپین‌آف‌های این بازی؛ مربوط به بازی Minecraft Story Mode می‌شود که توسط استودیوی تیل‌تیل برای پلتفرم‌های مختلفی از جمله پلتفرم موبایل نیز منتشر شد. منتهی Minecraft Story Mode ابدا آن‌چیزی نبود که سازندگان می‌خواستند و این بازی کم‌کم به دست فراموشی سپرده شد و دیگر خبری از آن نیست. دومین اسپین‌آف از دنیای بازی ماینکرفت نیز؛ مربوط به بازی Minecraft Dungeons می‌شود که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و به مراتب شرایطی بهتر نسبت به نسخه اسپین‌آف قبلی بازی ماینکرفت داشت، اما به هرحال بازی Minecraft Dungeons به نوعی یک بازی معمولی و نه‌چندان محبوب از دنیای این بازی محسوب می‌شود.
درست است که از بازی ماینکرفت می‌توان به عنوان یک بازی خلاق و دوست داشتنی یاد کرد، اما جالب است بدانید که ماب‌های این بازی نیز تاثیر بسزایی در جذابیت این بازی داشته‌اند. اما با این‌حال ممکن است که بعضی‌ از ماب‌ها بخاطر شرایط زیست بومی و جایی که در آن اسپاون می‌شوند، هرگز با یکدیگر رو به رو نشوند و این موضوع دقیقا همان‌چیزی است که درباره خرس‌های قطبی و روبا‌ه‌ها نیز صدق می‌کند.
همانطور که می‌دانید خرس‌های قطبی را تنها می‌توان در بایوم‌های یخ‌زده و اقیانوس‌های قطبی پیدا کرد. از طرفی روباه‌ها نیز تنها در جنگل‌ها و بایوم تایگا اسپاون می‌شوند. جالب است بدانید که اگر شما این ۲ ماب را در کنار یکدیگر اسپاون کنید، آن‌ها به یکدیگر حمله می‌کنند.
شاید بسیاری از شما باور داشته باشید که دنیای ماینکرفت، دنیایی بی‌نهایت است. منتهی این فرضیه ابدا درست نیست. اگرچه دنیای این بازی مملو است از اتفاقات هیجان‌انگیز؛ اما با این‌حال ماینکرفت محدودیت‌های بسیاری دارد.
همچنین از طرفی، جالب است بدانید که سازنده این بازی؛ یعنی Markus Persson در یکی از مصاحبه‌های خود، اینطور اعلام کرده بود که ما دنیای ماینکرفت را طوری طراحی کرده‌ایم که شما را درگیر بی‌دنیایی به شدت بزرگ کند. منتهی دنیای بازی ماینکرفت ابدا بی‌نهایت نیست و محدودبت‌های بسیاری نیز دارد، اما از آن‌جایی که ماینکرفت وسعت زیادی نیز دارد؛ اما محدودیت‌ها چندان به چشم نمی‌آیند. همچنین دنیای این بازی به پیشرفت شما ساخته می‌شود و هرچقدر که در بازی به سمت جلو حرکت کنید، دنیای بازی ماینکرفت نیز درست به همان اندازه وسیع‌تر می‌شود.
خلاقیت در صداگذاری بازی‌ها درست همان‌چیزی است که ممکن است تجربه‌ای دوست داشتنی از یک بازی ویدیویی را برایمان به ارمغان بیارود. صداها یکی از بهترین چیزهایی هستند که به یک عنوان ویدیویی روح و جان می‌دهند. اهمیت درست صداگذاری در دنیای بازی‌ها بقدری بالاست که بازی‌سازهای بسیاری تلاش می‌کنند که تجربه‌ای عامه‌پسند را به مخاطب انتقال دهند و در این بین؛ این خلاقیت است که حرف اول را در جلوه‌های صوتی می‌زند.
جالب است بدانید که بازی ماینکرفت نیز درست از همین ایده پیروی کرده. یکی از بامزه‌ترین فکت‌های بازی ماینکرفت این است که گوست‌ها و صداهای آن‌ها در دنیای این بازی با استفاده از گربه Daniel Rosenfeld که مامور جلوه‌های صوتی بازی بوده است، گرفته شده.
تاکنون به سراغ ایستراگ‌های مختلفی از دنیای بازی ماینکرفت رفته‌ایم؛ منتهی یکی از جالب‌ترین این ایستراگ‌ها مربوط به منوی اصلی این بازی می‌شود. اگر شما برنامه ماینکرفت را برای چیزی بیش از ۱۰ هزار بار باز و بسته کنید، در منوی اصلی بازی؛ می‌بینید که ماینکرفت دیکته درست خودش را اشتباه نوشته است. همانطور که می‌دانید املای صحیح کلمه ماینکرفت در زبان انگلیسی به صورت Minecraft نوشته می‌شود، منتهی در این ایستراگ؛ بازی نامش را به صورت Mineraft به شما نمایش می‌دهد.
البته باید به این موضوع توجه داشت که هرچند که این ایستراگ چندان چیز عجیب و غریبی نیست، اما با این‌حال همین ایستراگ‌های کوچک هستند که باعث جذابیت و دوست داشتنی‌ترین شدن این بازی فوق‌العاده شده‌اند و باید به استودیوی موجانگ در خلق چنین اثری تبریک گفت.
همه می‌دانند که Nether تا چه اندازه خطرناک و ترسناک است. منتهی محدودیت‌های بازی ماینکرفت به شما اجازه نمی‌دهد که در این بعد اسپاون شوید. درواقع تقریبا هیچ راهی وجود ندارد که شما بتوانید خودتان را در Nether اسپاون کنید. منتهی با تمام این توضیحات، کاربران در آپدیت‌های اخیر بازی موفق به پیدا کردن راهی برای انجام این ماموریت غیرممکن شده‌اند.
در دوست دارید که Nether اسپاون شوید، در ابتدا باید پورتالی که شما را به Nether می‌برد را فعال کنید. سپس باید سطح زیرین آن را با لاوا کاملا بپوشانید. سپس با تخت خودتان را روی سطحی که با لاوا پوشانده بودید، قرار دهید؛ با تنظیم نقطه اسپاون خودتان؛ به Nether می‌روید و از این به بعد اگر در بازی بمیرید، فورا در Nether اسپاون خواهید شد.
نهایتا نوبت به آخرین فکت ما در این مقاله می‌رسد. همه می‌دانیم که ماینکرفت تا به چه اندازه دوست داشتنی و جذاب است. جالب است بدانید که این بازی آمار و ارقام به شدت فوق‌العاده‌ای را از خودش به جا گذاشته است و موفق شده تا در این همه سال، چیزی بیش از ۲۸۰ میلیون نسخه فروش داشته باشد و برای همین؛ از این بازی می‌توان به عنوان یکی از پرفروش‌ترین عناوین تاریخ صنعت ویدیوگیم یاد کرد.
واقعا این مقاله چه آپدیتی با نسخه قدیمی داشت
اون اسمش ندر نیست اند هست
واقعاً مقاله جالبی بود خسته نباشید آقای حسین خواه ❤️🙏
به جز ۶ تاشون همه رو میدونستم👍🏻
بیشترشو میدونستم
امیدوارم بتونیم هیروبراین رو در قالب یه باس در بازی داشته باشیم
سلام دوستان میگم مال همه اینطوره یا فقط مال منه؟احساس میکنم ماینکرافت هرچقدر آپدیت میده بیشتر لگ میخورم😐بگید پیسیم به این حد ذغالی نرسیده 😐
اگه هیروبراین و Sky بیاد عالی میشه به نظر من اگر Sky بیاد فقط تو آسمان ها بشه خیلی کمیاب کنن خوب میشه
امیدوارم در آینده نزدیک هم هیروبراین و هم بعد Sky به بازی اضافه بشه
ولی کاشکی هیروبراین به بازی اضافه میشد
واقعا امیدوارم در آینده نزدیک بعد Sky به بازی اضافه بشه
بیشترشو میدونستم غیر چندتا
وای خدا کنه اون Sky رو اضافه کنن
خیلی جالب میشه
فعلا که انگار میخوان تو چند نسخه بعد یه پورتال جدید اضافه کنن که با گلو استون ساخته میشه البته هنوز در حد شایعه است
اگه بعد دیگه رو بسازن به نظرم خیلی جالب و هیجان انگیر میشه ندر و اند و مثلا پارادایس (Paradise)…
از آنجایی که همش رو خودتون قبلا گفته بودید. پس آره ما این فکت ها رو می دنوستیم😊
خیلی جالب بود فقط نقشه دانمارک رو نمیدونستم
ماینکرافت یکی از پرطرفدارترین بازی های جهان است بدون شک شایدم اول باشه یکی از بهترین بازی ها هم است شایدم بهترین
۲۳-قبلا یه موجود به اسم هیومن وجود داشت
یه ایستر اگه از فیلم castle in sky توی بازی وجود داره ، مثلا آیرون گولم ها به ویلجر ها گل افر میکنن
چرا تو این سایت انقدر ماینکرفت بولد میشه؟ یا مطلب اختصاصی براش میرید. گیم پلی هاتون هم ۷۰ تارو رد کرده، تو مقاله های متفرقه تونم که همیشه ی همیشه اسمش هست. ماینکرفت چه نونی بهتون رسونده واقعا؟
هیروبراین پس واقعا وجود داشته قبلا
کاش sky ساخته می‌شد تا حداقل یک جا توی ماینکرفت بتونیم به آرامش برسیم😐
واقعا بازی قشنگیه ولی امروز پاکش کردم.//خی خی خندیدیم
ایم اِ اُجی ماینکرفت پلیر اند آی نو آل آف دیس فکتس😐🗿
آوسوم مقاله
(ترجمه کنید)
RGB🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
من اصن از شخصیت های حذف شده خوشم نیومد
خوب کردن حذفشون کردن
فضای بی رحم ماینکرافت مناسب اینا نیست
میگن عکس صدا نداره
ولی عکس کریپر رو ببینی،صداش میاد😂
کاشکی درس های ما هم با ماینکرافت بود
اگه اینطوری بود من تاالان نمره ۲۰۰ گرفته بودم
بعد اسکای خیلی جالب بود
ولی واقعا کاشکی یکم کارشون بهتر بود که کریپر رومخ رو با اشتباهات ساختن🤦
ماینکرافت چیز های زیادی داره و میشه باهاشون چیز های جالبی ساخت ، ولی اگه تو دنیاش یه تغییری بده مثلا مکان های بسیار زیبایی بیاره یا بعضی از بلاک های خاک ، سنگ ، چوب ، … رو بهتر کنه یا محیط بازی رو تغییر بده بهتره چون پس از چندین باری که تک نفری بازی کنی خسته میشی 😞 البته نظر هرکی می‌تونه متفاوت باشه 🙄
چرا موجانگ هیروبرایان رو به بازی به طور یه باس فایت اضافه نمی کنه
خیلی جذاب میشه
بسیار عالی
فکیت از ماینکرافت : در تمپل های صحرایی شن هایی به رنگ نارنجی بودن که عکس ویدر. توشون حک شده بود این نشون میده که دنیای ماینکرافت ۱۰۰۰ سال بعد اتفاق آخرالزمانی بوده که نشون میده دنیای ماینکرافت آخرالزمانی هست .
چند تا فکت هم من بگم:
۱۱-اسم کاراکتر و بزاری Dinnerbone سر و ته میشه
۱۲-قبلا به جای امرالد،روبی وجود داشت که قرمز بود،ولی به دلیل اینکه یکی از سازنده ها دچار کوررنگی بود رنگشو سبز کردن و شد امرالد
۱۳-با چند تا بلاک عسل یه دیوار بسازی بری بالا بعد چسبیده به دیوار بیای پایین خیلی آهسته میای
۱۴-پیگمن ها و پیگلین ها با ویدر اسکلتون ها مشکل نا🖱ی دارن
۱۵-اسم پیلجر تبر دار رو بزاری Johhny با تبر میوفته به جون همه ی موجودات به جز ویلیجرها!(اشاره به فیلم درخشش)
۱۶-طوطی با دیسک موزیک می رقصه
۱۷-پیلجر جادوگر،گوسفندای قرمز رو آبی میکنه!
۱۸-قبلا غلاف تیر وجود داشت که مثل کوله پشتی بود
۱۹-میخواستن چوب اسکی اضافه کنن ولی نکردن
۲۰-اندرمن ها کلماتی مثل hello و how are you رو میگن و با دقت بیشتر،جمله ی look for eye رو ازشون میشنوید که منظورشون همون چشم اندر هست
۲۱-روی سنگ های شنی قرمز،عکس ویدر هست
۲۲-توی ماینکرافت،npc های مخفی وجود داره که خودتون میتونید براشون دیالوگ بزارید!(عملا ماینکرافت تبدیل به اسکایریم میشه)
هه بعد اسکای؟؟؟
من … که یه عمر تو ماینکرافت داشتم الکی دروازه بهشت رو میساختم و کار نمیکرد………
هممون کریپرو میدونستیم
همشون به جز گوش موشی و سیب رو میدونستم
همه رو میدونستم به جز آخری که واقعا با خوندنش شوکه شدم
کسایی که از قدیم ماینکرافت بازی میکردن میدونن گوسفندا اولش فقط ازشون پشم درآپ میشد بعد یک آپدیت گوشت گوسفند اضافه شد
فقط آخری رو نمی دونستم
جزو بهترین بازی های دنیا……… ماینکرفت به خاطر کار های بینهایتی که میتونیم توش انجام بدیم بسیار محبوب شده و خواهد بود
چرا من همه اینا رو میدونستم😬
جالبه همشون رو می‌دونم
وای خدای من اینا خیلی جالب بود!
ماینکرفت پر از شگفتیه
به شخصه دوست داشتم این شخصیت Rana بمونه تو بازی اخه خیلی کیوت و نازه.
عزیز دردانه خدایان ازگارد و عوالم ۹گانه
بتمن نئو نوآر؟

source

توسط funkhabari