صندوق سرمایه‌گذاری عربستان سعودی همچنان به خرید استودیوها و شرکت‌های بازی‌سازی ادامه می‌دهد. آخرین اخبار بازی از خرید یک ناشر بازی بزرگ با مبلغ 13 میلیارد دلار حکایت دارند. گروه بازی عربستان سعودی می‌خواهد 37.8 میلیارد دلار در طی ماه‌های آینده هزینه کند و شرکت‌ها و استودیوها بزرگی را بخرد. عربستان سعودی قرار است 30 بازی رقابتی تا سال 2030 تولید کند.

سرمایه‌گذاری جدید توسط شرکت Savvy Games Group که با ثروت صندوق سرمایه‌گذاری ملی تأسیس شده، انجام خواهد شد. هدف اصلی این شرکت، تبدیل عربستان به یکی از مهره‌های مهم در صنعت بازی است. آن‌ها قرار است 70 میلیارد ریال (18.6 میلیارد دلار) برای خرید «چندین شرکت کلیدی» هزینه کنند. این شرکت‌ها هدف توسعه بازی گروه Savvy را برآورده خواهند کرد. 13.3 میلیارد دلار دیگر هم برای تصاحب یک ناشر بازی مهم هزینه می‌شود تا شریک استراتژی برای آن‌ها در صنعت بازی جذب شود.

آژانس خبرگزاری عربستان سعودی از سرمایه‌گذاری نیم میلیارد دلاری در بازی‌های در حال ساخت گزارش داد. این مبلغ صرف بازی‌هایی می‌شود که در مرحله پیش‌تولید قرار دارند و می‌توانند درآمد خوبی کسب کنند. در نهایت پنج میلیارد دلار هم در دیگر شریک‌های تجاری و استودیوهای بازی‌سازی موجود سرمایه‌گذاری می‌شود. این شرکت‌ها، ارزش گروه Savvy را افزایش خواهند داد و آن را به یک مجمع گیمینگ مهم تبدیل خواهند کرد.

خرید ناشر بازی عربستان

خرید ناشر بازی بزرگ توسط عربستان

محمد بن سلمان، شاهزاده عربستان سعودی در بیانیه‌ای گفت:‌ «Savvy Games یکی از مهره‌های اصلی هدف‌گذاری استراتژی ما برای تبدیل عربستان سعودی به قطب گیمینگ جهانی و رقابت‌های ورزش‌های الکترونیک تا سال 2030 است. ما از پتانسیل این صنعت و ای‌اسپورت برای تنوع بخشیدن به اقتصادمان استفاده می‌کنیم». صندوق سرمایه‌گذاری ملی موسم به PIF‌با هدف دور کردن اقتصاد عربستان از نفت و فرآورده‌های نفتی تأسیس شده است و در طی سال‌های اخیر، سرمایه‌گذاری زیادی در صنعت بازی انجام داده است.

عربستان در حال حاضر 5 درصد از سهام نینتندو را در اختیار دارد، در شرکت کپکام و Nexon‌ سرمایه‌گذاری کرده و همچنین بخشی از سهام شرکت‌های اکتیویژن بلیزارد، EA و تیک‌تو را هم کسب کرده است. سرمایه‌گذاری اخیر با هدف مدرنیزه کردن عربستان و نظام پادشاهی انجام می‌شود و آن‌ها اهداف بزرگی در سر دارند. نگرانی‌هایی در مورد حقوق بشر بیان شده، اما مدیر سرمایه‌گذاری گیمینگ عربستان با رد این نگرانی‌ها، این گفته‌ها را مربوط به گذشته دانست.

عربستان چند ماه پیش خرید شرکت SNK در ژاپن را نهایی کرد. مصاحبه اخیر با مدیر این شرکت نشان داد که عربستان روی آینده بازی‌های این شرکت تأثیری نخواهد گذاشت و آزادی عمل در اختیار آن‌ها قرار گرفته است. اقدامات اخیر در نهایت منجر به سرمایه‌گذاری 37.8 میلیارد دلار در صنعت بازی خواهد شد.

منبع: VGC

نوشته عربستان 13 میلیارد دلار برای خرید ناشر بازی بزرگ هزینه می‌کند اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

source

توسط funkhabari