شرکت مکسوس که یکی از برندهای گروه چینی سایک محسوب می‌شود، قصد دارد به‌زودی سه خودروی الکتریکی جدید در استرالیا عرضه کند یعنی بازاری که چند سالی است با نام LDV در آن حضور دارد. اولین مدل از این سه، پیکاپ eT60 است که در نوامبر امسال وارد بازار خواهد شد و اولین پیکاپ تمام الکتریکی بازار استرالیا خواهد بود. این خودرو در ابتدا به‌صورت دو کابین و ۴×۲ با پکیج باطری لیتیوم یونی ۸۸.۵ کیلووات ساعتی در این کشور عرضه خواهد شد. این باطری‌ها با هر بار شارژ کامل امکان پیمودن ۳۳۰ کیلومتر را فراهم می‌کنند و با شارژرهای ۱۱ کیلوواتی می‌توان از ۵ تا ۱۰۰ درصد آن‌ها را ظرف ۹ ساعت شارژ کرد درحالی‌که در صورت استفاده از شارژرهای سریع DC، از ۲۰ تا ۸۰ درصد آن‌ها در ۴۵ دقیقه شارژ می‌شود. eT60 در ظاهر تفاوت خاصی با نسخهٔ درون‌سوز خود ندارد.

خودروی بعدی، یک ون بزرگ تمام الکتریکی بنام eDeliver 9 است که هم‌زمان با eT60 در نوامبر راهی بازار استرالیا خواهد شد. این خودرو که در نسخه‌های فاصله محوری کوتاه و کشیده و با سقف کوتاه و بلند ارائه می‌شود، مثل همتای پیکاپ خود از یک پکیج باطری ۸۸.۵ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند که برد ۲۸۰ کیلومتری را برای آن فراهم خواهد کرد. در صورت اتصال این ون به شارژرهای سریع DC، از ۲۰ تا ۸۰ درصد باطری‌های آن ظرف ۴۵ دقیقه شارژ می‌شود اما شارژ کامل آن‌ها با شارژرهای ۱۱ کیلوواتی AC به ۹ ساعت زمان نیاز دارد.

محصول الکتریکی آخر مکسوس برای بازار استرالیا هم یک مینی‌ون هفت‌نفره بنام مافیا ۹ است. این خودرو به باطری‌های ۹۰ کیلووات ساعتی مجهز شده که می‌تواند حداکثر تا ۴۴۰ کیلومتر برد را در اختیار راننده قرار دهد. شارژ این باطری‌ها با شارژرهای سریع از ۲۰ تا ۸۰ درصد ظرف ۳۶ دقیقه انجام می‌گیرد و در صورت استفاده از شارژرهای ۱۱ کیلوواتی این زمان به ۸.۵ ساعت افزایش پیدا می‌کند. مشخصات کامل این سه خودرو در نوامبر امسال اعلام خواهد شد.

M
خودروسازان بزرگ جهان در استرالیا دربرابر چین به زانو در آمدند
holbay با کاربرات ۴ دهنه
اینقدر چینی دیدم حالت تهوع گرفتم هوق هوق هوق
PRPR
چین دیگه شورشو درآورده آخه اینقدر برند؟
Mr.porshe
یه میلیارد جمعیت..
چند میلیون مهندس …..
اینا بالاخره شغل باید داشته باشن یا نه :/
۹۱۱
هیچ کدومشون هیچ حسی ندارن. فقط یه تیکه فلزن که رو ۴ تا چرخ سوار شدن. 🤮
Ali_x76
این وانته رو دیدم یاد پست بارکشی فورد لایتنینگ افتادم.
اون که فورد بود بارکشیش اون شد، این چینی ریقو رو خودتون حساب کنید.
Amir evolution
همون یه تیکه فلز با چهار تا درو بهت بدن
سوار میشی میگی به به
شاعر
واقعا برام سواله مردم استرالیا چرا راغب به استفاده از برندهای چینی هستند؟
تنها جوابی که براش دارم اینکه که ذهنیتشون از کالای چینی با ذهنیت ما فرق داره
توی اقتصاد ما بخاطر انحصار و مافیایی بودن و غیره جنس آشغال چینی رو آوردن و با حداکثر سود فروختن و ذهنیت ما از جنس چینی جنسی بی کیفیت و بی دوام هست که ارزش پرداخت پول نداره
ولی احتمالا استرالیا استانداردهای سخت گیرانه ای برای ورود کالا داره و جز جنس با کیفیت چیز دیگه ای وارد کشورشون نمیشه و بهمین خاطر مردمش ذهنیت بدی از کالای چینی ندارن و ماشین چینی اونجا فروش میره
Afg
عرضه این ون و مینی ون خیلی هوشمندانه است اونم تو بازار استرالیا
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
آیا حساب کاربری ندارید؟

source

source

توسط funkhabari