تحلیل کمیسیون اروپا در هفته‌های آتی
مایکروسافت به طور رسمی پرونده خود برای خرید پیشنهادی اکتیویژن بلیزارد را در کمیسیون اروپا به ثبت رسانده است.
ناظر رقابت‌های اروپایی در پرونده‌ای در روز جمعه تایید کرد که تاریخ موقت ۸ نوامبر (۱۷ آبان) را تعیین کرده تا تصمیم خود در رابطه با معامله ۶۸.۷ میلیارد دلاری را اعلام کند یا وارد مرحله تحقیقاتی دوم و دقیق‌تر شود. در هفته‌های آتی، کمیسیون اروپا این معامله را در جریان آنچه «مرحله اول» (Phase I) نامیده می‌شود، تحلیل خواهد کرد.
هدف این است که تصمیم بگیرند که آیا ادغام به طور قابل توجهی رقابت در بازار را کاهش می‌دهد یا خیر. به عنوان مثال شرکت‌های غالبی ایجاد خواهند شد که احتمالاً قیمت‌ها را برای مصرف‌کنندگان افزایش می‌دهند یا خیر.
اگر پس از بررسی‌های خود همچنان نگرانی‌هایی در مورد این معامله وجود داشته باشد، کمیسیون مرحله دوم بررسی را آغاز خواهد کرد که تجزیه و تحلیل عمیق‌تری از اثرات ادغام بر رقابت خواهند داشت.
طبق گزارش Financial Times، نهادهای نظارتی و سایرین درگیر در ادغام مایکروسافت و اکتیویژن، منتظر تحقیقات طولانی اتحادیه اروپا هستند. یک منبع در بروکسل که با این معامله آشنا است به این نشریه گفت:
این یک معامله بزرگ است، یک معامله دشوار. نیاز به بررسی گسترده دارد.
این خرید توسط رگولاتورها در سراسر جهان به دلیل نگرانی‌های ضد انحصار در زمانه‌ی افزایش ادغام‌ها در صنعت بازی، مورد بررسی قرار می‌گیرد. در اوایل ماه سپتامبر، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) اعلام کرد که تحقیقات آن در مورد ادغام به دلیل نگرانی‌های آنتی‌تراست، رسماً به مرحله دوم گسترش یافته است.
قابل ذکر است، آن‌ها نگران تاثیری هستند که این معامله می‌تواند بر توانایی پلی استیشن برای رقابت داشته باشد، با توجه به اینکه مایکروسافت مالکیت سری Call of Duty را به دست خواهد آورد.
در اوایل ماه سپتامبر، فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌ باکس، گفت که مایکروسافت متعهد شده Call of Duty را برای «چند سال دیگر» پس از پایان قرارداد بازاریابی فعلی سونی با اکتیویژن، در پلی‌استیشن در دسترس قرار دهد.
جیم رایان، مدیرعامل سونی اینتراکتیو اینترتینمنت که ظاهراً به دنبال دسترسی به بازی‌های کال آو دیوتی با شرایط برابر و دائمی در آینده است، پیشنهاد مایکروسافت برای نگه‌ داشتن این سری در کنسول‌های پلی‌ استیشن را «در بسیاری از سطوح ناکافی» خواند.
انتظار می‌رود که قرارداد فعلی Call of Duty بین سونی و اکتیویژن، بازی‌های Modern Warfare 2 و Warzone 2 و یک بازی جدید از توسعه‌دهنده Treyarch را پوشش دهد که ممکن است تا سال ۲۰۲۴ عرضه نشود.
سال گودمن خفن تر بود یا هایزنبرگ؟
تماشا از یوتیوب ویجیاتو سینما
هنوزم قانونی نشده؟؟
ینی برا گیم پس نیومدن کالافا؟
چقد طول کشید.
بتسدا اینقد طول نکشید
تجربه‌ی صوتی از بازی را بهبود ببخشید
کلش آو کلنز تنها شروع داستان بود

source

توسط funkhabari