copy
زمانی که فیلم Doctor Strange 2 به پرده سینماها رفت، علامت سوال بزرگی در ذهن طرفداران مارول گذاشت و به‌نوعی همه را شوکه کرد. صرف نظر از نکات داستانی متعدد و اسرار حل نشده، بدون شک بزرگ‌ترین چیزی که تا الان ذهن همه را به خود مشغول کرده، آینده اسکارلت ویچ در دنیای سینمایی مارول است. 
دنباله مولتی ورسی دکتر استرنج علاوه بر باز کردن درب‌های مولتی ورس به دنیای سینمایی مارول و به تصویر کشیدن دنیاهای موازی متعدد، به بعد متفاوتی از شخصیت اسکارلت ویچ الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) پرداخت و او را در مسیری سرد و تاریک قرار داد، مسیری که به‌ظاهر منجر به از دست دادن جانش شد. اما آیا واندا ماکسیموف که به‌عنوان یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های دنیای مارول شناخته می‌شود، به همین راحتی کشته شده است؟ در طول نبرد نهایی بین استرنج و واندا، آمریکا چاوز پورتالی را به زمین ۸۳۸ باز کرد که به باعث شد واندا با نسخه‌های مختلف پسرانش روبه‌رو شود و با نابودی کوه ونداگور، به آشوبی که به وجود آورده پایان بدهد. با این حال قبل از فرو ریختن کوه ونداگور، مخاطبین شاهد نور قرمز رنگی بودند که تا حدودی زنده بودن او را تایید می‌کند.
به‌تازگی کوین فایگی (Kevin Feige)، با مرور این لحظه حساس، باری دیگر درباره آینده اسکارلت ویچ در دنیای سینمایی مارول صحبت کرده است. او در گفتگو با وب‌سایت Variety، اظهار داشت که سرنوشت واقعی واندا هنوز مشخص نیست و فعلا نمی‌توان به‌طور قطعی درباره وضعیت مبهم او نظر داد.
نمی‌دانم یعنی واقعا زیر آوار موند؟ من فقط دیدم که کوه ونداگور نابود شد و یه نور قرمز رنگ در لحظات آخر نمایان شد. فعلا نمی‌شود به‌طور قطعی درباره وضعیت فعلی واندا نظر داد. از طرفی هنوز داستان‌های بی‌شماری از کمیک‌ها وجود دارند که بهشون پرداخته نشده است. بنابراین تنها زمان می‌تواند این ابهامات به‌وجود آمده را برطرف کند.
بدون شک واندا ماکسیموف یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول است که در طول سال‌ها از نبرد علیه اولتران، تانوس و حتی غم و اندوه خود جان سالم به در برده است و با توجه به نوع قدرت فیزیکی او با جادوی تاریک، برای اکثر طرفداران دشوار است که باور کنند او راهی برای فرار از تخریب کوه ونداگور در Doctor Strange 2 پیدا نکرده باشد. در حال حاضر مشخص نیست که دکتر استرنج یا واندا چگونه و در کدام پروژه برمی‌گردند، اگرچه استرنج به احتمال زیاد هنگام شکل گیری گروه انتقام جویان بعد از شش سال طولانی در فیلم Avengers: The Kang Dynasty حاضر شود. اما برای واندا، این مسیر بازگشت بیشتر مثل یک علامت سوال بزرگ است و برخلاف استرنج، گزینه‌های زیادی برای بازگشت به دنیای سینمایی مارول ندارد.
فعلا بهترین شانس او سریال Agatha: Coven of Chaos خواهد بود که احتمالا به واندا این شانس را می‌دهد تا پس از نبرد حماسی در سریال WandaVision، دوباره با اگتا هارکنس کاترین هان (Kathryn Hahn) متحد شود. صرف نظر از اینکه واندا در چه مسیری قدم برمی‌دارد، حداقل صحبت‌های فایگی تا حدودی تایید می‌کند که دنباله مولتی ورسی Doctor Strange 2 پایان اسکارلت ویچ نبوده است.
فیلم Doctor Strange in The Multiverse of Madness هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا واندا در پروژه‌های آینده دنیای سینمایی مارول حضور خواهد داشت؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.source

توسط funkhabari